výpověd a vyplácení posledních mezd

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru výpověd a vyplácení posledních mezd

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 8 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #46320 Reply

  Šormová

  Dobrý den,

  chci se zeptat jak se dá bránit proti tomu,že firma po podání výpovědi nevyplácí úmyslně plnou mzdu (skládající se ze základu a pohyblivé složky), a dotyčný člověk jež podal výpověd pak tratí třeba na výpočtu podpory v nezaměstnanosti,a to konkrétně v případě nevejde-li se časově do předešlého čtvrtletí.

  Příklad: 10-12 měsíc výplata v plné výši.výpověd podána např. k 1.2 či 1.3 s výpovědní lhůtou dva měsíce.Po podání výpovědi např.zaměstnavatel začne krátit pohyblivou složku,což vede k tomu, že v dalším čtvrtletí ze kterého se pak počítá podpora je konečná častka dosti rozdílná oproti předešlému čtvrtletí.

  Lze pak v takovém případě trvat na tom, nebo žádat o to , aby průměrná mzda byla počítána např. za poslední odpracovaný půl rok či rok?

  Děkuji.

 • #46322 Reply

  Karel Dlouhý

  Způsob výpočtu průměrné mzdy je stanoven v zákoníku práce. Tdy jiné období pro výpočet nelze zvolit.

  Podstatné je, jaký je u zaměstnavatele mzdový předpis resp. zda "krácení pohyblivé složky" je odůvodněné nebo neoprávněné.

Odpověď na téma: výpověd a vyplácení posledních mezd
Informace o uživateli: