Vyřazení z evidence úřadu práce

Forum Fóra Správní právo Veřejná správa Vyřazení z evidence úřadu práce

Zvolené téma obsahuje celkem 46 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Hana a poslední změna je stará 6 měsíců, 1 týden.

• Autor

Jindriska Hronova

Dobrý den, ráda by jsem zjistila zda zákon řeší problém zamezování podnikaní a v případě že ano za jakých kritérií. Manžel podniká v nákladní autodopravě a městký úřad se nyní rozhodl k nám do ulice dát značku zákaz vjezdu nákladních automobilů(přičemž jsme jediný dům v ulici).Místo výkonu podnikání má mažel dle živnostenského listu v místě trvalého bydliště.Dodatkovou tabulku pro povolení vjezdu dopravní obsluze nebo udělení vyjímky pro vjezd město odmítá. Je nějakým způsobem možné se proti tomuto jednání bránit a případě kde se odvolat? Děkuji

• #52441 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to jsou na sobě nezávislé věci. Omezení vjezdu je z důvodu regulace dopravy a nikoliv za účelem "omezování" podnikání osob. Pokud bylo rozhodnuto o neudělení výjimky ze zákazu vjezdu, musíte se proti němu odvolat. Kontaktujte odbor silničního hospodářství na městském úřadu (popř. požádejte o konzultaci na krajském úřadu) a nechte si odůvodnit jejich stanovisko. Jestliže nedojde k dohodě budete se muset bránit právní cestou, nejlépe za asistence právníka.

• #52442 Reply

vladimir polasek

Muj syn kteremu v breznu bylo 17,byl od 2.1.2008 hlasen na uradu prace bez podpory jen kvuli zdr.poj.a soc. poj.Nyni mu byla nabidnuta prace uklidu mesta kterou odmitl a byl k 31.5.2008 vyrazen z evidence UP.Kdo za nej bude platit zdr. a soc.pojisteni do 18 let?Dekuji za odpoved

• #52443 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pokud za něj neplatí stát (jako u studentů) nebo zaměstnavatel, pak mu pojistné nebude platit nikdo. Kdo by ho ostatně za něj také měl platit, když byl z evidence vyřazen vlastní vinou. Sociální pojištění za něj kromě toho nebylo placeno ani po dobu evidence na ÚP. To totiž ÚP (stát) za uchazeče neplatí. Takže je to jen na něm.

• #52444 Reply

Michal Novák

Dostal jsem se poprvé do tíživé situace a nezbylo mi, než jít požádat na SSZ při městském obv.magistrátu o finanční podporu na živobytí a bydlení.

Po podání žádosti a návštěvy soc.pracovnice u mě v bytě, mě tato šokovala sdělením, že mé majetkové poměry v bytě jsou nadstand.(ačkoliv do formuláře napsala běžné vybavení domácnosti)a z toho důvodu mi bude zřejmě dávka zamítnuta.

Při návštěve této pracovnice v kanceláři na magistrátu, mě pak informovala dále, že mám aotomobil. Na argument, že auto jsem prodal z důvodu fin.nouze před 3 měs. a jednalo se o starou octavii, mi řekla, že chce vidět prodejní smlouvu o vozidle a chce dokladovat každý můj výdaj jak jsem s penězy z prodeje naložil.

A do třetice, aby toho nebylo málo, mi oznámila, že jsem ji zapřel peníze na účtu asi 1500 Kč, které tam přišly z pojišťovny. (zrušené povinné ručení)

A proto mi bude pomoc-dávka zamítnuta.

Dotazy tedy znějí: je přístup uřednice správný ?

Má právo na mou lustraci v evidenci vozidel a učtu v bance ?

• #52445 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pomoc v hmotné nouzi řeší zákon č. 111/2006 Sb. Obsahuje řadu striktních podmínek, které je nutné pro přiznání dávek splnit. A v rámci zjišťování skutkového stavu věci se prověřují celkové sociální a majetkové poměry žadatele, a to se mimo jiné týká věcí movitých (tedy i peněžních prostředků, automobilů, vybavení bytu aj.) i nemovitých. Úředníci jsou tedy k prověřování těchto skutečností oprávněni. Pokud úřednice ve Vašem případě neshledala důvody pro přiznání dávky, pak Vám nic nebrání v tom, aby jste se proti takovému rozhodnutí odvolal.

• #52446 Reply

Michal Novák

Děkuji za odp., přesto tomu nerozumím. Úředník má právo zjišťovat skutečnosti – nic nenamítám. Přesto evidence vozidel poskytuje info.výlučně policii a soudu, banka poskytuje info pouze soudu a v případě exekuce. Není to protichůdné ? Jestliže evidence nesmí nikomu sdělit ( mimo policii ) informace o vlastnictví vozidla ( to mi potvrdil i vedoucí tamního odboru )jak může jiný úředník tuto skutečnost zjistit ? To samé se týká bankovního účtu ? Jedná se mi pouze o to, že běžný úředník OU, ví o mě téměř víc než já sám o sobě a může toho využít nad rámec svých povinností. Argument, proč by to dělal není na místě, protože jsem to zažil na vlastní osobě. A ještě dodatek, pokud úředník šetří skutkový stav, proč u každého jinak ? Dvojí metr? Jsem přesvědčen, že úředník v tomto případě jistou mez překročil. Ať už morální, nebo trestní. Děkuji

• #52447 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, o postupu úředníků a zákonném rámci, který jim vymezuje oprávnění při zajišťování agendy, zde s Vámi polemizovat nebudu. Pokud máte dojem, že ve Vaší věci nepostupoval správně, pak podejte stížnost k jeho nadřízenému. Co se trestně-právního jednání týká, pak v této věci pochybuji, že by k němu došlo. Na to by se muselo jednat o mnohem závažnější jednání.

• #52448 Reply

Jiří Popelka

Dobrý den. Potřeboval bych radu k následujícímu problému. 1 září jsem byl na Úřadu práce se zaregistrovat jako nezaměstnaný, ale podporu jsem nepožadoval. Odpoledne jsem se zůčastnil pohovoru a byl jsem okamžitě zaměstnán. Tuto skutečnost jsem oznámil úřadu a žádal jsem o vyjmutí z registru uchazečů. Ale´pracovnice ÚP po mne chtěla předložit pracovní smlouvu. Jelikož v pracovní smlouvě jsou citlivé informace o mé osobě a průběhu mého zaměstnání a oceňování mé práce jsem toto odmítl. Nicméně jsem napsal čestné prohlášení, že jsem od 1.9. zaměstnán na HPČ u firmy a mám sepsanou pracovní smlouvu. Přesto s mou osobou ÚP zahájil správní řízení z moci úřední. Má na toto ÚP právo?? Děkuji za odpověď.

• #52449 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, Vy jste odmítl požadovanou součinnost. Nic Vám nebránilo v tom, abyste smlouvou okopíroval a "citlivé" údaje si třeba začernil. Jestliže zahájili správní řízení, pak se k celé věci můžete vyjádřit a sdělit jim své důvody, proč jste odmítl doložit pracovně-právní smlouvu. Poté si úřad vyhodnotí vše co zjistí a rozhodne. Pokud s rozhodnutím nebudete souhlasit, můžete se odvolat.

• #52450 Reply

Dan Halouzek

Dobrý den, moje sestra se zapletla s nesprávnými lidmi a v důsledku toho začala vyvádět všelijako neplechu. Je jí 20 let, již druhým rokem je na úřadu práce a nejeví žádný zájem na tom, si nějakou práci nají(já i matka si myslíme, že již byla z evidence UP vyřazena, ale ona to popírá). Nechce přispívat na domácnost a navíc okradla moji matku o 50 000(v nepřítomnosti matky ukradla trezor ve kterém tyto peníze byly-věc je již v řešení policie) a peníze samozřejmě už nemá) a ještě navíc dluží cca 7000 mobilnímu operátorovi a dalších 10 000 za půjčku u společnosti nabízející rychlé půjčky po telefonu apod., Nemá z čeho splácet, ani nechce přispívat na domácnost a už u nás byla paní kvůli půjčce, že sestra nesplatila poslední splátku, máme strach, že k nám domů kde sestra má trvalé bydliště(i přes to, že mnohdy je celé dny pryč) příjde exekuce a bude zabavovat i naše věci(PC, notebook či ledničku apod-k spoustě z těchto věcí již dávno nemám doklady o koupi)

• #52451 Reply

Dan Halouzek

kvůli tomuto jí matka řekla, ať si odhlásí bydliště a jde si bydlet jinam(má svého přítele, který stejně jako ona vede zahálčivý život a u něj tráví ty dny kdy není doma). Sestra jí na to ale řekla, že se nikam neodstěhuje, dokud matka náš rodinný dům neprodá-matka totiž uvažuje o jeho prodeji právě z obav z exekuce a také protože nedávno přišla o práci a i když já jako pracující jsem ochoten jí polovinu veškerých výdajů na barák zaplatit, tak má příliš malou podporu aby jí pak zbyly nějaké peníze na život..)

Proto mám tři dotazy-

1.jak zabránit tomu aby se jednoho dne u nás objevila exekuce a začala brát i naše věci když zrovna nebudeme doma? (podotýkám, že za sestru po tom co okradla matku o tolik peněz nikdo dluhy platit nechce, navíc evidentně nemá zájem přispívat na chod domácnosti-ať už pomocí svojí, či finanční)

2. pokud se RD prodá, má matka povinnost shánět bydlení nezaměstnané sestře která vede takový život.

• #52452 Reply

Silvie Růžičková

Dobrý den, zaměnila jsem datum návštevy na Úřadu práce v Hradci Králové a dostavila se ve sjednanou dobu o 2 dny později. Bylo se mnou zahájeno správní řízení na které se mám dostavit 20.1.. Byla jsem se předběžně informovat o průběhu SŘ a úřednice mi řekla, že budu vyřazena na půl roku z evidence ÚP a nedá se s tím vůbec nic dělat… pouze pokud donesu potvrzení od lékaře, budu vyřazena na 3 měsíce. Chtěla po mě hned podepsat vyjádření, že jsem se ke konzultaci z nedbalosti nedostavila, to jsem odmítla s tím, že to budeme řešit 20.1.. Prosím poraďte jak v této věci postupovat. A pokud budu vyřazena, má cenu se proti rozhodnuti odvolat? Děkuji.

• #52453 Reply

Lukáš Mostecký

Dobrý den, ukončením 3. ročníku střední školy jsem skončil i povinnou školní docházku s tím, že příští rok nastoupím na školu a formou dálkového studia dokončím vzdělání (maturitu). Půl roku jsem docházel na úřad práce, kde jsem byl vždy včas a jednání s pracovnicemi úřadu bylo výborné, jen jsem se na jednu schůzku omylem nedostavil a obdržel jsem protokol o vyřazení z registru uchazečů o zaměstnání. Po celou dobu jsem byl nezaměstnaný a zajímá mě, jak se mohu co nejšetrněji opět zařadit do registru uchazečů. Úřad práce je seznámen s tím že školu hodlám dokončit. Dá se někde zjistit jaká je výše uhrazení soc. a zdr. pojištění v nezaměstnanosti? Po celou dobu jsem nepobíral žádnou podporu nebo příspěvky na bydlení. Předem Vám děkuji za odpověď.

• #52454 Reply

Michaela Štěpničková

Dobrý den, prosim o radu. Dneska jsem byla vyhozena z Úřadu Prace, nedostavila jsem se na předem domluveny rekvalifikačni kurz. V září nastupuji na soukromou jazykovou školu, tam mi ale, jak sem se dnes dozvěděla, nenaleži status studenta. Za jak dlouho se mohu na pracovni uřad znovu přihlasit, jeli to vubec jeste mozne? Děkuji za jakoukoliv odpoved.

• #52455 Reply

Ivana Zezulová

Po 6 měsících.

• #52456 Reply

Ivana Zezulová

Nové zařezení do evidence ÚP je možné nejdříve po 6 měsících.

Sociální pojištění si platit nemusíte, ale pak se Vám doba bez pojištění nazapočte do počtu odpracovaných let z hlediska nároku na důchod.

K platbě sociálního pojištění se ale můžete přihlásit dobrovolně.

Zdravotní pojištění budete povinen hradit, budete-li bez příjmu, pak pravděpodobně jako osoba bez zdanitelných příjmů (OBZP). (Přesnou částku neznám.) Více se dozvíte u své zdravotní pojišťovny, která Vám sdělí i to, do jaké kategorie budete spadat.

• #52457 Reply

Ivana Zezulová

Nemýlím-li se, lze mít trvalé bydliště v něčím bytě či domě pouze se souhlasem majitele.

Patří-li domek Vaší matce, mohla by se zeptat na obecním úřadě, za jakých podmínek lze Vaší sestře (její dceři) zrušit trvalé bydliště.

• #52458 Reply

Karel Dlouhý

Exekutor může přijít kamkoliv, kde se domnívá, že je majetek povinného.

Je-li matka majitelkou domu, může odvolat svůj souhlas s bydlením sestry a může sestru z domu vykázat a ona se musí odstěhovat (pokud tak neučiní dobrovolně, pak exekucí).

Zrušit trvalý pobyt lze, pokud se daná osoba odstěhuje – ne naopak.

Bydlení sestře shánět nemusí.

• #52459 Reply

lucie KKK

K 1.10.2010 jsem se registrovala na úřadu práce. Pracovnice si se mnou dohodla schůzku přesně na 10.11.2010, kde jsem si doložila smlouvou dohodu o provedení práce a ona mě ihned navrhla vyřadit z evidence ÚP.

Smlouva je k datu 18.10, já jsem ji tedy nedoložila do 8 dnů. Na první schůzce mi pracovnice řekla pouze to, že pokud najdu práci na HPP musím smlouvu do 8 dní dodat ÚP.

Moje nevědomost mi způsobila tuto nepříjemnost.

Navrhla mě vyřadit a doporučila mi se k vyřazení vyjádřit – učinila jsem to a v dopise zmiňuji jak to, že jsem nebyla poučena, tak také to, že jsem intenzivně hledala práci (adresy pohovorů)G a nenapadlo mne ihned letět s dohodou na ÚP. Smlouvu jsem uzavřela elektronicky a podepsanou jsem ji měla v rukách skutečně až na konci října – ale to nikoho nezajímá. Odvolávám se v dopise o prominutí které mi bylo zamítnuto (dnes jsem telefonicky hovořila s pracovnicí ÚP)

Nyní čekám ze strany ÚP písemné vyjádření. Co mohu ještě udělat pro to, abych nebyla z ÚP vyřazena?

• #52460 Reply

lucie KKK

Ještě bych chtěla dodat, že jsem čerstvá absolventka VŠ a nikdy jsem v databázi nebyla. Arogance pracovnice, která se mnou jednala nezná mezí.

JEště bych se chtěla zeptat na druhý případ: Známá se přihlásila na úřad práce a doložila smlouvu o pronájmu (vyšší než 4000) s tím, že jí je jasné, že nemá nárok na podporu, pracovnice ale oponovala s tím, že to je naprosto jiná věc a nesouvisí to s tím a známé byla podpora vyplacena.

Nechápu tedy proč brigádu nad 4000 ne, ale pronájem bytových prostor nad 4000 ano:/

• #52461 Reply

Zdenka Olšanová

Hezký den!

Moc prosím o radu, jsem už důchodkyně. Vnuk bydlí společně se mnou a mým manželem v bytě. Po vyučení 2009 nesehnal práci a zaregistroval se na ÚP. Byl nachlazený a pozdě si uvědomil, že mezitím vypršela lhůta, kdy se měl dostavit na ÚP k pravidelné kontrole léto 2010. Byl z evidence vyřazen, což trvá dosud. Vnukovi je 20 let a neví, jak postupovat dál a já mu v tomto smyslu rovněž nedokážu poradit. To, že jej zaobstaráváme, nám jako dvěma důchodcům činí potíže. Ale platit za něho ještě zdravotní pojištění, opravdu nemůžeme. Opravdu musí zůstat nejen on, ale i my na pospas exekutorům, kteří asi příjdou vydobývat pohledávku ZP? Prosím, moc prosím, poraďte nějaké východisko. (Vnuka vychováváme od narození).

Děkuji a přeji jen vše dobré. Zdenka Olšanová

• #52462 Reply

Renata Ilčíková

Dobrý den,

prosím o radu. Již delší dobu jsem evidována na pracovním úřadě jako uchazeč o zaměstnání.

Jelikož nemůžu najít práci, tak zkouším přes ÚP nějaké rekvalifikace. Stalo se mi, že jsme 14.1.2011 měli odjíždět na hory do Francie a já měla přijít 17.1.2011 ÚP. Jelikož bych se z Francie těžko dostala na ÚP, jako slušný člověk, jsem 13.1.2011 se přišla předem omluvit, že 17.1.2011 nebudu moct přijít a určitě se nedostavím. Tak jsem poprosila Pána, jestli by jsme schůzku nepřehodily na dnes (13.1.2011), nebo určit jiný termín. Pán byl nepřijemný a řekl mi, že pokud se nedostavím 17.1.2011 budou mě muset vyřadit. Dostavila jsem se 25.1.2011, zeptat, jak to teda semnou vypadá. Pán byl opět velice nepřijemný a řekl mi, že proti mě zahajuje Správní řízení z moci úřední ve věci vyřazení z evidence. Do pondělí 31.1.2011 mám sepsat Vyjádření, kvůli maření s úředem práce, že jsem se nedostavila dne 17.1.2011 bez vážného důvodu,. Nechápu tenhle systém, tohle chování! Nevím si s tím rady.

• #52463 Reply

Luboš Juroška

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Na pracovní úřad chodím již 3 měsíce a pořát se mi nepodařilo sehnat zaměstnání, tak mi dali doporučenku kde jsem se měl dostavit na danné místo. Jelikož jsem se nedostavil a nevím co mi hrozí od ÚP žádam o radu. Ještě bych chtěl podotknout že od září se chystám na školu, ze které mi už poslali papír že mě přijali. Jak postupovat? Předem děkuji :)

• #52464 Reply

ZJ

Dobrý den, nejsem právník, ale myslím, že Váš vnuk může být (nejdříve) po šesti měsících od vyřazení na základě nové žádosti znovu zařazen do evidence uchazečů o zaměstnání, (jestli jinak splňuje podmínky pro zařazení).

• #52465 Reply

mil mir

prosim VAS o pomoc! kontolni navstevu jsem mel mit 23.5. 2011, ale prisel jsem o 2 dny pozde, duvod byl prozajicky proste jsem si datum spletl a do kalendaru mobilu a a klasickeho jsem napsal 25. . kdyz jsem sel na navstevni kontrolu na up, tak jsem se podival na karticku a zjistil jsem, ze jsem mel byt na kontole o 2 dny drive, bylo mi receno, ze proste s tim nic nejde delat a dava me do komise k rizeni, kde rozhodnou jestli me vyradi. jse, invalidni duchodce, ale penize nepobiram mam rodinu , tak si dovede te predstavit co se stane, kdyz me vyradi prijdu o penize a nebudu mit z ceho plati najemne, koupit si leky na kterych jsem zavislej, prosim poradte co stou situaci, dekuji

• #52466 Reply

Pavel Papa

1. 4-denní brigáda na sml. o prac. činn. za 4001,- vyřazuje z evidence na ÚP?

2. I když jsem ještě podporu v rozhodném období nepobíral (dobíhá mi odstupné)?

3. Vyřazení má následek 6 měsíční distanc?

ad1)Po skončení brigády mi na ÚP dali papírek k vyplnění zaměstnavatelem, kde je uveden přehled diskvalifikujících kriteríí. Např. výdělek více jak 4000,- vyřazuje z evidence – to tam ale nenapíší číslovkou, je tam samozřejmě mlžení ve formulaci "polovina minimální mzdy"- úřední šiml (se) řehtá..

Málem jsem se také nachytal s brigádou na mandátní smlouvu. Nahlásil jsem na ÚP tuto brigádu předem. V klidu mi radili, že stačí hlásit změnu do 8 dnů po nástupu – to by s tím ale už nešlo nic udělat, protože to ÚP považuje za činnost OSVČ i když ze smlouvy máte příjem 0,-! Z nároku podpory 13500 bych spadl na nárok pro OSVČ před prvním DP = 3000 – bez odvolání!

Bylo záměrem zákonodárce takto znepřehlednit pravidla a "podpořit" ty, co se snaží pracovat a jenom nečekají na podporu?

• #52467 Reply

Blanka Kolářová

Dobrý den.

Dnes jsem obdržela dop.dopis z ÚP o oznámení zahájení spr. řízení.Důvodem bylo mé odmítnutí nabídky práce, jednalo se o místo dělníka pro čištění města. Mým oborem je geodézie a již dlouhou dobu si v oboru nemohu najít práci,ani na katastrálním úřadě,kde se budou dokonce snižovat stavy.Práci dělníka jsem odmítla,nabízeli absolutně min.mzdu za práci v jakémkoli počasí.Starám se o velkou domácnost,střídavá péče 3 děti 15 let,16 let a 20let-všichni studují.Poptávala jsem zkrácenou prac. dobu a práci v rozsahu mé kvalifikace. Vím,že se měnil zákon a podmínky o vyřazení jsou přísnější,ale můžete mi poradit,co bych mohla uvést ve svém vyjádření k tomuto řízení? Mám na to 5 dnů.Co může být vážným důvodem k odmítnutí nabídky práce? Děkuji.

Kolářová B

• #52468 Reply

ester koněrzová

dobry den

dnes mi bylo doručeno rozhodnutí o vyřazení z evidence a to z důvodu že jsem se nedostavila ve stanoveném termínua to z důvodu že jsem si popletla datum, zajímalo by mě jak přibližně by melo vypadat odvolání a jaká je šance že bude odvolání v muj prospěch děkuji

• #52469 Reply

Nikol Prokešová

Dobrý den, měla bych dotaz,když mě vyhodí z ÚP jaký vliv to má na zdravotní pojištění, jsem teď těhotná a nedoložila jsem 2x potvrzení zaměstnavatele kvůli brigádě, jelikož se zaměstnavatel odmítl ozvat, žádný dopis o vyřazení z evidence mi sice zatím nedošel a termín, kdy mám jít na kontaktní schůzi je příští týden, ale bojím se, že v budoucnu nedostanu žádný příspěvěk na dítě, navíc budu muset jít i k doktorovi a nevím zda mě ošetří pokud jsem už z evidence opravdu vyřazena. Můžete mi prosím vás poradit co mám dělat? Ať vím na co se mám připravit a co mě upřímně čeká. Nemám dokončenou školu a jsem nezaměstnaná a těhotenství přišlo tak nečekaně, ale na potrat jít nemůžu. Předem vám děkuji.

• #52470 Reply

jana pokojova

Dobrý den, dnes jsem volala na úřad práce, že jsem si spletla datum, kdy se mám jít nahlásit na poštu. Myslela jsem si, že dnes, ale měla jsem tam jít už včera. Na poště mi řekli ať zkusím zavolat na úřad práce a tam mi řekli, že mě vyřadí z evidence. To se člověk nesmí ani splést? Celou dobu co toto zavedli jsem chodila poctivě. Jde se proti tomuto nějak odvolat nebo mám prostě smůlu? Děkuji za odpověď. Jana

• #52471 Reply

L

Dobrý den,

pokud s Vámi úřad práce zahájí správní řízení z důvodu maření součinnosti s ÚP – z důvodu, že jste se nedostavila na kontaktní místo veřejné správy (Czech Point)- máte možnost se do 5 dnů od data převzetí tohoto oznámení o zahájení správního řízení vyjádřit na ÚP u svého zprostředkovatele a ÚP posoudí, zda se jedná o vážný důvod. Uvedla jste, že důvodem proč jste se nedostavila bylo to, že jste si spletla termín. Bohužel zákon tento důvod nepovažuje za vážný a proto by případné odvolání proti Rozhodnutí o sankčním vyřazení bylo zbytečné. Nicméně Vám doporučuji se co nejdříve obrátit na svého zprostředkovatele (nejlépe do 8 kal.dnů od data zmeškání – lhůta po které se zahájí výše zmíněné řízení) a pokusit se domluvit o prominutí (pokud jste v minulosti neměla problém s docházkou a mařením součinnosti…) Případně Vám doporučuji trvat na projednání s vedoucím oddělení zaměstnanosti, který je přítomen na pracovišti a apelovat na to, že to byl váš první prohřešek.

• #52472 Reply

Petra Thielová

Dobrý den, mám takový zamotaný dotaz. Dostala jsem dopis z pracovního úřadu s potvrzením o zdravotní způsobilosti k vykonávání veřejně prospěšných prací. Dodnes ještě nemám sepsanou dohodu o této činnosti a dostala jsem možnost pracovat na Dohodu pracovní činnosti. Pracovní úřad mi to však nechce umožnit, že musím nastoupit na veřejně prospěšné práce, kde mi mimochodem nezaplatí nic a pak až si jít vydělat peníze. Jsem evidována přes dva roky, vše si plním, dochazím kam mě pošlou, platí mi zdravotní a peníze žádné nedostávám. Chci se zeptat,když odmítnu veřejné práce z důvodu toho, že chci pracovat za peníze, jestli mě mohou vyřadit z evidence. A jestli ano, tak kolik si budu muset platit zdravotní a sociální. Předem díky za odpověď. Thielová Petra

• #52473 Reply

jan sivak

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat pracoval jsem na obci 6 let jako dělník, dal jsem sám výpověď, protože jsem šel za lepším výdělkem do závodu. Jelikož jsem po týdnu zjistil že ta práce neni pro mě, trpím depresi se kterou se lečím a to prostředí mi nedělalo dobře. Tak jsem pracovní poměr ukončil.Šel jsem se tedy zaevidovat na úřad práce, protože jsem dal výpověď sám tak mne vyřadili z evidence. Chtěl jsem jít pracovat zpět na obec kde by mne opět zaměstnali, ale úřad práce poslal na obec moje zamítnutí. Mám nějakou šanci vůbec sehnat zaměstnání když nejsem v evidenci? Předem děkuji za odpověď

• #52474 Reply

Jarmila Krejčova

dobry den

dnes mi bylo doručeno rozhodnutí o vyřazení z evidence a to z důvodu že jsem se nedostavila ve stanoveném termínu.Zapomněla jsem si datum poznamenet do kalendáře a tím mi schůzka utekla. Vždy jsem se dostavila ve správném datu, jen tentokrát ne. Zajímalo by mě jak přibližně by mělo vypadat odvolání a jaká je šance že bude odvolání v muj prospěch děkuji.

• #52475 Reply

Jiřina Ollé

Dobrý den,jsem v evidenci uřadu práce,niní se budu stěhovat mimo Prahu kde ale nebudu mít možnost se trvale přihlásit mohu se zaregistrovat i tam ,do Prahy by se mi 80km. nechtělo dojíždětDěkuji

• #52476 Reply

Pet

Dobrý den jeste nemam odpracovany rok tudiz neberu ádné dávky chci se zeptat pokud pujdu do bytu do podnájmu dostanu nejaky prispevek na bydleni???

• #52477 Reply

Jindriska Buzkova

Dobry den,vcera jsem byla na up,z urcitych duvodu jsem se nedostavila na dohodnutou schuzku a bylo mi receno,ze bude se mnou zahajeno spravni rizeni,chci se zeptat,az mi prijde ten doporuceny dopis,o kterem pani na up hovorila,co v nem bude?Musim se k tomu rizeni dostavit,nebo tam pouze bude oznameni,ze jsem vyrazena?Dekuji za odpoved,jsem nervozni,nevim,co me ceka.

• #52478 Reply

Eva B.

Dobrý den,jsem ve správním řízení o vyřazení na ÚP, protože jsem se nedostavila v určitém termínu.

Doložila jsem potvrzení lékaře o nemoci v tomto datu.Jakou mám šanci a budu dále pobírat hmotnou nouzi a soc.podporu pro mě a moji dceru, která studuje?

• #107560 Reply

Miroslav Grundza

Dobry den . Obracím se na vás velkou prosbou a velkou pomoci vás prosím . nedoložil sem 2 měsíce vídělek který činí 0.0 Kč .A nevedel sem ze musim dolozit i nulovím vídelkem.A s úřadu práce mě daly do správního řízení prosím vás o pomoc jsme úplně zoufali a proto se obracím na vás a žadam vás o pomoc abych nebil vyřazen s úřadu práce prosím vás o pomoc s pozdravem Miroslav Grundza

• #107892 Reply

katin22

Dobrý den , jsem sama se dvěma dětma . Chci se zeptat můžu se jít nahlásit na zdravotní pojišťovnu že budu pečovat o díte do 7let i když jsem na úřadu práce nebo musím se napřed nechat vyřadit z úřadu a pak jít na pojištovnu se nahlásit ? děkuji za odpovědi

• #108545 Reply

Adam

Dobrý den dnes mě vyřadily z evidence na uřadě práce co to pro mě znamená když jsem posuzovaný společně s družkou v jedné domácnosti,a družka je také na uřadě práce jak se řeší dané vyplácení dávek děkuji Adam.

• #109250 Reply

martin

Dobry den prosim vas mam dotaz jsem na uradu prace a poslali me do prace jenze to je 30 km daleko a ja jsem na vesnici muzu praci odmitnout?autobus jede v 5-30 do 6 se do prace nedostanu cesta trva hodinku a prvni vlak jede ve 4-20 což je zase moc brzo..předem dekuju za odpoved

• #117697 Reply

Barbora

Dobrý den,
    od úp jsem dostala doporučenku s prací mě absolutně nevyhovující a samozřejmě když odmítnu tak mě vyřadí z evidence zajímalo by mě kdybych je předběhla a odhlásila se z úp a byla obzp za jak dlouho se můžu znovu zařadit do evidence když jsem se odhlásila dobrovolně? To by nemělo být až za 6 měsíců né? pokud mě nevyhodili oni… dík a radu

• #119029 Reply

Martina

Dobrý den. Jak dlouho trvá a za kolik dní když mě přijde dopis z úřadu práce z modrým pruhem. Abych se pak dostavila na úřad práce. Děkuji za vaší odpověď. Martina

• #120920 Reply

tomas

dobry den chci jse zeptat vyradily me z evidence. jsme ctir clena rodina no a chci se zeptat jestli dostanem naky davky dekuji

• #145485 Reply

Hana

Dobrý den, dnes jsem se nedostavila na UP z důvodu, že jsem musela zaskočit kolegyni v praci, kde jsem na dohodu, hned, jak jsem zjistila, že na UP už nestihnu dorazit, volala jsem a omluvila jsem, že jsem to nestihla. Paní mi řekla, že musím mít omluvenku od lékaře a zavěsila. Tedy, zajímá mě, zda UP schválí, když mi zaměstnavatel napíše omluvenku, že jsem byla v práci. Děkuji moc.

Odpověď na téma: Vyřazení z evidence úřadu práce
Informace o uživateli: