Výppověď sprostředkovatele

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Výppověď sprostředkovatele

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Zdeněk a poslední změna je stará 10 let, 2 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #60279 Reply

  Marie M.

  Dobrý den ráda bych se zeptala, zda je možné zrušit smlouvu na základě, lži třerí osoby, dva jsou podvedení!?

  Sprostředkovatel, několikrát něco tvrdil a pak to bylo vždy jinak.

  Děkuji

 • #60281 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, pokud byla některá ze stran uvedena v omyl, může namítat neplatnost smlouvy a to soudní cestou.

  Bude však záležet na skutkových tvrzeních. Doporučuji, abyste se obrátili na advokáta.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #60282 Reply

  Zdeněk

  Dobrý den. Byl bych rád kdyby jste mi odpověděli na můj dotaz. Měli jsme uzavřenou smlouvu s jednou real. kanceláří. V této smlově se píše : tato smlouva se uzavírá na dobu určitou do 31.12.2007. V případě že ani jedna ze stran tuto smlouvu písemně nevypoví do 31.12.07 prodlužuje se automaticky o další 3 měsíce. Protože nám sprostředkovatel nesehnal kupce ( on tvrdí že jo,ale z dotyčným nepřišel ani na domluvenou prohlídku bytu. Při náhodných setkáních nám tvrdil, že kupec shání peníze, neukázal nám ani smlouvu kterou s ním prý uzavřel. Rozhodli jsme se smlouvu vypovědět k 31.12.07. Poslali jsme mu výpověd doporučeně a on ji převzal 28.12.07. Od té doby nás otravuje a chce náhradu škody prý 100 000,- za vzniké škody 50000,- jeho škoda a 50000,- za jistinu kterou mu prý zájemce o náš byt dal. Ve sprostředkovatelské smlově se o žádných náhradách když bude ukončena v temínu na který byla uzavřena nepíše. Je zde jen čáska za sprostědkování prodeje. Dále je ve smlově napsaná jiná ulice ve které náš byt je. Jiné patro. Na jeho int.stránkách je také uvedeno uplně jiné patro. Jak se máme zachovat. děkuji za odpověď

 • #60283 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, především se nenechejte zastrašit. Celá řada takovýchto realitních makléřů vůbec nevychází z platného práva a místo toho používají nátlak. Pokud ve smlouvě nemáte ujednány sankce za vypovězení smlouvy, což by při solidním jednání ani nemělo být, pak po Vás nemůže nic vymáhat. Jestliže by mu skutečně vznikla nějaká škoda (o čemž pochybuji), pak by ji musel dostatečně prokázat u soudu a nemyslím si, že by se mu to podařilo. Pokud chcete mít úplnou jistotu, zajděte se smlouvou za právníkem, aby Vám potvrdil, že skutečně nemůžete být makléřem napadeni u soudu. Eventuálně se poraďte o postupu proti jeho obtěžování. Můžete mu poslat oznámení o tom, že znáte svá práva a v případě, že nepřestane vznášet svoje neodůvodněné požadavky budete se bránit právní cestou.

 • #60284 Reply

  Zdeněk

  Děkuji vám za odpověd. Ještě dnes jsem měl v ůmyslu kontaktovat právníka.

Odpověď na téma: Výppověď sprostředkovatele
Informace o uživateli: