Využití mého pozemku

Forum Fóra Správní právo Katastr nemovitostí Využití mého pozemku

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 8 let, 11 měsíců.

• Autor

Lukas Lukas

Dobrý den, zajímalo by mě co by se dalo dělat s tím, že vodovody a kanalizace začali bez mého vědomí kopat na mém pozemku a vložili do země kanál i kanalizační trubky. Náhodou jsem to zjistil když jsem šel okolo a viděl víko od kanálu na mém pozemku a kousek dál rozkopanou cestu. Mohu je za to nějak žalovat a stíhat pokutou? Děkuji

• #52125 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, takové společnosti mají při provozování sítí technické infrastruktury zvláštní oprávnění podle příslušných právních předpisů. Chcete-li zjistit, jestli došlo k překročení těchto oprávnění a došlo u Vás ke vzniku nějakého nároku vůči nim, kontaktujte právníka a nechte si celou věc prověřit.

• #52126 Reply

Anna Planková

Dobrý den,prosím o radu ohledně pozemku.Požádali jsme zemědělské družstvo o vrácení pozemků, které měli v nájmu.Ponemky nám byly vráceny, ale o 1/2 ha méně.Tento pozemek prý družstvo neužívá,protože se nehodí k obdělávání.V dnešní době je pozemek zaroslý keři, ale rodiče do družstva dali pole.Je družstvo povinno vrátit pozemek v původním stavu?

Děkuji za odpověď.

• #52127 Reply

Walter Grohman

Okamžitě kontaktujet místně příslušný stav uřad,bez Vašeho vědomí na Vašem pozemku nikdo nesmí nic dělat a to ani pokládat inženýrské sítě.Pokud Vám někdo na Vašem pozemku svévolně umístil kanalizační potrubí můžete ho také sám neprodleně odstranit a uvést pozemek do původního stavu.

• #52128 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to by mělo vyplynout hlavně z toho, co bylo sjednáno ve smlouvě o nájmu pozemků. Ale předmět nájmu by měl obecně odpovídat stavu v jakém byl poskytnut (s přihlédnutím k obvyklým změnám v průběhu času). Doporučuji celou záležitost projednat na odboru životního prostředí, zemědělství a lesnictví na krajském úřadu.

Odpověď na téma: Využití mého pozemku
Informace o uživateli: