vystavení fotografií

Forum Fóra Občanské právo Různé vystavení fotografií

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Žaneta Pašková

Dobrý den,

můj byvalý přítel si ode mě půjčil peníze(40000Kč), vrátit je měl už před rokem, ale neučinil tak.Když jsem je začala požadovat, tak mi zřejmě pro uklidnění vystavil směnku. Ta byla splatná v červnu 2007.Pochopitelně nic nezaplatil.Řekla jsem mu tedy, že půjdu na policii.Vyhrožuje, že pokud to udělám, tak dá na internet moje fotografie, které kdysi pořídil. Jsem samoživitelka a jsem momentálně ve špatné finanční situaci. Nemám tedy peníze na právníka.Chtěla bych vědět, zda mám opravdu jít na policii a jestli dá ty fotky na internet, zda se proti tomu mohu nějak bránit.

Za odpověď předem děkuji.

S pozdravem

Žaneta P.

• #33445 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestli máte splatnou směnku, pak můžete požadovat na soudu vydání směněčného platebního rozkazu. Jako důkaz k jeho vydání postačí doložit předmětnou směnku. Ta ovšem musí být zcela v pořádku a řádně vyplněná. Jestli tomu tak je, soud vydá platební rozkaz, kterým mu uloží povinnost zaplatit Vám dluh. Když to neučiní, můžete podat návrh na exekuci. Pak už to půjde rychle. Policie by za Vás žádné peníze stejně nevymáhala. Na tu se obraťte spíš v případě, že Vás bude vydírat i dál.

Odpověď na téma: vystavení fotografií
Informace o uživateli: