Vylouceni zaka skoly na zaklade projevu na internetu

Forum Fóra Občanské právo Různé Vylouceni zaka skoly na zaklade projevu na internetu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #34254 Reply

  Incantate

  Dobry den,

  jsem zakem gymnazia a muj spoluzak ma byt vyloucen (bez podminky) za to, ze na serveru spoluzaci.cz v soukrome mistnosti nasi tridy se hanlive vyjadril o jednom z profesoru.

  Tato mistnost je pod heslem (relativne jednoduchym, to ano, tudiz se tam muze dostat i osoba ktera neni ve tride). Pokud vim tak takovato zaheslovana mistnost neni povazovana jako verejny internetovy prostor.

  Zde je cast skolniho radu:

  "Závažné provinění

  Za závažné provinění se vždy považuje podvodné jednání (včetně plagiátorství), prokázaná účast žáka na psychické či fyzické šikaně vůči jiným, úmyslné ničení cizího majetku, krádež, veřejné projevy rasové, etnické, náboženské a jiné nesnášenlivosti, hrubé slovní a fyzické útoky na pracovníky školy a další skutky, které jsou v rozporu se zákonem č. 140/1961 Sb., trestní zákon,ve znění pozdějších předpisů."

  Myslite ze je legitimni pro skolu vyuzivat informace pod heslem a udelit takovyto trest?

 • #34256 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, v tomhle případě se musí posoudit veškeré skutečnosti, obsah sdělení, oprávněnost přístupu na stránky třídy apod. Proti rozhodnutí o vyloučení musí být možnost se odvolat a nechat věc přezkoumat příslušnou institucí. Jinak podle školského zákona platí, že zvláště hrubé slovní a úmyslné fyzické útoky žáka nebo studenta vůči pracovníkům školy nebo školského zařízení se vždy považují za závažné zaviněné porušení povinností stanovených tímto zákonem. Není přesně upraveno jakou formou a kde k tomu má dojít, záleží na posouzení konkrétního případu.

Odpověď na téma: Vylouceni zaka skoly na zaklade projevu na internetu
Informace o uživateli: