Výše úroků při předčasném splacení úvěru

Forum Fóra Obchodní právo Různé Výše úroků při předčasném splacení úvěru

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jan Tribula a poslední změna je stará 8 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #36317 Reply

  Věra Štětinová

  Dobrý den,

  mám právní dotaz z oblasti úvěrů. Před 4 měsíci jsme si brali úvěr (ne leasing) na ojetý automobil od ČSOB Leasing s tím, že je možné jej kdykoliv bez problémů doplatit. Nyní jsme si vyžádali kalkulaci zbývající ceny k doplacení a zjistili jsme, že po nás chtějí k částce 49 900,-(kterou jsme si půjčovali) navíc 37 000,- (což je uvedeno jako hodnota zbývajících splátek, které bychom zaplatili za 5 let, ponížené o minimální část úroku – koeficient 0,044%). V praxi to tedy znamená, že po nás chtějí téměř celou částku, kterou bychom za platili za těch 5 let měsíčního splácení. Chci se zeptat, zda mají právně na něco takového vůbec nárok, není to lichva? Dá se s tím něco dělat?

 • #36319 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  doporučuji bránit se s odkazem na zákon č. 321/2001 Sb., konkrétně jeho ustanovením § 11, které stanoví, že spotřebitelský úvěr může být splacen před sjednanou dobou a v takovém případě máte nárok na snížení celkové platby tak, aby v tomto případě ČSOB Leasing nezískal nepřiměřený prospěch.

 • #36320 Reply

  Jan Tribula

  Ja mam ten isty problem, odmietol som zaplatit lichvu a teraz mam na krku trestne oznamenie. Uverom som iba docasne kryl nelikviditu a uz mam uver u serioznej spolocnosti. Peniaze pre lichvarov mam na ucte, ale suhlasim iba s 90% ich pohladavky. Auto som prepisal na rodinneho prislusnika. Mozno to bude ich argument, lebo zmluva to nedovoluje. Ja som ale chcel narabat s autom ako so svojim majetkom, vzdy prepisujem auto kvoli nizsej poistke. Aky by bol najlepsi postup aby bola uznana ich vina?

Odpověď na téma: Výše úroků při předčasném splacení úvěru
Informace o uživateli: