výživné zletilé dcery

Forum Fóra Rodinné právo Děti výživné zletilé dcery

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  lucie skopcova a poslední změna je stará 9 let, 1 měsíc.

• Autor

Jana

výživné zletilé dcery

Jana , 30.12.2007 22:57:31

Bývalý manžel platil výživné na dceru, soud zrušil jeho vyživovací povinnost ke zletilé dceři k datu přede dvěmi lety, kdy otec požádal o zrušení výživného. Otec požádal dceru o vrácení již spotřebovaného výživného za dobu dvou let. Dcera ještě není výdělečně činná, studuje. Má právo toto její otec požádat? Vyhrožuje soudní žalobou na vrácení spotřebovaného výživného po své dceři za dobu dvou let nazpět.

Děkuji za odpověď.

• #28822 Reply

Zuzana Mala

Jaká smlouva bude po rozvodu manželství zahrnovat výživné na zletilého syna studenta?

• #28823 Reply

Petra Nezhybová

Syn v červnu ukončil střední učiliště, v září nastupuje na nástavbu. Jeho otec pravidelně zasílal výživné, ale počínaje prázdninami skončil. Nerada bych ho uháněla za něco na co nemá syn nárok a tak jsem se chtěla zeptat, jestli se výživné vztahuje i na prázdniny. V září mu pošlu potvrzení o studiu. Otec s námi jinak nekomunikuje. Děkuji za informaci.

• #28824 Reply

Petr Petr

Zákon o státní sociální podpoře uvádí, že za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje také doba školních prázdnin bezprostředně navazujících na skončení studia. Tzn, že pokud dítě není po ukončení školy (např. maturita v měsíci červnu) ještě zaměstnáno, nebo vedeno na úřadu práce, výživné mu náleží až do konce letních prázdnin, tzn. že má nárok na výživné i za měsíce červenec a srpen.

• #28825 Reply

Jana

Dobrý den, je mi 19 let, letos v květnu jsem odmaturovala a v září pokračuji studiem na vysoké škole v Brně. Bydlím u své matky 70 km od Brna. Rodiče od sebe odešli letos na jaro a ještě nemáme ujednány alimenty. Prozatím jsem přistoupila otci na 2000,- měsíčně, to ale bohužel neuhradí ani ubytování na kolejích(2500,-), nemluvě o stravě a dojíždění. Nechci otce dávat k soudu, chtěla bych se s ním v klidu domluvit, ale nevím zda to bude možné. Pobírá částečný invalidní důchod přes 6000,- a přivydělává si v chráněné dílně pro částečné invalidy kolem 8000,-. Platí si pouze inkaso, což mu dělá nějaké 2000,-. Žádné jiné nezbytně nutné výdaje nemá.Dá se nějak odhadnout, kolik by mu soud nejspíš přikázal platit? Prosím aspoň o odhad. Nechci ničit rodinu ještě víc tahanicema po soudech, když by to nemělo ani nijak velký účinek. Děkuji moc za brzkou odpověď. S pozdravem

• #28826 Reply

lucie skopcova

Dobrý den,

syna v květnu vyhodily ve druhém ročníku z učiliště. Od té doby je hlášený na úřadu práce. V září opět nastoupí do nové školy do prvního ročníku. V listopadu mu bude 18 let. mám povinnost platit výživné za dobu od května do srpna kdy byl hlášený na úřadu práce a nepřipravoval se na budoucí povolání.

děkuji

Odpověď na téma: výživné zletilé dcery
Informace o uživateli: