vymazání trestního rejstříku

Forum Fóra Trestní právo Různé vymazání trestního rejstříku

Zvolené téma obsahuje celkem 25 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Dana Vacková a poslední změna je stará 4 roky, 4 měsíce.

• Autor

pavel

Dobrý den,před osmi lety jsem ukončil pětiletý výkon trestu za krádeže a omezování osobní svobody.Neví někdo,po kolika letech si mohu nechat vymazat trestní rejstřík?Za případnou odpověď děkuji.

• #50928 Reply

Miroslava Vintrová

Tuším, že se mohlo žádat po třech letech, ale není nic jednoduššího, než se zeptat na městském úřadě, případně na soudě…

• #50929 Reply

Dagmar Vinglerova

Chtěla bych se zeptat jestli po uplynutí podmínky je automaticky záznam vymazán? Pokud ne jak v tomto případě postupovat, měla jsem podmínku na rok a půl, která měla končit v srpnu 2007 a posléze jsem zjistila, že se někdo upsal a konec je uveden na srpen 2008 a přitom je jasné když si to znění přečtu, že je to matematická chyba. děkuji za odpověd´

• #50930 Reply

Petr Petr

Pokud ve zkušební době povedete řádný život a nedopustíte se dalšího protiprávního jednání a splníte další podmínky, které vám soud při podmíněném odsouzení uložil (např. náhrada škody atd.) bude soudem po uplynutí zkušební doby rozhodnuto že jste se osvědčila. Toto rozhodnutí má poté stejné účinky jako zahlazení odsouzení, tzn. vaše odsouzení již nebude vykazovat ve výpisu z rejstříku trestů.

• #50931 Reply

jiří antl

dobrý den chtel bych se zeptat po jaké době můžu požádat o výmaz?děkuji

• #50932 Reply

Petr Petr

Záleží na tom, jaký trest vám byl udělen. Obecně ale platí, že o zahlazení rozhoduje soud a to na žádost odsouzeného.

Žádosti pak soud může vyhovět pokud jste jako odsouzený vedl nepřetržitě po zákonem stanovenou dobu řádný život. Ta činí 10 let u odsouzení k trestu odnětí svobody nad 5 let, dále 5 let u odsouzení k trestu odnětí svobody nad 1 rok a 3 roky u trestu odnětí svobody do 1 roku, u trestu propadnutí majetku, vyhoštění nebo zákazu pobytu či u peněžitého trestu za úmyslný trestný čin.

V případě některých trestů, ale odsouzený ani nemusí o zahlazení žádat a jako na neodsouzeného se na něho hledí již po vykonání trestu (podmíněný trest odnětí svobody, tedy pokud samozřejmě nebyl přeměněn na trest nepodmíněný), dále trestu obecně prospěšných prací, peněžitého trestu za nedbalostní trestný čin, trestu zákazu činnosti, propadnutí věci a vyhoštění na dobu jednoho roku až deseti let.

• #50933 Reply

Ivan Švásta

za řízení v opilosti (1,5promile) mi byl uložen trest odebrání Ř.P. na 18 měsíců a 200 hodin veřejně prospěšných prací,kdy se mě vymaže záznam v trestním rejstříku?

• #50934 Reply

Šárka Najerová

Chci se zeptat, letos v květnu udělili příteli 18měsíční podmíněný trest. Kdy může přítel zažádat o vymazání RT?Nebyl ve vazbě, pouze mu soud udělil tuto podmínku.

Děkuji

• #50935 Reply

Markéta Filipová

Dobře zpracované vyjádření k výmazu z trestního rejstříku je na http://www.trestni-rizeni.com/dokumenty/zajimalo-by-mne-vice-podrobneji-jak-je-to-s-vymazem-z-rejstriku-trestu

• #50936 Reply

Eva Hendrychová

Dobrý den, můžete mi prosím poradit co mám udělat nebo kam se mám obrátit , jestliže chci požádat o výmaz z rejstříku trestů. Děkuji za odpověď.

• #50937 Reply

miloš malina

po vypršení podmíněného trestu nebude tento trest ve výpisu z RT, jelikož se do něj píší pouze tresty nepodmíněné.

• #50938 Reply

miloš malina

nejprve se přesvěčte jestli opravdu máte záznam v RT. Toto zvládnete na nejbližším Czech pointu, ten by měl být na vaší poště nebo obecním ůřadě. Poté zajdete na soud kde došlo k odsouzení a tam si vyplníte a podáte tuto žádost.

• #50939 Reply

kollár ladislav

kde mám žádat o vymazání trest z roku 2005 stále to nemí smazané děkuji kollár

• #50940 Reply

michal hytych

MAm dotaz..byl jsem ve vykonu trestu na 18 mesicu za kradeze a loupezne prepadeni..chtel bych se prihlasit na stredni vojenskou skolu ale je tam podminka prijeti trestni bezuhonost…da se to nejak vyresit,smazat trestny rejstrik nebo podobne a po jake dobe?

• #50941 Reply

David Pomezny

Dobry den,kdy mohu zadat o vymaz.rok 2000-10mes vazba.rok 2003-odsouzen 38mes.maj.tr.cinnost.2004-nastup a vykon 9mes,propusten na pulku s podminkou 5let.uz 2 a 1/4roku po uplinuti podminky.chci zadat o zivnostensky list,mam sanci?

• #50942 Reply

michaela

dobrý den,potřebovala bych vědět po jaké době se mi vymaže zaznam když jsem měla podmínku a skončila mi 18.12.2011.po celou dobu podminky jsem měla hrozně velký problém sehnat práci ,jelikož dnes chtějí výpis skoro všude.Nyní se mi naskytla práce o které sním a která přijde jen jednou za život.Jsem s toho nešťastná a nevím co mám dělat.jsem slušný člověk a matka dvou malých dětí jen jsem prostě jednou v životě udělala chybu za kterou pikám už dost dlouho.Dnes to vím ale vrátit čas se nedá.prosím poraďte mi. děkuji a přeji krásné vánoce a šťastný Nový rok 2012 s pozdravem Michaela

• #50943 Reply

Markéta Hančová

Dobrý den,

prosím o informaci kdy a jak mohu zažádat o výmaz z rejstříku trestů. Kolik tento výmaz stojí?

M. Hančová,1.2.2012

• #50944 Reply

jiri hanzlik

jak je mozno smazati zaznam v RT 26mesicu za kradez ktera je odpikana pred 2roky. dekuji

• #50945 Reply

Tomáš Dospíšil

Přestupek po 10 letech od propuštění

Tomáš Dospíšil, 11.06.2012 15:36:21

Dobrý den,mám tuhletu otázku. : Zákon říká tohle.

Odsouzení se zahlazuje pouze na žádost odsouzeného. Odsouzení lze zahladit, jestliže odsouzený po výkonu trestu vedl nepřetržitě řádný život

1.po dobu patnácti let, jestliže byl uložen výjimečný trest

2.po dobu deseti let, jestliže trest činil více než 5 let,

3.po dobu pěti let, jestliže trest činil více než jeden rok,

4.po dobu tří let, jestliže trest činil nejvíce jeden rok.

Zajímalo by mne jak to je když jsem byl propuštěn v roce 2002 po ani né roce z vězení.A ted chci zažádat o výmaz z rejstříku trestu.Pro mne tedy platí bod č.4 Mne zajímá jestli soud bude přihlížet k tomu že jsem spáchal v roce 2011 přestupek za který jsem byl odsouzen k pokutě 500kč + 1000kč náklady řízení nebo soud zajímá ta doba tří let po propuštění?

• #50946 Reply

evelina langerova

Prosim zajímá mě jak mužu nechat vymazat svuj tresny rejstřík.A hlavne kde.Nebo se to po určité době maže samo? V roce 2008 jsem byla odsouzena na 5mes.Přeměna trestu za neodpracovane hodiny.Odsouzena jsem byla jako mladistva a vytržnictvy.Děkuji za informace

• #50947 Reply

JOSEF

PROSÍM ZAJÍMÁ MĚ JAK MUŽU NECHAT CO NEJRYCHLEJI VYMAZAT SVUJ TRESTNI REJSTŘIK ZKUŠEBNÍ DOBA BYLA DNE 3.9.2012 DĚKUJI JOSEF

• #50948 Reply

Petra Chramostová

Tento trest jsem dostala v l1.12.2011 :byla odsouzena k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání 15 měsíců s odkladem v trvání 3 roků.

Co to znamená a kdy mi bude vymazán trestní rejstřík? Mnohokrát děkuji

-jsem z toho jelen…to znamená že když 15měs.nic neprovedu a budu řádně žit…tak se to vymaže a pokud budu zlobit pujdu na 3 roky do vězení???

• #50949 Reply

pavel

Dobrý den, chtěl bych se zeptat v minulosti jsem byl odsouzen k trestu odnětí svobody za maření soudního rozhodnutí a krádeže na 27 měsíců, což jsem si z toho odseděl 15 měsíců a byl jsem propuštěn na podmínku na 5 let což podmínka mi skončila před 2 lety a chtěl bych se zeptat zda amnéstie se týká i v mém přídadě s tímže budu mít svůj trestní rejstřík čistý ??? Předem děkuji za Vaši odpověd.

• #50950 Reply

anonym

Dobrý den,

byla mi udělena amnestie prezidenta republiky ze dne 1.1.2013.V usnesení mám rozhodnutí o amnestii podle čl.I.odst.3,že dnem 2.1.2013 se na mě hledí jako bych nebyla odsouzena. Zajímá mě zda,když budu žádat o trestní rejstřík do zaměstnání bude-li v něm již k dnešnímu dnu 13.1.2013,že je trestní rejstřík čistý.

Mnohokrát děkuji za odpověď

• #50951 Reply

Pavel Lukeš

Dobrý den.

Chci se zeptat jestli po udělení amnestie prezidentem republiky bude trestní rejstřík čistí nebo musím počkat až na usnesení o rozhodnutí o amnesti,proto že v novinách píšou že to může trvat i rok než svou práci soudci udělají.

Mnohokrát děkuji za odpověd.

• #50952 Reply

Dana Vacková

dobrý den za jakou dobu po propuštění může syn žádat o výmaz z trestního rejstříku mněl násilnou trestní činnost a krádeže ods. na 8 let a hlavně kde děkuji

Odpověď na téma: vymazání trestního rejstříku
Informace o uživateli: