vyúčtování v pronajatém bytě

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti vyúčtování v pronajatém bytě

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Eva a poslední změna je stará 4 roky, 9 měsíců.

• Autor

Eva

Dobrý den, bydlím v pronajatém bytě od 1.3.2010 a dosud jsem od majitele nedostala vyúčtování za služby s tímto bytem spojené(voda, plyn, elektřina). nyní se konečně ozval s tím, že mám velké nedoplatky od začátku. Avšak po mě nechtěl vyúčtování ani v roce 2011 za rok předcházející ani v dalším roce 2012 za rok 2011. Nyní se ozval, že by chtěl vyúčtovat období za rok 2010 a 2011. Je toto oprávněné?

Navíc když jsem se měla nastěhovat, byt byl nevymalovaný a musela jsem na své náklady byt opravit a vymalovat,k což samozřejmě majitel byl srozumněn a jelikož se topí plyn kotlem, tak na své náklady udělat i pravidelný servis tohoto kotle. Samozřejmě náklady byly vyšší než 6.500,- za opravu a malování(zatím dvou pokojů, poslední pokoj se bude opravovat až letos) a za každou revizi kotle 1.000,- Kč, což bude letos již potřetí Je možné tyto náklady chtít po majiteli? Myslím, že drobné opravy jsou pouze do 500,-/opravu. děkuji za odpovědi.

Odpověď na téma: vyúčtování v pronajatém bytě
Informace o uživateli: