výpověď z důvodu plného invalidního důchodu

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru výpověď z důvodu plného invalidního důchodu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #42738 Reply

  Lenka Hejduková

  Dobrý den, píši za svého otce, který před rokem utrpěl 2 velice těžké mozkové příhody, po roce nemocenské mu byl přiznán plný invalidní důchod, teď, když ukončil dávky nemocenského pojištění, firma po něm chce, respektivě ho nutí, aby okamžitě podal výpověď (ze strany zaměstnance).Můžete mi prosím poradit, co v této situaci dělat? Děkuji Hejduková

 • #42740 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  předně, zaměstnavatel ho k ničemu nutit nesmí. Okamžitě zrušit prac. poměr může v případě, že podle lékařského posudku nesmí dále vykonávat dosavadní práci bez vážného ohrožení svého zdraví, tento posudek předložil zaměstnavateli a ten mu do 15ti dnů neumožnil výkon jiné pro něho vhodné práce. V tomto případě mu náleží odstupné ve výši trojnásobku průměrného výdělku.

  Zaměstnavatel však může otci dát výpověď z důvodu, že vzhledem ke svému zdravotnímu stavu pozbyl dlouhodobě způsobilosti konat dále dosavadní práci. Zde mu pak odstupné nenáleží.

  Doporučuji tedy dohodnout se se zaměstnavatelem na skončení a vyplacení přiměřeného odstupného. Bude to pro všechny nejrychlejší a nejjednodušší.

Odpověď na téma: výpověď z důvodu plného invalidního důchodu
Informace o uživateli: