Výzva k zaplacení poskytnuté zálohy

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Výzva k zaplacení poskytnuté zálohy

Zvolené téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  anna pazděrová a poslední změna je stará 7 let, 3 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #48976 Reply

  Martin Herold

  Dobrý den,potřeboval bych poradit.Moje babička uzavřela v roce 1993 s Moravskočeským investičním fondem a.s smlouvu o vyplácení zálohy na dividendy,na základě které převzala zálohu na budoucí dividendy v částce 1250,- Kč a součastně uzavřela MČIF mimo jiné i Zástavní smlouvu na akcie MČIF.Na základě Zástavní smlouvy byly její akcie zastaveny až do doby úhrady přijaté zálohy.

  MČIF se tranformovala v r.1997 na MCI HOLDING a.s.

  Společnost MCI HOLDING a.s. prodala mimo jiné,i pohledávku z titulu dosud nezaplacené zálohy na dividendy,kterou si převzala a dosud neuhradila.Oznámení o prodeji pohledávek bylo řádně oznámeno v osobním věštníku.Jejím novým věřitelem se tak stala společnost AGIRA- CREDIT s.r.o.Na základě této skutečnosti babičku tato firma po 15 letech vyzývá k zaplacení dříve poskytnuté zálohy na budoucí dividendy tj.částka 1250,-Kč.Mám dotaz ,zda to již není po tolika letech promlčeno a nebo jaký na to máte názor.Díky za odpověď.Herold

 • #48978 Reply

  karel sebesta

  Mám stejný problém jako pan Herold nevím jak dál postupovat

 • #48979 Reply

  Hana Przewozna

  Dobrý den.

  Obracím se na Vás se žádostí o radu, zda musím vrátit zálohu 1250 Kč společnosti AGIRA-CREDIT s.r.o..

  Veškeré doklady už nemám, jelikož je to 15 let a po dobu těchto 15-ti let mi nebyl zdělen ani úpadek této společnosti, ani jiné informace. Mají na to nárok po takovéto době? Děkuji Przewozná

 • #48980 Reply

  Iva Cieslarová

  Dobrý den , opět tato společnost rozesílá výhružné dopisy v nichž žádá o okamžité zaplacení částky 1250 Kč. Tvrdí, že je u soudu úspěšná a pokud okamžitě nezaplatím onu částku čeká mě soudní rozhodnutí kdy zaplatím 10 837 Kč. Do dnešního dne jsem nikde nenašla žádnou jasnou odpověď zda je tato záloha promlčená nebo zda opravdu mi hrozí soud ( i když bych se vůbec nedivila kdyby soudy byly na straně těchto podvodníků) Víte někdo něco bližšího jak postupovat?

 • #48981 Reply

  Roman Macke

  Dobrý den, mám stejný problém jako p. Iva Cieslarová… prosím Vás o radu, děkuji a přeji hezký den :-)

 • #48982 Reply

  Milada Šimková

  DObrý den máme stejný problém mohu se zeptat jak budete pokračovat? Děkuji Šimková

 • #48983 Reply

  Iva Cieslarová

  Komentář ke kauze Agira-Credit – NIC NEPLAŤTE !!!! Podíváme-li se do obchodního zákoníku, tak §391 říká

  "(2) u práv uskutečnit právní úkon běží promlčecí doba ode dne, kdy právní úkon mohl být učiněn, nestanoví-li tento zákon něco jiného".

  Jelikož v tomto případě zákon nic jiného nestanovuje, promlčecí doba tedy začala běžet buď již při uzavření smlouvy, nebo dnem zápisu likvidace společnosti do Obchodního rejstříku v r. 2000. Ten den bylo nesporné, že dividendy vypláceny již nebudou a likvidátor měl požádat o vrácení zálohy. Vzhledem k tomu, že promlčecí lhůta je 4 roky, pohledávka je v obou případech již promlčena.

  Je ale důležité, aby byl firmě Agira-Credit zaslán doporučený dopis, ve kterém uvedete, že jejich pohledávka je promlčena. §388 totiž říká, že

  "(1) promlčením právo na plnění povinnosti druhé strany nezaniká, nemůže však být přiznáno nebo uznáno soudem, jestliže povinná osoba namítne promlčení po uplynutí promlčecí doby".

 • #48984 Reply

  Milada Šimková

  Dobrý den, děkuji za informaci a myslíte že to bude stačit? Děkuji

 • #48985 Reply

  Iva Cieslarová

  DLE VYJÁDŘENÍ PRÁVNÍKU TO STAČIT BUDE.Osobně jsem jim to také poslala a čekám, Je zvláštní, že nás nikdo předtím nekontaktoval aby nám zdělil jaký je stav naších divident.Když si najedete na obchodní rejstřík,tak zjistite,že s těma kuponovkama "kšeftí" již 4 společnost a jek je vidět, zřejmě úspěšně zakládají své zisky na strachu hlavně starší generace že budou hnáni před soud. Je třeba se bránit. Je zvláštní, že se tomu nevěnuje žádná instituce ani media. Asi proto,že se jedná vyloženě o Ostravskou oblast .

 • #48986 Reply

  Iva Cieslarová

  Dobrý den, pokud máte zájem ozvěte se ,e-mailem vám pošlu dopis který jsem na radu právníka poslala agiře

  cieslarovaiva@seznam.cz

 • #48987 Reply

  Lenka Kafoňková

  Dobrý den měla by jsem zájem o zaslání toho dopisu má maminka má 70 let tak bych jim ho poslala já ona to chtěla zaplatit tak jsem ji řekla že jim napíši tak se uklidnila moc děkuji Lenka

 • #48988 Reply

  Sabina Urbánková

  Dobrý den,

  prosím o radu, půl roku u mě v pokoji bydlel expřítel, bez jakékoliv smlouvy, výjima ústní dohody. Nyní přišel nedoplatek za plyn několik x tisíc a on se vymlouvá, že nic platit nebude, jak mám postupovat? V bytě nás bydlelo více, takže mám leda svědky.

  děkuji za rady

 • #48989 Reply

  anna pazděrová

  dobrý den.měla bych zájem o dopis pro firmu AGIRA-CREDIT .Tento týden mi přišel od nich dopis s výzvou o zaplacení 1250Kč.děkuji anna

Odpověď na téma: Výzva k zaplacení poskytnuté zálohy
Informace o uživateli: