Vyzva k podani vysvetleni

Forum Fóra Správní právo Veřejná správa Vyzva k podani vysvetleni

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  michal kučera a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Jan Komárek

Dobrý den! Jsem z Ostravy a byl jsem v Praze,kde jsem dostal za stěrač výzvu k vysvětlení spáchání přestupku(špatné parkování -Městská policie).Zajímalo by mě jestli jsem povinen cestovat do Prahy?Zaslal jsem jim doporučený dopis,aby mi celou záležitost převedli na příslušný úřad v Ostravě.Jednal jsem správně?Děkuji za odpověď.J.K.

• #52429 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, žádat o přeložení řešení přestupku sice můžete. Avšak:

1) úřad, kterému žádost adresujete není povinen jí vyhovět;

2) příjem z případné pokuty jde úřadu, který ji uložil, tudíž pochybuji, že by pražský úřad pokuty vzdal, tím že by věc přeložil.

• #52430 Reply

michal kučera

dle § 22 spravniho radu muze spravni organ dorucit pisemnost vojakovi z povolani zdrzujicimu se v zahranicni misi prostrednictvim prislusneho organu statni spravy povereneho k dorucovani pisemnosti do ciziny. spravni organ se tak na onen prislusny organ statni spravy obraci se "zadosti o doruceni pisemnosti" nebo formou vydaneho "usneseni o provedeni ukonu – doruceni pisemnosti" v ramci tzv. dozadani? existuje vubec v ramci platnych pravnich predpisu tento organ statni spravy povereny k dorucovani pisemnosti do ciziny pro vojaky z povolani nebo pro jine adresaty obecnem pojeti? nebo ustanoveni tykajici se prislusneho organu statni spravy povereneho k dorucovani do ciziny je ustanovenim mrtvym? dekuji

Odpověď na téma: Vyzva k podani vysvetleni
Informace o uživateli: