Vynucené ukončení PP

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #43907 Reply

  Hana Dostálová

  Dobrý den, nastoupila jsem do zaměstnání jako obchodník. Pracovní náplň byla stanovena ústně. Dočasně jsem prováděla jinou práci (administrativní). Když jsem opakovaně žádala o to, abych mohla dělat předem dohodnutou práci, bylo mi řečeno, že později, a nakonec po dlouhé době to, že už se provádět nebude a bude se provádět jen ona administrativní práce, na kterou jem nebyla přijata. Mi byla předána výtka k docházce, když jsem argumentovala návštěvami lékaře, které jsem omlouvala mohu je opakovanědoložit, bylo mi řečeno, ať nejdu hlavou proti zdi a odejdu z firmy dohodou, protože toto je jen první stupeň a vždycky se něco najde. Za několik dní mi bylo předloženo k podepsání rozvázání pracovního poměru dohodou v termínu dvou týdnů, protože nastoupí nová pracovnice. Pokud odmítnu podepsat do 30 minut (uzávěrka mezd), nedostanu osobní příplatek (asi ¼ platu). Moje finanční podmínky mi neumožňují dovolit si být jen s částí platu (jsem samoživitelka), takže jsem podepsat musela.

 • #43909 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  no a co chcete po nás?

 • #43910 Reply

  Hana Dostálová

  Už se mi to tam nevešlo. Co byste mi poradili? Je vynucené rozvázání PP paltné? Není to útisk?

 • #43911 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, to je skutečně nátlakové jednání. Přijetí dohody o rozvázání PP nelze ničím podmiňovat. Když ji nepodepíšete, pak musí najít výpovědní důvod a dát Vám řádnou výpověď. Podejte podnět na Oblastní inspektorát práce.

 • #43912 Reply

  Jan Kablásek

  Dobrý den.Z důvodu nízkého výdělku jsem nucen skončit u svého zaměstnavatele.Po ústní kladné dohodě jsem našel lépe placenou práci a to oznámil zaměstnavately. Ten vzapětí moje ukončení zamítnul.I přez oznámení,že nemám prostředky na dopravu do práce ho tato skutečnost nezajíma.Co mám v tomto případě dělat.Děkuji.

 • #43913 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, dotaz jste nevložil jako dotaz, ale jako odpověď na jiný příspěvek. Příště tedy vkládejte dotaz samostatně. Jestli nepřistoupil na dohodu o rozvázání PP, pak musíte podat výpověď. Ale po dobu 2-měsíční výpovědní doby stejně musíte plnit Vaše pracovní povinnosti. To, že "nemáte" na cestu do práce skutečně zaměstnavatele zajímat nemusí, to je překážka na Vaší straně.

Odpověď na téma: Vynucené ukončení PP
Informace o uživateli: