Vystěhování z podnájmu

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Vystěhování z podnájmu

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Franken Sharp a poslední změna je stará 8 let, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #60921 Reply

  Petr G.

  Dobrý den,

  chtěl bych Vás porprosit o radu na následující problém:

  Náš zaměstnavatel si pronajal od soukromých vlastníků byt a nájemní smlouva mezi našim zaměstnavatelem a vlastníky bytu byla stanovena na 5000,- Kč měsíčně.Tento byt nám byl našim zaměstnavatelem pronajat a nájem v nájemní smlouvě mezi námi a zaměstnavatelem byl stanoven na 2500,- Kč s tím že se jedná o byt služební.Žiji v tomto bytě se svoji družkou, která pro mého zaměstnavatele pracuje také a nájemní smlouva je psaná na nás na oba s tím že kdyby jeden z nás přestal u tohoto zaměstnavatele pracovat tak že se musíme vystěhovat. Teď bych rád přešel ke konkrétnímu problému. Zaměstnavatel nám zvýšil nájem na 5000,- Kč, bez toho aniž by jsme podepsali novou nájemní smlovu, která by obsahovala dohodu o novém nájemném.Má na toto právo? A co proti tomu můžeme dělat? A další problém spočívá v tom, že jeden z nás by chtěl od tohoto zaměstnavatele odejít do jiného zaměstnání, tak zdali může zaměstnavatel požadovat aby jsme se s tohoto bytu odstěhovali, zvlášť když evidentně porušuje podmínky nájemní smlouvy?V tomto bytě žijeme se dvěmi nezletilými dětmi a nemáme tu trvalý pobyt. Děkujhi za odpověď.

 • #60923 Reply

  Franken Sharp

  Dobrý večer,

  chtěl bych se Vás zeptat.

  Bytová jednotka, která byla ve vlastnictví družstva, byla na základě nájemní smlouvy pronajata nájemci, který ji dále pronajal ponájemníkovy na základě písemné podnájemní smlouvy. Došlo k dohodě, na základě které nájemce nabyl od družstva vlastnické právo k bytové jednotce. Tudíž se ve skutečnosti z nájemce stal pronajímatel a z podnájemce nájemce.

  Otázka zní: jestli nový vlastník bytu byl povinen sestavit nájemní smlouvu podle § 685 obč.Z a násl. v den, kdy nabyl vlastnické právo a dosavadní podnájemní smlouvu zničit.

  Předem děkuji za odpověd

 • #60924 Reply

  Franken Sharp

  respektive vypovědět podnájemní smlouvu způsobem stanovený zákonem.

Odpověď na téma: Vystěhování z podnájmu
Informace o uživateli: