Vystehovani z domu

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Vystehovani z domu

Zvolené téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Robert Klimeš a poslední změna je stará 5 let, 5 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #63723 Reply

    Milan Crkal

    Dobry den,mam velky problem a nevim jak na to.Moji sourozenci ja a otec vlastnime dum,ve kterym bydlim ja a moje rodina v prvnim podlazi, muj bratr se svou pritelkyni dole.Bratrova pritelkyne vlastni pet psu ktery to dole v obyvacich prostorach zdemolovali a to tak ze se to tam neda vubec uzivat a po baraku se tahne strasny zapach .Po nekolika upozorneni od nas vsech majitelu se nic nedeje a ona a jeji psi to stale demoluji a bratr taky na nase prosby nereaguje.Chtely bysme vedet jak ju mame vystehovat a jak z ni dostat penize za veskere skody.Zapomnel sem se zminit ze nam kradla veci z koupelny tu mame bohuzel spolecnou.Dekuji Crkal

  • #63725 Reply

    Miroslava Malcovská

    Dobrý den,mám dotaz.Před rokem jsem koupila byt s nájemníkem,který tento již 8 let neužívá,jelikož bydlí u přítelkyně.V bytě se nevítí,nevětrá,nebydlí.Na základě písemného prohlášení spolunájemníků a zjištění stavu energií je toto prokazatelné.Tento nájemník se mnou ale bohužel nekomunikuje a má stále původní smlouvu.Tudíž platí i velmi malé nájemné a já na to doplácím.Je možné dát tomuto nájemníkovi výpověď podle paragrafu 711 z důvodu neužívání bytu?A jaké povinosti bych v tomto případě měla já?Děkuji

  • #63726 Reply

    Miroslava Kocianová

    Dobrý den,

    sestra a já jsme před 13 lety koupily nájemní dům.Před pěti lety se bez ukončení smlouvy odstěhoval nájemník se ženou a dvěma syny.Nájemník bydlí v domě u maminky,kde mají kromě staršího syna všichni trvalý pobyt,jeden ze synů je stále přihlášený na adrese našeho domu.Chci se zeptat jestli můžeme ukončit s nájemníkem smlouvu nebo byt musíme ponechat jeho synovi.Nájemník měl při posledním rozhovoru podmínku,kdy ukončí nájem a byt přenechá.Chce peníze!!! 150000 korun,které si za celou dobu co zde nebydlel,ale platil řádně nájem "NAŠETŘIL"

    Děkuji

  • #63727 Reply

    Mgr. Lucie Jindrová, advokát

    Dobrý den,

    jedním z výpovědních důvodů je i fakt, že nájemce byt bez vážného důvodu neužívá (§ 711 odst. 2 písm. d) obč. zákoníku) – tuto výpověď mu můžete dát i bez přivolení soudu. Výpověď musí být písemná a kromě uvedení výpovědního důvodu, výpovědní lhůty (dle smlouvy, min. 3 měsíce), jej musíte poučit o právu podat žalobu o určení neplatnosti výpovědi atd.

    V takovém případě mu rozhodně žádné peníze neplaťte, proč taky? Jestliže se dohodnete na datu skončení nájemního vztahu, bude záležet na dohodě, ale osobně nevidím důvod, proč byste mu měla cokoli platit.

  • #63728 Reply

    Mgr. Lucie Jindrová, advokát

    Dobrý den,

    v tomto případě samozřejmě je namístě podání výpovědi dle § 711 odst. 2 písm. d) obč. zákoníku. Nechápu však, proč jste to neučinila již před 8 lety.

    Jedinou Vaší povinností je sepsat výpověď se všemi náležitostmi uvedenými v odst. 3 cit. ustanovení a její řádné doručení.

  • #63729 Reply

    petr kraus

    Dobrý den,před dvěma měsíci jsme koupili rodinný dům . Na katastru jsme s přítelkyní zapsaní jako vlastníci,ale původní majitelka se ještě nabyla schopna se vystěhovat a tet je navíc někde v německu údajně za prací.Chtěl bych vědět jaké mám v tomto případě práva a co můžu dělat když je ten dům již náš.Děkuji za odpověd

  • #63730 Reply

    Mgr. Lucie Jindrová, advokát

    Dobrý den,

    pokud se nevystěhuje dobrovolně, budete muset podat vyklizovací žalobu soudu. Záleží také na smluvním ujednání o datu vystěhování.

  • #63731 Reply

    Petra

    Dobrý den, již v několika odpovědích v této poradně jsem se dozvěděla, že násilné vystěhování není možné. Je nutné postupovat soudní cestou i v případě, že v nájemní smlouvě je uveden tento odstavec?

    "v případě, že nájemce nevyklidí byt při skončení nájmu, je pronajímatel oprávněn vyklidit jej a věci nacházející se v bytě uskladnit na náklady a nebezpečí nájemce"

    Nájemce se pod smlouvu dobrovolně a po podrobném obeznámení s jejím obsahem podepsal.

  • #63732 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, na to není žádná jednoduchá odpověď. K soudu se žaloby o vyklizení podávají mimo jiné proto, aby soud mohl zjistit, jestli jsou splněny veškeré zákonné předpoklady a nedošlo tak k neoprávněnému vystěhování nájemníka. Také je třeba dbát na to, že zákon v mnoha případech nařizuje zajištění bytové náhrady (§712 a násl.). Kdyby to pronajímatel zanedbal, mohl by mít potíže i s tím.

  • #63733 Reply

    Radana

    Dobrý den,

    před necelými dvěma lety jsem koupila byt s nájemníky (regulovany najem). Byt chci pouzivat k vlastnimu bydleni. Najemnici nehodlaji byt opustit a tak se chystam na ne podat zalobu na vystehovani. Rok si tedy pronajimam byt za trzni najemne a snazim se s nema dohodnout.

    1)Mohu zazalovat sve najemniky i o trzni najemne, ktere nyni platim?

    2)Mate zkusenost, jak dlouho trva, nez se muj pripad dostane na radu? Byt je v lokalite Praha Vrsovice.

    3)Mohu je zazalovat i ke strasburkskemu soudu?

    4)Zajimalo by me, zda v pripade, ze by se ze me stal socialni pripad, zda mam narok, aby mi uvolnili treba pokoj? Nebo se mam prihlasit na mestsky urad jako bezdomovec, ale se zaznamem bytu v OV v katastru?

    Dekuji,

    Radana

  • #63734 Reply

    Petr

    Dobrý den,

    před rokem mi zemřel otec, kterému patřil byt v osobním vlastnictví.Tento byt užíval společně se svou přítelkyní, která zde má trvalé bydliště. Po jeho smrti byl byt soudem v dědictví přidělen mně. Otcova přítelkyně byt neobývá, ale pronajímá několika nájemníkům, kteří se nechtějí vystěhovat.

    Chtěl bych Vás požádat o radu jak nenásilně vystěhovat nájemníky a také jak zrušit trvalé bydliště otcovi přítelkyně.

    Předem děkuji za brzkou odpověď.

    Petr

  • #63735 Reply

    Jana Petrová

    V prosinci 2008 jsem si pronajala RDům. Zaplatila jsem kauci a na dalších se domluvila k 15.lednu 2009.19.ledna mi přišel do bytu jeho majitel s dalšími čtyřmi lidmi,normálně si sám odemkl.Křičel ,že nemá zaplaceno,platbu jsem měla odeslánu,ale mám elektor. Bank.nemohla jsem jim ji ukázat,řekl,že se ozve za dva dny jak to s platbou je. Mezitím jsem musela odjet.

    Dnes jsem zjistila ,že pes není na zahradě ač je zamčená,do domu se nedostanu je vyměněný zámek(podotýkám v nájemní smlouvě mám dvouměsíční výp.lhůtu,ale výpověd z nájmu

    jsem nedostala.) Volala jsem majitelce,ta mi řekla,že pes utekl a v domě vyměnila zámek,můžu si prý věci vyzvednout za její asistence,jinak mi klíč nedá.To vše na základě toho,že prý nájem nedorazil,bohužel jsem o tom nevěděla,protože mne nájemce již neinformoval měla jsem za to,že je vše v pořádku.V domě mám veškeré své osobní věci,peníze,spoustu drahé elektroniky.Jsem ted vlastně s dvěmi dětmi na ulici,nemít kamarády nemám ani kde spát ani co na sebe.Děkuji

  • #63736 Reply

    patrik

    Dobry den pred rokem jsem si nastehoval do sveho rodinneho domu me ženy rodice dal jsem jim trvale bydlište,ale po pul roce mi prestali prispivat na bydleni.Potrboval bych poradit jestli by je slo vystehovat, zadnou smlouvu nemame.dekuji za odpoved.

  • #63737 Reply

    právní vrba

    Oznamte pronajímatelce, že jdete na Policii podat trestní oznámení – Neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru, kde je sazba peněžitý trest nebo až 2 roky odnětí svobody.

  • #63738 Reply

    CoroM

    Dobry den,

    mam na sve jmeno uzavrenou najemni smlouvu na obecni byt v Praze 10, na dobu neurcitou. Nemam ve svem vlastnictvi zadnou nemovitost. V soucasne dobe planuji snatek, muj pritel ma vsak na sebe napsany byt po sve babicce. Byt je maly,v jinem meste, neni mozno dojizdet kvuli praci. I tak se ale, po kauzach, kdy radnice Prahy 10 dala vypoved najemnikum i kvuli vlastnictvi chalupy ci chaty, obavam, aby nebyla ohrozena ma najemni smlouva. Rada bych pozadala o radu/nazor, zda vlastnictvi bytu po snatku nejak ohrozi mou najemni smlouvu (pritel je zde hlasen, ale neni uveden ve smlouve). Pomohla by predmanzelska smlouva, rozdelene vlastnictvi manzelu, atp?

    Dekuji za pomoc a preji pekny den,

    CoroM

  • #63739 Reply

    Robert Klimeš

    Před šesti lety snám narodila dvojčata a neměli jsme s partnerkou kde bydlet,Její otec nám pronajal byt vše bylo jen řečeno bez jakékoli smlouvy,který má v osobním vlatnictví a přihlásili nás do trvalého pobytu.Jenže nejsme svoji a s přítelkyní žijeme jako druh a družka.Letos ale se družka rozhodla ukončit náš vztah pro to že si našla nového přítele a chce vztah ukončit.Chtěl bych poradit za jakých okolností mě z bytu mohou vystěhovat,či jinak bránit v užívání když se podílím na nájmu,podílím se na výchově dětí a její rodiče mi písemně neukončili nájem a jen mi oznámili včera ,že vymění zámek a já se už do bytu nedostanu.Veškeré vybavení jsem bud kupoval nebo společně kupovali.Potřeboval bych poradit co mohu dělat v případě,že na bytě bude vyměněna fabka a já se nebudu moci dostat do bytu pro své věci a i jinak mi bude bráněno.Upozornuji,že rodiče stojí na straně své dcery a já jsem ten špatný.Děkuji za odpověd bud sem nebo na mail:klimes.bob@centrum.cz

Odpověď na téma: Vystehovani z domu
Informace o uživateli: