výpověď

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 3 roky, 9 měsíců.

• Autor

Lukáš Horváth

Dobrý den,

dnes jsem ve firmě podepsal výpověď dohodou a zároveň podepsal novou pracovní smlouvu v jiné firmě. Zaměstnavatel mi ovšem odmítl mou smlouvu schválit. Jak se mám nyní zachovat a co dělat, jestliže mám následující den volno, ale další den již nastupuji do jiné firmy? Může to mít pro mě nějaké následky?

Děkuji

• #46800 Reply

ivzez

"Výpověď dohodou" neexistuje, jde o dobrovolné rozvázání pracovního poměru dohodou.

Pro zaměstnavatele jste povinen pracovat až do posledního dne pracovního poměru.

Přestanete-li bez omluvy (nové zaměstnání není omluvou) chodit do práce, může to pro Vás mít dost nepříjemné důsledky.

• #46801 Reply

Lukáš Horváth

A jaké následky máte na mysli prosím Vás? Staré zaměstnání jsem již opustil (po třech dnech, kdy jsem nedocházel do práce, jsem si přišel pro výpověď) a nastoupil do jiné práce

• #46802 Reply

ivzez

Na příklad by po Vás původní zaměstnavatel mohl vymáhat škodu, kterou jste mu neomluvenou absencí způsobil. Je toho více, ale z toho, co píšete, soudím, že zaměstnavatel k dalším krokům nesáhl.

Odpověď na téma: výpověď
Informace o uživateli: