Výpověď kvůli odmítnuté práci přesčas

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Výpověď kvůli odmítnuté práci přesčas

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Josef Komenda a poslední změna je stará 4 roky, 3 měsíce.

• Autor

Josef Komenda

Dobrý den. Mám dotaz ohledně pracovního práva. Pracuji v jedné firmě jako Programátor a obsluha strojů CNC. Dělám ranní směny (po-pá) pouze jako programátor a jako obsluha strojů CNC vypomáhám pouze někdy ve třísměnném provoze, je-li to potřeba. Stala se taková věc, že zaměstnavatel za mnou v pátek po skončení pracovní doby přišel s tím, že mám jít na přesčas v sobotu na odpolední směnu obrábět na CNC stroj a že mi to dává příkazem (na papíře). Což jsem odmítnul, protože podle §91 ZP může zaměstnavatel nařídit přesčas o víkendu jen z důvodu nutných prací které nemohou být provedeny v pracovních dnech.

Zaměstnavatel mi dal výpověď kvůli tomu, že sem se nedostavil na sobotní nařízenou směnu, a že buď podepíšu papír, kde stojí, že mám zaplatit xxxxx kč za ušlý zisk firmy, vzniklou škodu, atd…. nebo ať

podepíšu, že dávám výpověď dohodou….ať si prostě vyberu. Může tohle zaměstnavatel udělat, popř jak se můžu bránit? Děkuji

Odpověď na téma: Výpověď kvůli odmítnuté práci přesčas
Informace o uživateli: