Výměna spodního prádla

Forum Fóra Obchodní právo Různé Výměna spodního prádla

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Marek a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Marek

Dobrý den, prosím vás, zakoupil jsem své přítelkyni na vánoce spodní prádlo. Netušil jsem, že jsem jej zakoupil o číslo větší. Když jsem chtěl Koupené zboží vyměnit za menší (mám i účtenku) prodavačka mě odmítla s tím že na spodním prádle nejsou vysačky co tam byli(bo jsem je samozřejmě vyhodil). Chci jen vědět jestli na to mají právo nebo ne. Podle mého úsudku nemají. nebyl jsem s ničím takovým seznámen, že při případné reklamaci nebude brán zřetel na to, když na zboží nebudou výsačky. Děkuji za rady a odpovědi.

• #36311 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

obchodníci opravdu nemají povinnost vyměnit Vám zboží jen z důvodu, že je o číslo větší. Zde ani visačky roli nehrají.

Prodávající má povinnost zboží převzít k reklamaci jen tehdy, má-li zboží vady a je poškozené.

Ve Vašem případě se však zjevně o nic podobného nejednalo. Takovou povinnost by měl prodejce jen tehdy, pokud by Vás před nákupem výslovně ujistil, že zboží můžete bez jakéhokoli důvodu vrátit a vyměnit za jiné.

• #36312 Reply

Marek

Předem bych vám chtěl poděkovat za váš čas a za vaši ochotu. No a propo kdyby měl někdo zájem a krásnou podprsenku s číslem 35C nákup. cena 1520,-kč daruji za 100,-Kč! Doufám, že to správci nebude vadit. Vím že se nejedná o inzertní server.

Odpověď na téma: Výměna spodního prádla
Informace o uživateli: