Výhružky v rodině. Jak se mám bránit

Forum Fóra Rodinné právo Domácí násilí Výhružky v rodině. Jak se mám bránit

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  stanislava krecmerova a poslední změna je stará 9 let, 2 měsíce.

• Autor

xxx

Dobrý den. Mám velký problém s mmojím bratrem. Je to osoba, které lidskost nic neříká, nikoho nerespektuje a jeho image je největčí borec pod sluncem co umí jen chlastat a spoléha na svou nezranitelnost díky jeho síle.

Můj problém je, že s bratrem bohužel žiji, je mladší o tři roky. Dnešní problém což je jeden z několika. Dojel sem unavený neschopný neco dělat domů z namáhavě akce. Bratr došel ke mě do pokoje a choval se přátelsky. Najedno mi pozdíš řekl, že máme jít pomoci něco rodičům. Spal sem tak dvě hodiny tudíž sem odmítl. Náhle se ten člověk( člověkem už se ani nedá nazvat) pomátl a začal mě ponižévat, poukazovat na mé nemoci (lupenku) a když sem se jen slovně bránil tak mě chtěl zmlátit, kčemuž už neměl daleko. Vyjel po mě naštěstí neudeřil díky bohu. Sem starší,ale násilí neuznávám a nikdy sem ho nepoužil. Tudíž mu to nemožu nijak vrátit. Dále to pokračovalo zase nakládačkou slovních urážek, které člověk těžko snáší. Dá se říct že se cítím jak nejaká jeho děvka v takových situacích. Přiznám se, že mi bylo i do pláče. Potřebuju prosím radu jak se mám v takových situacích chovat. Jelikož je nenávidím a nechci být ponižovaný takovým způsobem, od člověka, který nemá ani kousek inteligence kterou jaksi překrývá jeho síla. Je to člověk co jezdí na diskotéky a pokaždé se zněkým pobije. Samozřejmě vždy vyhraje. S takovýmto člověkem odmítám žít,ale nemám jinou možnost. Nechápu jak se tak může chovat. Kde je nějaká lidskost, respekt, láska? Mám ho rád a zároveň ho nenávidím. Nikdy sem mu nic špatného neprovedl. Ale to jak se kemě chová už néni normální. Jednou sem třeba spal doma a došel z hospody se svou přítelkyní a začal mě dupat na hlavu. tak sem mu vynadal a skončilo to tak, že sem nakonec utíkal přes naši vesnic jen v trenkách aby mi neublížil. Co to sním panebože je? Něco mi prosím doporučte. Nevím si už rady. Když sním promluví rodiče, tak to nic nezmění. Ráno když sním jedu do práce tak mě také ponižuje a to sem mu nic neprovedl. Pak se zase najednou chová normálně. Mžu na něho v takových situacích zavolat policii? Nebo prostě někoho kdo by ho sklidnil? Kdo ví jak se zachová potom. Nechci takhle dál žít ve strachu. Děkuji moc za rady.

• #59348 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, na policii se samozřejmě obrátit můžete, ale i ta mu musí takové protiprávní jednání prokázat; očividně jste u toho vždy jen Vy sám. Já osobně bych Vám doporučila odstěhovat se pryč od něj.

Mgr. Lucie Jindrová

• #59349 Reply

eva

Dobrý den, já na téma domácího násilí píši semestrální práci a opravdu byste mi moc pomohli, kdybyste se podělili o své zážitky. Více informací jsem dala na svůj web http://www.zlaty-retriever.unas.cz/domaci_nasili.html Nechtěla jsem vytvářet speciální www proto jsem informace dala sem. Děkuji za pochopení. Nutno dodat, že je všechno anonymní !! Děkuji, studentka.

• #59350 Reply

stanislava krecmerova

dobrý den,žiji 10let s přitel mám dvě děti z toho jedno je jeho.Má u mne přechodny pobyt trvaly pobyt má na Slovensku.Pořád pije a žačína to byt horší a horší chci se s ním rozejít.Řekla jsem mu aby se do měsíce odstěhoval ,ale neche odejít.Začína dělat rozdíly mezi dětmi vyhrožuje mi.Jak ho mužu vystěhovat z bytu když tu má jen přechodné bydliště nevím kam se obrátit.Předem děkuji za radu.

Odpověď na téma: Výhružky v rodině. Jak se mám bránit
Informace o uživateli: