Vyřazení z výběrového řízení

Forum Fóra Správní právo Veřejná správa Vyřazení z výběrového řízení

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Karolína Štiková

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na Váš odborný názor.

Je možné, aby Úřad městské části vyřadil(dokonce opakovaně),resp. upřednostnil uchazeče s dětmi, moji žádost do výběrového řízení na nájem uvolněného bytu 3+1, když moje žádost splňuje všechny podmínky? Žádost jsem podávala spolu se svým přítelem, jiný volný byt MU nenabízí. Samozřejmě chápu jejich postoj, jako státního orgánu, že se snaží upřednostnit rodiny s dětmi, nicméně, jako řádný občan toto chápu jako diskriminaci vůči sobě a nesouhlasím s postupem MU,s tím, že do nejužšího výběru se dostávají pouze rodiny s dětmi. Já se snažím chovat zodpovědně a dítě si nepořizuji právě z toho důvodu, že namám zajištěné bydlení. Nechápu však, proč bych na toto však měla doplácet.Může si vůbec MU stanovit,že upřednostní rodiny s dětmi a tím všechny bezdětné uchazeče (byť jejich žádosti vyhovují všem podm.) vyřadí? Rovně přece není moje vina, že ve výběrovém řízení je zrovna 3+1 a jiný byt v nabídce není. Děkuji.

• #52511 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, o tom, jak bude obec nakládat s byty a komu je přidělí si rozhoduje pouze sama ve své samostatné působnosti. Takže si pro přidělování bytů nastavila vlastní pravidla a kritéria, podle kterých rozhoduje o přidělení bytů. Vám z ničeho nevyplývá žádný právní nárok na přidělení bytu. A "diskriminace" se v tomto případě nedovoláte. Naléhavost bytové potřeby bývá častým kritériem a je zřejmé, že rodina s dětmi dostane přednost.

Odpověď na téma: Vyřazení z výběrového řízení
Informace o uživateli: