vypořádání majetku druh-družka

Forum Fóra Občanské právo Různé vypořádání majetku druh-družka

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Veronika Vybíralová a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Jana Havlíčková

Dobrý den

Prosím o sdělení informací týkajících se vypořádání majetku ve vztahu druh a družka. Žiji s druhem 13 let v jedné domácnosti, kde mám i vedené trvalé bydliště. Máme spolu dítě ve věku 11 let.

Společně jsme investovali do zrekonstruovaného domu, který je ale psán na jeho jméno.

Prosím Vás sdělte mi jaké mám práva, jestli teda na něco právo mám.

Děkuji za odpověď

Havlíčková

• #33106 Reply

Veronika Vybíralová

Dobrý den.Můj dotaz se týká vypořádání majetku ve vztahu druh-družka.Po 6 letech se se mnou rozešel přítel,žili jsme spolu ve společné domácnosti,přítel si však našel o mnoho mladší nezletilou slečnu.Rozešel se se mnou a chtěl,abych se odstěhovala z našeho společného bytu,který máme v nájmu od obecního úřadu a já tam mám trvalý pobyt.Jelikož byla situace pro mne neúnosná,z bytu jsem odešla a přítel po mě chtěl vrátit klíče od bytu.V bytě jsem nechala až na své osobní věci veškeré vybavení.Dále jsme si v době trvání vztahu pořídili auto,na které nám půjčili prarodiče od přítele a které jsme společné spláceli.Měli společný účet,který byl veden na mé jméno a chodili nám tam obě výplaty se kterými většinou disponoval mů přítel,měl z nich platit veškeré výdaje a splácet auto.Dodatečně jsem se dozvěděla,že auto již 4 měsíce před rozchodem nesplácel a finance si nechával pro svou potřebu a zřejmě i pro potřeby nové přítelkyně.Já teď přespávám u kamarádky a nevím,jak celo situaci řešit.

Odpověď na téma: vypořádání majetku druh-družka
Informace o uživateli: