Výpověď ve zkušební době

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Výpověď ve zkušební době

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Martin Pěnička a poslední změna je stará 5 let, 7 měsíců.

• Autor

Martin Pěnička

Dobrý den,

řeším vážnou situaci. Na konci listopadu jsem ohlásil s tím, že ve firmě už končím. Podal jsem písemnou žádost – zrušení pracovního poměru zaměstnacem ve zkušební době, že končím hned. Ale vedoucí zamítl s tím, že lhůta je 3 dny po oznámení. Pak jsem podal opravenou žádost s datem listopadu s tím, že končím 1. 12. Opět tu žádost odmítl, protože bylo neplatné datum. Nakonec jsem podal žádost 2. prosince s tím, že končím 8. prosince. Nechtěl jsem v té firmě býti za malý plat. Uvedl jsem, že výpověď je bez udání důvodu. Dne 2. prosince jsem pracoval naposledy. O týden později mi přišel email od hlavního účetního, že nemá stále doručenou výpověď a přitom měl moji výpověď vedoucí nadřízený (nikoli ředitel společnosti). Dne 9. prosince jsem poslal poštou doporučeně s tím, že jsem oznámil výpověď 2. prosince s tím, že končím 8. prosince. Omlouvám se za nesrozumitelnost, nejsem dostatečně v klidu. Děkuji za odpověď.

• #46502 Reply

Karel Dlouhý

Je třeba rozlišovat mezi žádostí, výpovědí a zrušením pracovního poměru ve zkušební době – to jsou různé věci s různými účinky.

Čili není jasné, co jste napsal do písemnosti předané zaměstnavateli.

Pokud byste dal na konci listopadu písemné oznámení o zrušení pracovního poměru ve zkušební době, pak vedoucí vám neměl co zamítat (lhůtu 3 dny není nutno dodržet).

Pokud jste dal písemnopst označenou jako výpověď, která byla zaměstnavateli předána v prosinci, pak by běžela výpovědní lhůta 2 měsíce a skončila by 29. 2. 2012.

• #46503 Reply

Martin Pěnička

Přijde mi to absurdní, že v té firmě chtějí zdržet. Podal jsem zrušení prac poměru ve zkušební době ke dni 2. prosince s tím, že končím 8. prosince. Dne 2. prosince jsem byl naposled – protože jsem nechtěl dále pracovat za malý plat. Pak mi přišel email se zprávou Bez evidence docházky, přitom byl podán papír zrušení prac. poměru ve zkušební době.

Odpověď na téma: Výpověď ve zkušební době
Informace o uživateli: