výživné na manžela v dbě manželství

Forum Fóra Občanské právo Různé výživné na manžela v dbě manželství

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Miloslava Lelková a poslední změna je stará 10 let, 6 měsíců.

• Autor

Miloslava Lelková

Od února 2005 – do listopadu 2005 bydlel muž mojí dcery v mém domku v Lulči, protože jsem si naivně myslela, že je to čestný člověk chtěla jsem jim pomoci, aby si vyřešili společné bydlení.

Zaplatila jsem za to rozchodem ze svým druhem, který mi vyčítal, že nebude

sponzorovat mé děti. V 11/2006 jsem dceru s vnučkou na jeho neustálé osočování odstěhovala do svého bytu.

V tu dobu již byla dcera vdaná, ale její muž ji nedával žádné peníze. Ona byla v pracovní neschopnosti od února do července. Brala asi 10000,-kč a 3000,-Kč alimenty na vnučku.

Veškeré více náklady jsem opět hradila sama. Její muž platil po celou tuto dobu

svůj státní byt , ve kterém bydlela jeho bývalá milenka. O byt přišel a ona mi již

v době manželství zaplatila částku 300000,- Kč, které dal do nového bytu a nyní tvrdí,

že to byly jeho peníze.

Máme nějakou možnost žádat zpětně úhradu za užívání domku a veškerého zařízení a výživného na manželku nebo alespoň úhradů více nákladů spojených s bydlením.

Ve společné domácnosti chce po dceři úhradu poloviny všech společných nákladů, které bez nákladů na jídlo činí 19500,-. Osobní výdaje6000,-,její povinnost na dceru,živ.poj.a půjčka.Její plat je 15000,- po odečtení osobních výdajů ji zůstane 9000,- a ty platí na společné výdaje.Zůstanou ji jen alimenty, které patří její dceři.Její muž má plat 35000,- osobní náklady /má 2 děti/ 11 200,-. Zůstatek 23784,-. Co můžeme v tomto případě dělat ještě před rozvodem. Psychicky ji deptá odmítá platit nájem.Po ní chce aby si zrušila životní pojištění, do práce přes celé Brno jezdila tramvají. Přitom starost o domácnost je jen na ní. Děkuji za odpověď

Odpověď na téma: výživné na manžela v dbě manželství
Informace o uživateli: