Vyrovnání manželů

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Vyrovnání manželů

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let.

• Autor

Preclíková Marcela

Dobrý den,

obracím se na Vás s následujícím dotazem.

S manželem jsme se rozvedli v květnu tohoto roku "dohodou". Za doby manželství jsme uzavřeli u Stavební spořitelny 3 úvěrové smlouvy na rekonstrukci domu, který je výhradně ve vlastnictví manžel. Jenda z těchto smluv je psána na mě, a proto je ve smlouvě o vyorvnání uvedeno, že bude tento úvěr na mou osobu manželem splacen, aby byl na mě psaný úvěr vůči domu anulován.

Dále bylo sepsáno, že mi má do urč.data vyplatit jistou částku v hotovosti jako vyrovnání, neučíni-li tak, naskakují mu za každý měsíc penále.

Toto datum bylo před více než měsícem a stále peníze nemám.

Hrozila jsem mu právníkem, a následným možným exekutorem, přičemž mi exmanžel tvrdí, že dům je Stavební spořitelnou zastaven, že první peníze, které by příp.exekutor získal z prodeje domu, by šly na účet Spořitelny.

Nejprve by se ale prodávaly věci movité, ne?

Jak mám dále postupovat, aby vše již bylo vyřešeno? Mám zde nějakou možnost získat peníze?

Děkuji.

• #63957 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, způsob exekuce volí exekutor podle toho, co shledá v dané věci nejúčinnější. Nelze tedy určit, jestli by zabavoval movité i nemovité věci, či peníze vymáhal jinak. Exekuci by stejně ale muselo předcházet vydání platebního rozkazu nebo rozsudku o zaplacení, teprve to jsou vykonatelná rozhodnutí, exekuční tituly, na jejichž základě lze podat návrh na exekuci.

Budete tedy muset přejít od výhrůžek k akci a sjednat si právníka, který se může pokusit o mimosoudní řešení věci anebo rovnou zahájit vymáhání u soudu.

Odpověď na téma: Vyrovnání manželů
Informace o uživateli: