vyplácení peněz

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody vyplácení peněz

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #55079 Reply

    Eva Vovsová

    Dobrý den, jsem na md a mojí dceři budou v březnu2008 tři roky. Jsem těhotná (termín porodu září/08). Zaměstnavatel mě požádal abych nastoupila, ale na jiné místo ve firmě(pouze na 4hod/den). Chci nastoupit, ale nechci přijít o PPM.Jakou smlouvu s ním mám uzavřít? a z čeho mi budou vypočítávat mateřskou, až na ní nastoupím před porodem? Budu si moct vybrat variantu čerpání? Děkuji

  • #55081 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, musíte změnit pracovní smlouvu na jiný druh práce, bylo by dobré aby Vám platila i dál. Podle §8 zák.č. 88/1968 Sb. platí, že pokud u zaměstnankyně za trvání téhož zaměstnání vznikne nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, považuje se za denní vyměřovací základ denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství.

    Pokud jde o volbu varianty čerpání rodičovského příspěvku informujte se přímo na úřadu státní sociální podpory (úřad práce nebo v Praze úřad městské části).

Odpověď na téma: vyplácení peněz
Informace o uživateli: