vyúčtování služeb při změně vlastníka

Forum Fóra Občanské právo Různé vyúčtování služeb při změně vlastníka

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Bohumír Pešula

Dobrý den,

prodal jsem byt v osobním vlastníctví.Služby jsem hradil správci-družstvu do 31.7. 2007 a byt na základě kupní smlouvy do té doby užíval.K tomu datu jsme dělali přepis.Je v něm dle stanov družstva vyúčtování služeb na prodávajícím do dne vlastnictví k 30.4.2007.Což je vklad na katastru nemovitosti.Stojí zde poznámka(dosud neuzavřené zaúčtovací období 2007).

Družstvo mi zaslalo vyúčtování.K 31.4.07 mám spočítané vytápění,společnou energii a spotřebu teplé a studené vody dle skutečnosti. Odečet uhrazených záloh za 4 měsíce. Já jsem však uhradil 7 měsíců, ale 3 měsíce byly převedeny na zálohy novému majiteli bez mého vědomí. Vzniknul zmatek mezi skutečnými úhradami a skutečnou spotřebou. Může družstvo převést mé úhrady na nového majitele bez mého souhlasu? Musíme se vyrovnat bývalý a nový majitel, nebo to má proběhnout v rámci družstva kterému služby hradíme?

• #34282 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, především je nutné pokusit se věc vyřešit dohodou mezi Vámi, družstvem a novým vlastníkem. Teprve, když to nebude možné, budete muset za právníkem a hledat řešení, popř. zvážit žalobu o zaplacení dlužné částky. Což je ovšem cesta delší a pomalejší.

Odpověď na téma: vyúčtování služeb při změně vlastníka
Informace o uživateli: