výpověď před uplynutím sjednané doby

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru výpověď před uplynutím sjednané doby

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Lenka V.

Dobrý den, zaměstnavatel mne zaměstnal na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou. Po dvou letech práce mne propouští pro nadbytečnost, ale pracovnice, kterou jsem zastupovala za MD se ještě do práce nevrací (bude minimálně ještě rok doma). Mám právo na odstupné a pokud ano, v jaké výši? Děkuji za odpověď.

• #41196 Reply

Milan Pazour

Dobrý den, žádám Vás o radu, jsem vojákem z povolání a chci přejít k policii, k policie by mě mohli přijmout už v červenci – 1.7. 2007, potřeboval bych poradit, jak mám postupovat s výpovědí, aby mě zaměstnavatel uvolnil v mnou požadovaném termínu, nechci čekat, ještě další dva měsíce, pracovní smlou mám podepsanou na 4 roky, u AČR od 1.7.2006

s přátelským pozdravem

Milan pazour

můj e-mail: milanpazour@seznam.cz

• #41197 Reply

Irena Kodysová

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat zda mi může zaměstnavatel krátit provizi za dobu kdy jsem byla doba doma s nemocným dítětem. Dle jeho sdělení pokud jsem byla ve výpovědní lhůtě ( dohodli jsem se na 1 měsíci) tak za tyto 3 dny. kdy jsem byla doma, mi zkrátil prémie, což za normální situace nedělal. Plat jsem měla sjednaný jako základní fixní plat + provize z obratu.

Děkuji předem za zprávu.

IK

• #41198 Reply

M. Janatová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem již třetí měsíc těhotná a pracuji jako prodavačka. Mám smlouvu na dobu určitou a ta mi končí letos v prosinci. Na konci listopadu mám termín porodu. A proto se chci zeptat, jak je to s mou prací. Skončí mi pracovní poměr dnem dle smlouvy, nebo se mým porodem zastaví běh této doby a až ukončím rodičovskou dovolenou, tak mi doběhne. A dále má zaměstnavatel povinnost mi držet místo? Děkuji

• #41199 Reply

maja

dobrý den,dne 16.6.2007 mi byla nabídnuta práce s lepšími pracovními a finančními podmínkami,ale můj nynější zaměstnavetel nechce moji výpověď podanou 18.6.2007 akceptovat,prý mě pustí až za dva měsíce.co mi hrozí jestli jednoduše 1.7.2007 nepřijdu do práce a nastoupím k jinému zaměstnavateli?děkuji moc za odpověď maja

• #41200 Reply

Zdena

Mám stejný problém, prosím o rychlou pomoc a radu.Děkuju

• #41201 Reply

Šárka

dobrý den, chtěla bych se zeptat jsem zaměstnaná na dobu určitou která vyprší 1.4.2008. zjistila jsem že jsem 4t těhotná a chtěla jsem se zeptat jaké mám právo já a jaké zaměstnavatel.( výpověd, nárok na mateřskou doolenou) děkuji moc za odpověd

• #41202 Reply

Jarka

Můj přítel měl pracovní smlouvu sjednanou na dobu určitou.Termín ukončení pracovní smlouvy je červen 2008.Ale zaměstnavatel ho nutí ukončit smlouvu již teď.Může zaměstnavatele zažalovat za porušení smlouvy.Děkuji za odpověď e-mail sicovaJarka@seznam.cz

• #41203 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, donutit ho nemůže. Mohou se buď dohodnout nebo musí zaměstnavatel dát příteli výpověď, ale to lze pouze z důvodů, které stanoví zákoník práce (§52).

Odpověď na téma: výpověď před uplynutím sjednané doby
Informace o uživateli: