Vystěhování příbuzných z chalupy

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Vystěhování příbuzných z chalupy

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  pavol cingel a poslední změna je stará 9 let, 9 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #63988 Reply

  Lucie Rýznarová

  Dobrý den. Asi před dvěma měsíci jsme vyhráli soudní proces o naší chalupu, který začala bývalá spolumajitelka. Teď dělá "mrtvého brouka" na opakované výzvy k vystěhování nereaguje.. Je možné brát to tak, že věci, které v chalupě má nechce? Nebo i v tomto případě je třeba podat žalobu na vyklizení? Předem děkuji za odpověď.

 • #63990 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  neuvádíte o jaký soudní spor se jednalo, zda v chalupě bydlí atd. Bez těchto údajů nelze odpovědět.

 • #63991 Reply

  Lucie Rýznarová

  Dobrý den. Šlo o to, že ta příbuzná nás žalovala o rozdělení chalupy. Soudní znalec řekl, že chalupa rozdělit na dvě nemovitosti nejde. My jsme vlastnili 2/3 nemovitosti a ona 1/3. Soud na základě toho přiřknul celou nemovitost nám. V chalupě nikdo nemá trvalé bydliště a ani tam nikdo nebydlí. Vše je už přepsáno v katastru (dědeček je jediným vlastníkem a má tam přechodné bydliště). Stačí tyto informace. Děkuji za odpověď.

 • #63992 Reply

  Radim Tobola

  Dobrý den.

  Vlastníme s manželkou dům,který jsme dostali darem od jejich rodičů.Dům nyní opravujeme a tak zde bydlí jen matka manželky na základě věcného břemene.Tchán mezitím umřel.

  Nyní se zde nastěhoval do jednoho pokoje se souhlasem tchýně manželčin bratr i s nábytkem.Bratr nám začal dělat problémy,jeho věci jsou rotahané po celém domě a na zahradě a navíc po nás požaduje peníze za polovinu domu.Jaké máme možnosti přinutit ho odstranit nepořádek a jak bratra vystěhovat?

 • #63993 Reply

  Radim Tobola

  Bratr manželky v domě nemá trvalý pobyt.

 • #63994 Reply

  pavol cingel

  Za jakých podmínek lze zrušit trvale bydlište nevlastní dcery,plnoleté a zaměstnané ,bydlíci s nevlastním otcem v soukromné nemovitosti(domě)

 • #63995 Reply

  pavol cingel

  Za jakých podmínek lze zrušit trvale bydlište nevlastní dcery,plnoleté a zaměstnané ,bydlíci s nevlastním otcem v soukromné nemovitosti(domě)

Odpověď na téma: Vystěhování příbuzných z chalupy
Informace o uživateli: