Výživné na těhotnou maminku

Forum Fóra Rodinné právo Děti Výživné na těhotnou maminku

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Michaela Husmanová a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Michaela Husmanová

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. Už nevím, kdo jiný by mi mohl poradit. V červnu jsem přišla o práci a bohužel se mi hned nedařilo najít novou. Chodila jsem zatím alespoň na brigády, které jsem vykonávala na DPČ a i DPP. Při DPP jsem byla placená i od ÚP, protože jsem si mohla přivydělat 4000,. Kč. V srpnu jsem také otěhotněla, takže nárok šanci na nové zaměstnání jsem vzdala. Od ledna jsem doma a pobírám podporu v nezaměstnanosti, kterou mi vypočítali do 29.2.2008. Byla jsem se proto ptát na úřadě sociální podpory, jestli budu mít nárok alespoň na nějaké životní minimum, když bydlím sama a mateřskou budu brát nejdříve až v květnu. Pracovnice mě informovala, že do situace těhotenství jsem se nedostala sama a tak má povinnost mě živit člověk, se kterým jsem otěhotněla. Problém je v tom, že ten člověk už bydlí někde mimo město. Kontakt mám na něj jen telefonický, kdy mi řekl, že na mě platit nic nebude a alimenty mi bude posílat, až se miminko narodí a to ve výši 1500 Kč. Dějuji

• #29492 Reply

Michaela Husmanová

Dále mě pracovnice úřadu informovala, že tatínek bude muset doložit příjem, z čehož mu pak vypočítají měsíční výživné na mě i na miminko. Problém je, že tatínek se semnou nechce ani sejít, na tož aby mi dal doklad o svém měsíčním příjmu. Chápu, že teď už by mi nechtěl posílat výživné na mě, ale mám nárok na nějakou podporu v hmotné nouzi nebo to musím řešit všechno přes soud? Pokud budu řešit tyto věci soudně, bude to trvat zřejmě dlouho, ale já potřebuji v dubnu brát nějakou podporu. A co se týče peněžité pomoci v mateřství, na kolik mám nárok? MD podepíši standartně na 3 roky. Po dobu 6-ti měsíců mi prý vypočítají peněžitou pomoc z brigády, kdy za mě odváděl zaměstnavatel veškeré odvody. Ale moje výplata činila pouze kolem 4000-6000 ,- Kč. Bude mě úřad doplácet, nebo zbude všechno jen na tatínkovi, který mi oznámil, kolik mi bude platit výživné už předem? Moc děkuji za informace a doufám, že jsem napsala vše srozumitelně

Odpověď na téma: Výživné na těhotnou maminku
Informace o uživateli: