Vymazání rejstříku trestu

Forum Fóra Trestní právo Trestní zákon Vymazání rejstříku trestu

Zvolené téma obsahuje celkem 76 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Pavel a poslední změna je stará 4 měsíce, 2 týdny.

• Autor

David

Dobrý den chtěl bych se zeptat po jaké dobe od odpikání trestu se maže zápis a rejstřík je opět čistý?

• #52636 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, záleží na délce trestu. Soud zahladí odsouzení u trestu odnětí svobody převyšujícímu 5 let po 10 letech řádného života, u trestu převyšujícímu 1 rok po 5 letech řádného života a u nižšího trestu po 3 letech. (viz podrobněji trestní zákon § 69 i na těchto stránkách: Úplná znění – Trestní právo – trestní zákon)

Mgr. Lucie Jindrová

• #52637 Reply

Oldřich Konecny

po uplynutí podmínky 6měsíců na 15měs.Po jaké době můžu zažádat o výmaz?

• #52638 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, tuto záležitost upravuje trestní zákon v §60 "Jestliže podmíněně odsouzený vedl ve zkušební době řádný život a vyhověl uloženým podmínkám, vysloví soud, že se osvědčil", což má účinky jako zahlazení odsouzení. Soud by měl tuto skutečnost oznámit rejstříku trestů a ve Vašem výpisu z rejstříku nebude odsouzení uváděno. Přesto si pohlídejte, jestli k tomu skutečně došlo, soudy jsou přetížené a oznámení na RT se může zdržet.

• #52639 Reply

Dana Matěková

Soud rozhodl o zahlazení odsouzení a toto rozhodnutí nabilo právní moci. Nechali jsme si udělat výpis z rejstříku trestů a zápis zde stále byl. Na koho se dál obrátit nebo kde mohla nastat chyba?

Děkuji

• #52640 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

záleží na tom, jak dlouhá doba mezi pravomocným rozhodnutím a Vámi pořízeným výpisem uběhla. Nejspíš ještě toto rozhodnutí soud na rejstřík nezaslal.

Obraťte se přímo na tento Rejstřík trestů, ať Vám to vysvětlí.

• #52641 Reply

H. O.

Dobrý den,

a jak je to prosím u podmíněných trestů? Dejme tomu podmíněný trest 7 měsíců s lhůtou na dva roky.

Děkuji.

• #52642 Reply

Petr Kopeň

Dobrý den.

Je možné poslat návrh na zahlazení tresu osobhě s použitím nějakého formuláře nebo se musí podávat prostřednictvím advokáta?.

Pokud zašlu doporučenou zásilku na okresní soud jsou povinni oznámit přijetí (přiřazení jed. čísla)popřípadě za jak dlouho musí odpovědět.

Děkuji.

• #52643 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nejlépe uděláte, když si na soud zajdete osobně a žádost předáte na podatelně. Soud mimo jiné zkoumá i to, jestli jste vedl řádný život po dobu, která je uvedena v trestním zákoníku (§69). Jestli ho chcete poslat poštou, pak doporučeně (popř. i s dodejkou). Soud Vaši věc bude řešit až na ní přijde řada. Záleží na tom, jak moc je soud vytížený.

• #52644 Reply

Radek Fisera

podmíněné upuštění od zákazu řízení motorových vozidel bylo 30.7.2002 ne 2004

• #52645 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, záznam o odsouzení se v RT uvádí ještě několik let i po vykonání trestu. Podle sazby, která byla odsouzenému stanovena je to od 3 do 10 let. Doporučuji, aby jste se obrátil na soud, u kterého probíhalo řízení ve Vaší věci a tam se informoval, jestli jste již splnil podmínky pro zahlazení odsouzení. Tím, že jste nevedl řádný život se běh předchozí doby pro osvědčení přerušil a začal běžet znovu.

• #52646 Reply

Radek Fisera

Dobrý den.

Jak je pak považován člověk,který má zahlazený trest v RT.Například u zaměstnavatele ve formuláři,kde je dotaz,"byl jste někdy soudně trestán?".Co mám uvádět ve formuláři?A co práce případně u Policie ČR,jak tam je to považováno?Je nějaká šance u nich pracovat?Ještě jednou předem děkuji…

• #52647 Reply

Martin Drozd

Má vliv na dobu zahlazení zápisu v rejstříku trestů dosáhne-li pachatel během výkonu ročního podmínečného trestu 18-ti let?

• #52648 Reply

Petr Petr

Věk na zahlazení zápisu v RT žádný vliv nemá.

Jinak ale platí, že pokud vám byl uložen pouze podmíněný trest, který vám nebyl přeměněn na nepodmíněný, a jinak jste již nebyl odsouzen, tak se vaše odsouzení po uplynutí zkušební doby nevykazuje již ani ve výpise z rejstříku trestů a tudíž ani nemusíte žádat o zahlazení odsouzení.

• #52649 Reply

Petr Petr

Každé odsouzení je zapisováno do rejstříku trestů. Odsouzení, kteří poté žijí řádným životem mají možnost požádat o zahlazení svých odsouzení. To v praxi znamená především tu skutečnost, že se na ně bude hledět jako by odsouzeni nebyli a zahlazené odsouzení se již nebude ve výpisu z rejstříku trestů uvádět.

Konkrétně v žádosti o práci u policie bych uvedl pravdu, neboť policie si osoby které mají o službu zájem prověřuje a vyžaduje si na ně nikoli výpis, ale opis rejstříku trestů ve kterém jsou uvedeny všechny tresty, tedy i ty zahlazené.

Nejlépe ale bude když zavoláte na nějaké náborové středisko policie (je prakticky na každém okresním či krajském ředitelství a na stránkách http://www.mvcr.cz naleznete i kontaktní bezplatnou linku) a zeptáte se přímo jaké doklady po Vás budou při zájmu o práci u policie požadovány a budete mít jasno.

• #52650 Reply

petr Hasprun

mám prosím dotaz kde si mohu zažádat o vymazání z rejstříku tresu na soudě mě odkázali na magistrát a magistrát na soud.Byl jsem odsouzen před 25 roky a musím mít ten rozsudek sebou když chci požádat jenom o výmaz???Děkuji Petr Hasprun.

• #52651 Reply

Jitka Ocenasova

Dobrý den,

pokud si budu žádat o vymyzání z rejstříku trestů ( za krádeže před nekolika lety, kdy jsem byla závislá na drogách ), bude patřičný úřad kontaktovat nynějšího zaměstnavatele? Pracuji v počítačovém průmyslu od propuštění ( tj. 4 roky ), nyní jsem na mateřské, ale do práce bych se ráda vrátila!

Předem děkuji za odpověď!

S pozdravem

Jitka

• #52652 Reply

Petr Petr

Odsouzení, kteří po výkonu trestu odnětí svobody žijí řádným životem mohou požádat o zahlazení trestu. Soud poté může žádosti vyhovět v případě, že jste vedla řádný život po zákonem stanovenou dobu. Tzn. soud bude zkoumat váš „řádný život“ a to činí zejména vyžádáním zprávy z místa bydliště, popř. může požadovat i vaše hodnocení ze zaměstnání. Záleží tedy na příslušném soudu.

• #52653 Reply

ŠJ

Dobrý den,

mám hloupý dotaz.před několika lety cca v roce 2003 jsem byl souzen za uplnou hloupost, kdy jsem chtel pomoct rodinnemu prislusnikovy, bohuzel se z toho vyklubal nejaky podvod a dostal jsem zaznam do Rejstriku Trestu, coz me velice mrzi. Ziji slusny zivot, a momentalne se nachazim, kdy jsem dal vypoved v praci a chci nastoupit jinam. Ale mam zaznam v rejstriku a potrebuji se ho zbavit kvuli nove praci. Az si se pisi zadost tak, musim ji podat na soud kde jsem byl souzen ? V případě, že by jste mě chtěli poradit konretně jsem ochoten i za rady jak přesně sepsat žádost a kam to jít podat a co poté zaplatit. Když tak mě kontaktujte na war-cry@seznam.cz

Děkuji za odpověd

S pozdravem

Jan

• #52654 Reply

Petr Petr

V některých případech odsouzený nemusí vůbec žádat o zahlazení a jako na neodsouzeného se na něj hledí již po vykonání trestu (toto platí u podmíněného trestu obecně prospěšných prací, peněžitého trestu za nedbalostní trestný čin, trestu zákazu činnosti, trestu propadnutí věci a trestu vyhoštění).

Pokud vám byl tedy uložen pouze podmíněný trest, který vám nebyl přeměněn na nepodmíněný, tak se vaše odsouzení po uplynutí zkušební doby nevykazuje ve výpise z rejstříku trestů a nemusíte tedy o zahlazení vůbec žádat.

V případě trestu nepodmíněného o zahlazení rozhoduje soud který ve věci rozhodl a to na žádost odsouzeného (žádost sepište volnou formou a zejména zde uveďte důvody, např. v současné době žiji řádným životem a nyní mám přislíbeno dobré zaměstnání a žádám proto, aby mé odsouzení bylo zahlazeno a vymazáno z rejstříku trestů).

• #52655 Reply

vitto corleo

DOBRY DEN CHTEL BYCH SE ZEPTAT JAK JE TO SPROMLČUJICI LHUTOU A JESTLI SE V STAHUJE KDYZ JE CLOVEK NA UTEKU JAKY JE VTOMHLETOM PRIDE POSTUP A KDE BYCH SI NASEL NA INTERNETOVJCH STRANKACH NEJAKEJ ZAKONIK O PROMLUCUJICI LHUTY A NAJAKE PARAGRAFI SE VSTAHUJI A VSTAHUJE SE KDYZ JE CLOVEK ODSOUZENEJ A JAKEJ MUSI BEJT PARAGRAF ABY DALI NA MNE CELOSTATNI ZATYKAC DEKUJI ZA ODPOVED…

• #52656 Reply

Stanislav Moravec

Dobry den,chtel bych se zeptat ,jak je to v mem pripade se zahlazenim trestu? Byl jsen odsouzen za trestni cin loupeze na 6 let a 10 mesicu.. Po 2/3 trestu (2 roky vazba a 3 roky vykon trestu na den presne) jsem byl propusten na 5 letou podminku, ktera mi skoncila 23.3.2008 a behem ktere jsem vedl radny zivot. Predem dekuji za odpoved. Stanislav

• #52657 Reply

Petr Petr

O zahlazení rozhoduje soud na žádost odsouzeného. Žádosti lze vyhovět pokud odsouzený vedl nepřetržitě po výkonu uloženého trestu nebo po jeho prominutí či promlčení řádný život po zákonem stanovenou dobu. Ta činí 10 let u odsouzení k trestu odnětí svobody převyšujícímu 5 let, nebo 5 let u odsouzení k trestu odnětí svobody převyšujícímu 1 rok, a 3 roky u trestu odnětí svobody do 1 roku, u trestu propadnutí majetku, trestu vyhoštění či zákazu pobytu nebo u peněžitého trestu za úmyslný trestný čin.

• #52658 Reply

Jana Kettnerová

Dobrý den,

mám stejný problém a odsouzení bylo za krácení daní a poplatků. Nyní jsem si po osmi letech od uplynutí zkušební lhůty nechala vyhotovit výpis z rejstříku trestů a trest je zde zaznamenán. Je tedy nutné zažádat na příslušném soudu o výmaz a pokud ano, prosím o informaci, zda je třeba nějaká konkrétní forma nebo zda je možné žádost podat volnou formou.

Předem děkuji.

• #52659 Reply

Martin Straka

Dobrý den byl jsem podmíněně odsouzen za zneužití pravomoci vč. Vymaže se mi z rejstříků trestů trest po ukončení podmínky? Děkuji za odpověď

• #52660 Reply

jana nováková

Dobrý den,

můj přítel jel opilý autem a měl autonehodu-narazil do sloupu. Nikomu se nic nestalo-jel sám. Zajímalo by nás, zda si může, popř. za jak dlouho, požádat o výmaz z rejstříku trestů? Potřebuje to vědět kvůli případnému novému zaměstnání,kde požadují čistý trestní rejsřík. Děkuji,

j.n.

• #52661 Reply

Karel Dlouhý

Neuvádíte, jaký trest mu byl uložen.

Podívejte se na odpovědi níže.

• #52662 Reply

jana nováková

Můj přítel za autonehodu v opilosti dostal trest v podobě 300h veřejně-prospěšných prací a zákazu řízení motorového vozidla na dobu 3 let. Ale má obavy,aby ještě nedostal nějakou peněžitou pokutu. Je to možné?Tento trest mu určil samosoudce. A dále by nás zajímalo,zda si po polovině může požádat o prominutí zbytku trestu,popř. kde.

Děkuji,

j.n.

• #52663 Reply

Tomáš Mandík

Dobrý večer, mladistvý odsouzen na 8 let nepodmíněně, byl po 6 letech podmíněně propuštěn na zkušební dobu 7 let. Po uplynutí této zkušební doby bylo soudně rozhodnuto, že se mladistvý osvědčil. Bude mu záznam v RT automaticky zahlazen nebo si musí o zahlazení požádat? Do jaké doby je v případě automatického zahlazení toto zahlazení v RT provedeno. Velmi děkuji.

• #52664 Reply

Mirek Konečný

Dobrý den,

Chci se zeptat na možnost vymázu záznamu z rejstříku trestu.Byl jsem odsouzen za trestný čin krádeže ke třem stům hodin veřejně prospěšných prací.Odpracoval jsem půlku a za zbytek mě soudkyně poslala do výkonu trestu odnětí svobody.Vedu již řádný život.A rád bych věděl kam se mám vůbec se svou žádostí obrátit.Popřípadě jaká je doba pro možnost podání.Děkuji

• #52665 Reply

Pavlína Žáková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,v létě minulého roku jsem se zapletla se špatnou kamaradkou a v nákupním centru mi podstrčila do tašky majetek obchodu(šátek).

Ochranka na to přišla a i pres vysvětlení to padlo na mě,jelikož to bylo ukradeno v mém majetku.Cena nepřesáhla nic málo přes 500 korun,byla zavolána policie,pokuta 400 korun.Nahlášená za krádež,mě 15 let,vše jsem přiznala..tím bych se chtěla zeptat jestli o vymazání rejstříku musím zažádat sama a jak?nebo se mi toto samo po několika měsících,roků vymaže samo.předem děkuji.

• #52666 Reply

Petr Gergela

Dobrý den chtěl bych se zeptat, kde zažádat o vymazání z trestního rejstříku a cenu žádosti. A jak dlouho trvá vyřízení žádosti. Děkuji za odpověď.

• #52667 Reply

Daniel Štefl

Dobrý den.

Chci se zeptat,byl jsem odsouzen za jizdu bez řidsčského průkazu v době kdy to jeste bylo trestnym cinem.rozsudem mi prisel 12.1.2009 dostal jsem 130h vpp a 18 mesicu zakaz rizeni.A zajima me,kdyz po roce zavedly to ze uz to neni trestny cin ale pouze prestupek,smaze se mi z rejstriku trestu zapis?ja si myslim ze nemohu mit v rt ze jsem byl trestan za neco co uz neni trestny cin.

Dekuji za odpoved

• #52668 Reply

Jan Šíma

Máte pravdu. Se zánikem trestného činu řízení bez ŘO a jeho přeměnou v přestupek od ledna 2010, se veškerá soudní rozhodnutí, či trestní příkazy v této věci rušily s tím, že příslušný soud písemně oznámí všem odsouzeným zrušení výkonu trestů za tento bývalý přečin. Zároveň je z toho vyplívající, že jak podmíněné či nepodmíněné tresty, včetně zákazu činnosti řízení MV se nedovykonají a vy můžete dál po vyřízení všech náležitostí řídit či nastoupit kurz autoškoly. Zároveň si můžete zažádat na příslušném obecním úřadě, odboru dopravy o vymazání 7 trestných bodů, které jsou v evidenci na Vaší kartě řidiče, a to i v případě, že jste nevlastnil ŘP. Ihned jakmile se Rejstřík trestů od příslušného soudu který Vás potrestal dozví o záníku tohoto Vašeho přečinu, bez odkladu smaže záznam o ptrestání. Na místě je určitě udělat si výpis z RT a v případě stálého záznamu, se ihned obrátit na soud, aby rozhodnutím zrušil dovykonání trestu v souvislosti zániku trestnosti stímto spojené.

• #52669 Reply

Jan Šíma

Dobrý den,

O vymazání, neboli zahlazení dle TZ záznamu trestu v RT, musíte požádat soud, který vydal rozhodnutí či tr. příkaz. Záleží na tom, jaký trest byl soudně udělen. Pokud se jednalo o podmíněný trest, tak s uplynutím zkušební doby Vám soud pošle oznámení o osvědčení se a opis tohoto rozhodnutí zašle na RT, který neodkladně provede automaticky výmaz. Pokud se soud neozve do jednoho roku, hledí se na Vás jako by jste nebyla odsouzena a výmaz se též provede automaticky. Pokud byl udělen trest nepodmíněný, běží po výkonu trestu čekací lhůty, nutné pro zahlazení, o které musíte písemně požádat soud, který Vás odsoudil. Lhůty pro zahlazení jsou 3roky za odsouzení do 1roku od. svobody, dále pak 5let za trest nad 1rok až 5let a 10let za trest nad 5let…

• #52670 Reply

Jan Šíma

Dobrý den,

ve Vašem případě se jednalo pouze o přestupek, který pro Vás skončil pokutou od Policie a žádný záznam v RT mít nebudete, jelikož jste nespáchala trestný čin a nebyla jste odsouzena soudem. V případě krádeže je limit pro trestný čin odcizení majetku či věci nad 5000,- anebo opakovaná přestupková činnost spočívající v krádežích.

• #52671 Reply

Jan Šíma

Vše máte popsáno o něco výše, v případě dalšího dotazu v této věci když tak připište, jak vysoký trest odnětí svobody jste dostal.

• #52672 Reply

Jan Šíma

O zahlazení trestu v RT si musíte požádat soud, který mladistvého odsoudil k výkonu trestu. Po podmíněném propuštění na svobodu a uplynutí zkušební doby 7let, běžela desetiletá čekací lhůta nutná pro oprávnění žádat o zahlazení podle TZ., která se počítá od data podmíněného propuštění při osvědčení se. Pokud lhůta již byla splněna, mladiství se obrátí na soud se žádostí o zahlazení trestu. Až soud rozhodnutím zahlazení trestu povolí, opis tohoto rozhodnutí posílá na RT, který zoravidla do 3měsíců rovede autoremedůru, čili záznam vymaže. Pokud by se tak nestalo, můžete sám kontaktovat RT a zaslat mu žádost s ovřenou kopií soudního rozhodnutí o zahlazení trestu a ten poté neodkladně trest vymaže.

• #52673 Reply

Jan Šíma

Dobrý den,

předpokládám, že přítel již dostal soudní rozhodnutí které nabylo právní moci. V tomto rozhodnutí jsou uvedeny veškeré tresty za spáchaný přečin. Pokud jeho součástí není peněžitý trest, žadný dodatečně již nedostane. Jediné co bude muset uhradit, je náklad za soudní výlohy a ten činí asi 2000,- ..

Po výkonu poloviny trestu zákazu činnosti(doba zadržení ŘP se do doby zákazu započítává, tedy jí můžete odečíst od doby zák. č.), musí přítel písmně požádat soud, který ho odsoudil o žádost o podmíněném upuštěn zbytku výkonu trestu. Soud si přítele po obdržení této žádosti pozve za do 3měsíců k veřejnému zasedání, kde rozhodne. Navíc Vám poradím vyzvednout si tuto soudní obsílku ihned po doručení, protože soudy zpravidla dávají toto zasedání ihned na druhý den, aby jste to nepromeškal. Pro jistotu napište do žádosti i telefoní kontakt. Osobní účast sice není nutná, ovšem je to jeden z důvodů pro přesvědčení soudu o vážnosti žádosti. Vzor žádosti je ke stažení zde ve vzorech smluv

• #52674 Reply

Karolína Černá

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je pravda, že se v 18 letech maže rejstřík přestupků? Nevím, jak se tomu přesně říká, ale prostě to, kam se píšou přestupky.

Děkuji

• #52675 Reply

Jan Šíma

Nechápu souvislost s výmazem přestupků v evidenční kartě po nabytí věku 18let. Přestupky takto spácháné jsou v ní vedeny stále a čerpají zní orgány činné v trestním řízení ve tzv. opisech z evidenční karty přestupků.

• #52676 Reply

Karolína Černá

Aha takže ne.

• #52677 Reply

Jan Šíma

Ano, přestupky takto spáchané jsou stále vedené na obci příslušné místa bydliště v tzv. evidenční kartě přestupků. Jak už jsem psal, čerpají zní orgány činné v tr. říz.

• #52678 Reply

Vaclav Knajf

Dobry den,

asi pred 8mi lety mi vznikl zapis trestneho cinu za poruseni autorskych prav za prodej cd s pc hrami..chci se zeptat,jestli je mozne zazadat o vymaz z rejstriku trestu vzhledem k uchazejici se praci v zahranici,kde vypis s r.trestu vyzaduji a pripadne jak dlouho asi tento proces trva.

• #52679 Reply

David Dubravay

Dobrý den nedávno jsem způsobil krádež a dostal jsem dopis- Usnesení kde se píše:

podmíněně odkládá:

podezřelému zkušební doba 6-ti měsíců která počítá právní mocí tohoto usnesení.

Dále bylo rozhodnuto o podmíněném odložení návrhu potrestání v zkušební době 6sti měsíců,pokud provede vtomto terminu řadny život bude rozhodnuto že se osvědčil. – nebylo to řešeno soudně.

Chci se zeptat jak je to s mazáním trestního rejstříku v tomto případě? Děkuji.

• #52680 Reply

Jan Šíma

Dobrý den,

záleží na tom, jaký trest jste tehdy soudním rozhodnutím dostal. Pokud jste dostal s podmíněným odkladem, tento trest spolu s uvedením v RT zmizí dnem rozhodnutím soudu o osvědčení se, fakticky uplynutím výše podmíněného trestu. Pokud jste dostal nepodmíněný trest, tak lhůty potřebné pro žádost o zahlazení se řídí dle výše trestu podle trestního zákoníku. Pro bližší radu prosím uveďte o jaký trest se v tomto případě jedná.

• #52681 Reply

Jan Šíma

Dobrý den,

po uplynutí lhůty podmíněného trestu a soudním rozhodnutím o osvědčení se, trest v RT fakticky zanikne. Pokud do jednoho roku ode dne vypršení podmíněného trestu neobdržíte žádné soudní rozhodnutí, hledí se na Vás jako by jste nebyl odsouzen.

• #52682 Reply

Marek Tesca

Dobrý den,

před rokem jsem dostal pokutu za kouření na zastávce. Chtěl bych se zeptat, zda se tento prohřešek zapisuje do RT. Děkuji.

• #52683 Reply

Milan Zeman

Přestupky se do RT nezapisují.

• #52684 Reply

Dominik Kuneš

pokud jsem byl v roce 2001 odsouzen za loupezne prepadeni ke dvoum letum odneti svobody nasledne v roce 2003 propusten po 2/3 trestu s podminkou 8mesicu na tri leta (skoncena 2006) a mezi tim jsem byl odsouzen v roce 2006 za uverovy podvod k verejne prospesnym pracim).

• #52685 Reply

Jan Šíma

Dobrý den, ve Vašem případě budete žádat příslušný soud o zahlazení trestu. Pokud jste se v prvním případě v podmínce osvědčil (LP), žádat můžete po uplynutí 5ti leté lhůty od podmínečného propuštění. Žádat jste mohl už v roce 2008. Pokud jste k VPP nebyl odsouzen k trestu odnětí svobody, či podmíněnému odložení trestu odnětí svobody, bude Váš RT čistý ke dni rozhodnutí soudu o zahlazení předešlého trestu za LP a bude se na Vás podle trestního zákona hledět, jako by jste nebyl odsouzen.

• #52686 Reply

Dominik Kuneš

Dobry den,

chci Vam podekovat za odpoved.

• #52687 Reply

Dominik Kuneš

Prominte, jeste jsem se chtel zeptat, zdali mam zadat soud u ktereho jsem byl odouzen nebo soud u ktereho jsem byl podminecne propusten?

• #52688 Reply

Jan Šíma

Žádat budete u soudu, který trest odnětí svobody udělil stím, že pokud soud který Vás podmínečně propustil je odlišný, uvedete toto v žádosti o zahlazení.

• #52689 Reply

Anna Zavadilová

Přítel byl propuštěn z posledního výkonu trestu 16.4.2004 §202, §155. Poté byl odsouzen podmíněně -§202, podmínka končí 19.11.2010. Může si požádat o výmaz z RT ihned po skončení podmínky nebo kdy? Díky za odpověď. Zavadilová

• #52690 Reply

Martin Hakl

rosudek sem měl 1,5 s odkladem na 4 roky s zákazem řízení za neumyslný ublížení na zdraví z následkem smrti v roce červenec 2006 v roce květnu 2010 sem dostal odklad v zákazu řízení s podmínkou na rok .

Kdy si mohu zažádat o zahlazení v rejstříku trestů?? Moc děkuji za radu!

• #52691 Reply

Oliver Lankaš

Dobrý den, chtěl bych se prosím Vás zeptat, kdy se mi vymaže rejstřík trestu, jestliže: Jsem byl odsouzen k trestu odnětí svobody na 9 měsíců, ale výkon trestu se podmíněně dložil v trvání 18 měsíců. Vše bylo rozhodnuto dne 9. října 2009, byl to můj první trestný čin, kdy se mi prosím Vás vymaže rejstřík trestů? Jde mi hlavně o přijetí do zaměstnání apod. Děkuji

• #52692 Reply

Tomáš Marek

Dobrý den,

Chci se zeptat po jaké době po uplynutí podmínky se mi vymaže záznam v RT popřípadě po jaké době mohu o výmaz zažádat jestliže mám v Trestním příkazu :

Přečin krádeže podle §205 odst. 1 pism.a, TZ účinného od 1.1.2010 a odsuzuje se

podle §205 odst. 1TZ k trestu odnětí svobody na 6měsíců.

Podle §82 odst. 1TZ se výkon trestu podmíněně odkládá na zkušební dobu 1rok.

Ve výpisu RT mam záznam:

Dat.rozhodnutí:30.03.2010,Dat.právní moci:22.04.2010,3T 42/2010,trestní příkaz,Dat. trest. přík. 13.04.2010, §205 odst. 1A Trestní zákoník 40/2009 Sb. Úmyslný trestný čin,

Odnětí svobody podmíněně,výměra-počet měsíců:6,zkušební doba-datum do: 22.04.2011,počet roků 1

Jde mi o to jestli se mi záznam smaže sám nebo jestli musím o výmaz žádat a poté mi jde o to jestli sám tak po jaké době od ukončení podmínky přibližně a jestli musím žádat tak po jaké době. Předem moc děkuji za odpověď.

• #52693 Reply

Tomáš Hokeš

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, za jak dlouho se my smaže záznam s rejstříku trestů.Mněl jsem ZP a byl my odebrát za řízení v opilosti? Už je to přes tři roky a proto se chci zeptat zda o smazání musím požádat.Předem děkuji za odpověd.

• #52694 Reply

marcela Tomik1991

Dobrý den,

chci se zeptat na mého bratrance. 1.9.2011 řídil pod vlivem alkoholu – 1,55 promile, dopravní nehodu nezpůsobil. Dne 1.9.2011 mu byl odebrán řidičský průkaz. Dne 6.10.2011 dostal rozhodnutí od samosoudce (bez jeho přítomnosti u soudu)a to trest odnětí svobody na 1 měsíc podmíněně na 1 rok a odebrání řidičského průkazu na 16 měsíců. Peněžní pokuta v rozhodnutí uvedena nebyla. Bude muset uhradit práci samosoudce resp. hradit nějakou pokutu? U policie nám naznačili, že může být odnětí řid. průkazu na půl roku až rok a pokuta 5000-10000 Kč či veřejnoprospěšné práce. Do 8 dní můžeme podat odpor. Chápu to dobře, že to musí učinit advokát, proběhne líčení za účasti bratrance a bude hradit soud popř. více líčení a advokáta? Kolik může být cca cena za 1 soudní líčení – 24000Kč? Kolik může stát advokát na 1 soudní líčení? Má cenu podávát odpor? Není možné, aby rozhodnutí nového soudu bylo ještě tvrdší? Je možné po půl roce (po 8 měsících) žádat soud o prominutí trestu?

• #52695 Reply

Kateřina

Chtěla bych se zeptat, jestli tento přestupek bude stále někde evidovaný, nebo jestli se časem i toho vymaže, a jestli to pak v něčem v budoucnu brání. děkuji.

• #52696 Reply

Pavel

dotaz

• #52697 Reply

Petr

Dobrý den,v obchodě jsem odcizil věc v hodnotě 250Kč, byla zavolána městská policie a já zaplatil pokutu 500Kč.Chtěl bych se zeptat jestli mi záznam u policie zůstane napořád, nebo jestli se po nějaké době vymaže? Má ten záznam na něco vliv? Děkuji

• #52698 Reply

Markéta Černá

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je možné požádat o předčasné zrušení podmínky. Manžel měl v roce 2010 autonehodu, za kterou byl odsouzen podmínečně na 6 měsíců s podmínkou na 24 měsíců – ublížení z nedbalosti. Od té doby neměl žádný problém. Záznam v TR mu vadí při hledání zaměstnání.

Děkuji

• #52699 Reply

Tomáš Dospíšil

Dobrý den,mám tuhletu otázku. : Zákon říká tohle.

Odsouzení se zahlazuje pouze na žádost odsouzeného. Odsouzení lze zahladit, jestliže odsouzený po výkonu trestu vedl nepřetržitě řádný život

1.po dobu patnácti let, jestliže byl uložen výjimečný trest

2.po dobu deseti let, jestliže trest činil více než 5 let,

3.po dobu pěti let, jestliže trest činil více než jeden rok,

4.po dobu tří let, jestliže trest činil nejvíce jeden rok.

Zajímalo by mne jak to je když jsem byl propuštěn v roce 2002 po ani né roce z vězení.A ted chci zažádat o výmaz z rejstříku trestu.Pro mne tedy platí bod č.4 Mne zajímá jestli soud bude přihlížet k tomu že jsem spáchal v roce 2011 přestupek za který jsem byl odsouzen k pokutě 500kč + 1000kč náklady řízení nebo soud zajímá ta doba tří let po propuštění?

• #52700 Reply

Karel Fuksa

Tomáši,

Váš přestupek podle mne nehraje roli. Soud by měla zajímat ta doba 3 let od propuštění.

S pozdravem KF

• #52701 Reply

Tomáš Dospíšil

Kéž by to tak bylo,mam domluveny nastup do zaměstnání ale jen v případě čistého RT.

• #52702 Reply

Karel Fuksa

Nebojte se, je to tak! :)

• #52703 Reply

Tomáš Polášek

Dobrý den,

Chtěl jsem se zeptat po jak dlouhé době můžu požádat a zahlazeni v rejstříku trestů,když jsem byl odsouzen na 2 roky s podmíněným odkladem na 2,5 roku. Podmínka již uběhla a od soudu jsem obdržel 28.5.2012 dopis o usnesení že jsem se ve zkušební době osvědčil. Za jak dlouho a jakou formou můžu požádat o zahlazeni v rejstříku? Děkuji za odpověd.

• #52704 Reply

Radka Hlinomazová

Dobrý den,manžel byl podmínečně odsouzen na 30 měsíců + zákaz povolání s hmotnou odpovědností. Právní moci to nabylo 23.11.201 ( §206 odst. 1 trestní zákoník 40/2009 Sb.) Chtěla jsem se zeptat, jestli se na něj vztahuje amnestie udělená letos Václavem Klausem. A jak dlouho trvá než bude mít trestní rejstřík čistý. Děkuji za informaci.

• #52705 Reply

Jakub Harman

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat za jak dlouho si můžu požádat o vymazání z trestniho rejsřiku, když jsem byl zavřen 3 měsice za prospěšné práce, keré jsem neodpracoval, tak jsem dostal 3 měsice za 100 hodin.

Děkuji za odpověd..

• #52706 Reply

Mirek

byl jsem odsouzen v zahraničí na 3.roky a 10.měsíců. Za jak dlouho a kde mám požádat o výmaz z rejstříku trestů?

• #109396 Reply

marketa kucerova

Dobry den chci se zeptat muj pritel byl kdybsi darebak ted 3 a pul roku zije radny zivot pracuje a kvuli praci kde mu nabidli moznost jit pod kmen chteji trestni rejstrik cisty.chci se zeptat jestli jde po 3 a pul letech zazadat o smazani.ma 3 roky a 4 roky odsezene dekuji za odpoved

• #109806 Reply

jan bubela

dobry den potreboval bych vymaz trestniho rejstriku z roku 1983 jak postupovat predem dekuji bubela

• #123638 Reply

Tomáš

Dobrý den chci se zeptat jak dlouho budu mít v registru to že jsem si odseděl

4 měsíce v Rakousku za krádež.Nebo problém je vtom , že bych chtěl podnikat v

pohostinství a nevim jak dlouho mám čekat než se mi to vymaže a už přes 3 měsíce

pracuju a v krádežích nehodlám pokračovat.

S pozdravem Tomáš.

• #124617 Reply

Stanislav Matouš

Dobrý den, měl jsem trest z 5.8.2008, trest 8 měs propuštěn podmínečně 21.4.2011, pokaždé musím žádat o výmaz, to není automatické?!
    Děkuji, Matouš Stanislav.

• #135596 Reply

Pavel

Dobrý den v roce 2010 sem dostal podminku za výtržnictví na 18 měsíců a teď mám obvinění zas z výtržnictví předtím jsem se choval slušně může na to soudce nahlížet děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: Vymazání rejstříku trestu
Informace o uživateli: