vykázání z bytu

Forum Fóra Ostatní Obecné vykázání z bytu

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

David Slaník

Dobrý den potřeboval bych nutně vědět jestli může majtel bytu vykázat někoho z bytu. Jde o to, bydlíme s přítelkyní v jednom bytu a prý na mě chodí stížnosti ohledně rušení nočního klidu, ale žádný bordel nedělám. Smlouvu má podepsanou s mojí přítelkyní a já jsu tam uvedený jako spolubydlící osoba. Podle smlouvy máme na vystěhování 3 měsíce, ale já osobně jsem dostal lhůtu 7 dní. Předem děkuji za rychlou odpověď

• #75259 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

sice jste takovou lhůtu dostal, ale je to nesmysl. Předně, výpověď může adresovat pouze přítelkyni, protože s ní je smlouva uzavřena. Vy můžete byt celou dobu jako přítelkyně užívat. Pokud by Vás např. proti vaší vůli vystěhoval apod., podejte trestní oznámení.

• #75260 Reply

David Slaník

Děkuji za odpověď, zatím mi to nedal písemně, byly jsme i na družstvu, zeptat se na ty stížnosti na nás, jenže tam žádná stížnost není.A ještě navíc už týden je na internetu inzerát že tenhle byt který máme v podnájmu, je volný k pronajmutí, takže by mě zajímalo jestli tohle jednání není v rozporu se zákonem, a jestli je, tak jak máme dál postupovat.Předem děkuji za rychlou odpověď.

• #75261 Reply

eva Demčáková

Potřebuji radu.Sháním půjčku a tak jsem na jednu zavpůaůa.Byla mě předběžně schválena.Ted se máme s paní sejít a chce při podpisu smlouvy 5tis.kč.Bojím se abch pak viděla tu půjčku a paní ode mě nechtěla jen peníze.Co mi má ktomu vše dát?tis.si taky musím pujčit.Poradte mi děkuji.

• #75262 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, hlavně musíte dostat smlouvu o půjčce. Tu si pořádně pročtěte a zjistěte, co všechno budete platit navíc. Zejména jaká je RPSN (roční procentní sazba nákladů), poplatky za vedení úvěru a další poplatky, které po Vás budou chtít. Jestli se Vám nebude něco zdát, tak nic nepodepisujte. Možná na Vás bude vyvíjen tlak, ale nenechte se znervóznit a vše si řádně pročtěte a vyptejte se. Proč si máte připravit peníze předem, když žádáte o půjčku, nelze říci, neznám Vaše ujednání.

• #75263 Reply

jana nova

Dobrý den.

Bydlíme v malém městě v městském bytě. Zajímalo by nás, jaké můžeme nyní čekat od města postupy při zvedání nájemného po schválení deregulace.Už nyní se nám nájemné o trochu zvedlo- s tím počítáme. Jenom máme obavy jestli má město možnost ze zákona zvednout nám částku až třeba na 10 000,- kč měsíčně, jako je u tržního nájemného.Rok 2011 je přelomový, to jsme někde vyčetli, ale nevíme, jestli se do té doby bude pomalu zvedat nájemné a pak už bude moci částka být libovolně vysoká a nebo, zda se bude hodně zvedat do roku 2011 apak jen trochu podle inflace atd.

Děkujme předem za odpověď.

• #75264 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, dnes platí zákon č. 107/2006 Sb., o jednostranném zvyšování nájemného z bytu, přičemž možnost uplatnit toto zvýšení je stanovena do 31.12.2010. Poté by měla být úprava nájemného řešena přímo v občanském zákoníku. Při četnosti a živelnosti legislativních změn v ČR však není možné jasně říci, jaký bude další postup po tomto datu. Dá se však očekávat, že jistá ochranná opatření zavedena budou, tak aby nemohlo dojít k tomu, že pronajímatelé by nájemné zvýšili ze dne na den zcela libovolně. To by znamenalo značné problémy pro tisíce domácností.

Odpověď na téma: vykázání z bytu
Informace o uživateli: