Vyplacení podílu dědictví

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Vyplacení podílu dědictví

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářské Služby a poslední změna je stará 4 roky, 4 měsíce.

• Autor

Michal Ivánek

Dobrý den chtěl bych se zeptat před devíti lety mi zemřel otec. V tu dobu jsem byl nezletilý a mím opatrovníkem byl děda který se dedictví nevzdal. Tudíž pokud v roce 2005 bylo uzavřené dědické řízení a v něm bylo usneseno že do 3 let od tohoto usnesení my má být vyplaceno 81 000 Kč a do teď jsem nic nedostal od matky ani od dědy a doma už nebydlím tak jsem chtěl vědět jestli k tomu jsou nějaké penále nebo něco podobného a jak se k těmto penězům dostat. Předem děkuji za odpověď

• #72692 Reply

Notářské Služby

Po otci jste dědil spolu s matkou, dědeček byl Vaším opatrovníkem. Odmítnout za Vás dědictví nemohl, k tomu by musel přivolit soud. Povinnost vyplatit peníze dle dědického usnesení má zřejmě Vaše matka. Pokud tak neučiní dobrovolně, musíte se obrátit na soud. Úroky z prodlení dle občanského zákoníku jsou stanoveny nařízením vlády.

Výše úroku z prodlení odpovídá ročně výši repo sazby stanovené Českou národní bankou pro poslední den kalendářního pololetí, které předchází kalendářnímu pololetí, v němž došlo k prodlení, zvýšené o sedm procentních bodů.

Odpověď na téma: Vyplacení podílu dědictví
Informace o uživateli: