Vymáhání dlužné částky na nájemníkovi

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Vymáhání dlužné částky na nájemníkovi

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Anna Krejčíková a poslední změna je stará 4 roky, 1 měsíc.

• Autor

Ladislav Pištělák

Pronajímám byt a nájemník vyrobil nedoplatek za plyn přes 10 tisíc Kč. Já mám plyn psaný na sebe a tak jsem částku v měsíci dubnu uhradil. Na úhradu jsem použil kauci kterou nájemní složil při převzetí bytu 9 tisíc + zbytek doplatil ze svého. 30.4. převzal doporučený dopis kde ho vyzývám k uhrazení nedoplatku. Při osobním jednání mě ubezpečil že částku uhradí. Dnes je 7.6. a neviděl jsem od něj ani korunu. v Nájemní smlouvě mám zaneseno že za každý den od 7 dne od doručení oznámení má platit smluvní pokutu 500Kč. Došla mi trpělivost a dávám nájemníkovi výpověď. Hlavně bych chtěl poradit jestli si mám vzít právníka nebo se hned obrátit na soud abych dlužnou částku od nájemníka vůbec dostal.

• #68183 Reply

špíglák

Právník Vám jistě poradí, abyste dlužnou částku vymáhal soudně. Pokud se nevyznáte v právu, je lepší si pro soudní řízení zjednat právní zastoupení. Doporučuji Vám poradit se s právníkem již ohledně podání výpovědi:

Pronajímatel může vypovědět nájem jestliže nájemce hrubě porušuje své povinnosti vyplývající z nájmu bytu, zejména tím, že nezaplatil nájemné a úhradu za plnění poskytovaná s užíváním bytu ve výši odpovídající trojnásobku měsíčního nájemného a úhrady za plnění poskytovaná s užíváním bytu nebo nedoplnil peněžní prostředky z kauce. Mohl byste prohrát spor o neplatnost výpovědi, což Vás může stát náklady právního zastoupení protistrany.

• #68184 Reply

Anna Krejčíková

Dobrý den,

s dostáváním jakýchkoliv částek z dlužníků mám dobré zkušenosti s Úřadem pro řešení sporů. Vymohli mi dvě celkem komplikované pohledávky z obchodního styku. Když to z něj nedostanou mimosoudně, tak to holt půjde po zlém. Umí obojí varianty.

Odpověď na téma: Vymáhání dlužné částky na nájemníkovi
Informace o uživateli: