Vyplacení podílu v ZD

Forum Fóra Ostatní Obecné Vyplacení podílu v ZD

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Martin a poslední změna je stará 4 roky, 8 měsíců.

• Autor

Hana Hrubešová

V rámci restitucí mi byl vrácen podíl v zemědělském družstvu a to formou akcií. Nyní chce družstvo tyto akcie odkoupit, ale pouze za 50% jejich ceny. Mám právní nárok na vyplacení celé částky nebo musím přistoupit na tento požadavek. Nevím, zda družstvo předáním akcií vyrovnalo svůj dluh a tím se zbavilo povinnosti vyplatit plnou částku nebo zda v tomto případě musí vyplatit plnou částku přesto, že jde o odkup akcií.Děkuji

• #75457 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, tohle není věc pro bezplatnou poradnu. Navíc není jasné o jakých akciích to píšete. Družstva totiž žádné akci nevydávají, ledaže by se jednalo o akcie jiných společností, ale proč by Vám je nabízeli. Takže celou věc předložte advokátovi. Jestliže jsou ohrožena Vaše majetková práva a družstvo by Vás chtělo "ošidit", pak se Vám náklady na právní zastoupení rozhodně vyplatí.

• #75458 Reply

Petr Čermák

Dobrý den.Můžete mi poradit, jak požádat o vyrovnání členského podílu? Podíl je v penězích za odpracované roky v JZD a nástupnická organizace mi nabídla odkoupení za 10% ceny podílu,s čímž jsem nesouhlasil. Děkuji.

• #75459 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestliže nedojdete k dohodě o vyrovnání, budete muset věc řešit soudně, nejlépe s právníkem.

• #75460 Reply

Martin

Dobrý den, v rámci dědického řízení jsem zdědil restituce, které by měli být vyplaceny peněžně, ale zěmědělské družstvo se nějak k vyplácení nemá, s odpovědí, že jim na vyplácení nezbývají peníze. Měl bych prosbu zda by mi někdo nedoporučil právníka, který se pohledávkami tohoto typu zabývá. Nejlépe střední čechy – Nymburk, Kolín, Ml. Boleslav, Praha. Děkuji

Odpověď na téma: Vyplacení podílu v ZD
Informace o uživateli: