Vypoved v dobe rodicovske dovolene

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Vypoved v dobe rodicovske dovolene

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Maria Maršíková

Dobry den, rada bych se Vas zeptala jestli mi muze dat zamestnavatel vypoved v dobe kdy jsem na rodicovske dovolene ale mela jsem pracovni smlouvu na dobu urcitou po dobu rodicovske dovolene me predchudkyne bez konkretniho data.

Dekuji za odpoved.

• #44104 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestliže byl PP sjednán na dobu určitou, což lze sjednat i jako dobu zástupu za RD jiného zaměstnance, a ten nastoupil zpět do práce, tak PP skončil uplynutím sjednané doby. A to, že jste na RD v tomto případě nehraje roli.

• #44105 Reply

michaela karotka

dobrý den, ráda bych věděla, jestli mohu dát okamžitou výpověď, když čerpám rodičovskou dovolenou? Nejsem ani ve zkušební době, ale ráda bych odešla okamžitě. Dítěti je 3,5 roku, nenavštěvuje žádné školní zřízení. jemožné odejít bez dvouměsíční výpovědní lhůty? děkuji za odpověď.

• #44106 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to není možné. Pokud nejsou dány důvody podle §56 ZP, pak okamžitě odejít nelze. Buď podáte výpověď nebo se na rozvázání PP dohodnete.

Odpověď na téma: Vypoved v dobe rodicovske dovolene
Informace o uživateli: