Vzor smlouvy

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Vzor smlouvy

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #48346 Reply

  Karel Kysela

  Dobrý den

  chtěl bych se zeptat, zda by někdo nevěděl odkaz na vzor smlouvy mezi garantem a živnostníkem.

  Děkuji

 • #48348 Reply

  Šárka Kamencová

  Dobrý den,

  prosím o radu, kde bych našla vzor smlouvy o úvěru, který by byl použitelný pro úvěr poskytnutý mezi dvěmi občanskými sdruženími.

  Děkuji

  Š. Kamencová

  sarka.kamen@volny.cz

 • #48349 Reply

  Mašková Venuše

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda mužu zrušit koupi ojetého os.auta,neboť jsme po koupi zjistili různe závady o kterých jsme se dozvěděli za určitou dobu jízdy.A při dovezení auta domu jsme ho museli dát do opravi a tam nám zdělil další závady,které jsou třeba opravit.Když jsme se pokoušeli spojit s bývalím majitelem,tak nám neodepisuje.

  Poradíte nám,zda je to možné?

  Děkuji Mašková

 • #48350 Reply

  bobina.c@email.cz

  dobrý den, máme podobný problém, který nevíme jak vyřešit. zajimalo by mne, jak vám odpovedeli. mohla bych vás nějak kontaktovat? česalová 602976201 telefon

 • #48351 Reply

  Stromský D

  Dobrý den.

  Mám dotaz,zda nevíte, kde bych našel vzorovou smlouvu o pronájmu garáže na dobu určitou(1 rok),nebo zda je lepší takovou smlouvu uzavřít přímo u notáře nebo kam se mám vlastně obrátit.Garáž je v mém vlastnictví.

  Díky předem za odpověď.

  davidstr@centrum.cz

 • #48352 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, k notáři určitě jít nemusíte, to je úplně zbytečné a finančně náročné. Taková smlouva je úplně jednoduchá. Napište kdo a komu co za kolik a na jak dlouho pronajímá. Tedy, přesně označte sebe jako pronajímatele a druhou stranu jako nájemce. Popište garáž (ulici, město, na jakém je pozemku, příp. pokud je v KN,…), uveďte, že je smlouva uzavírána od … na dobu určitou 1 rok a tudíž že nájemní vztah končí dne …; dále že nájemné činí … Kč měsíčně a je splatné ke každému .. dni v měsíci předem/zpětně. Pak se podepište a uveďte datum podpisu.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #48353 Reply

  Martina Bokova

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat zda existuje nějaká smlouva, která by byla na principu leasingu, ale na nebytový prostor. Jde o zemědělsku budovu, která stojí na našem pozemku. My bychom ji chtěli postupným nájmem odkoupit. Po uplynutí doby nájmu by budova přešla do vlastnictví nájemce. Děkuji za pomoc.

  S pozdravem

  Martina Boková

 • #48354 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, to se dá ošetřit např. nájemní smlouvou spolu se smlouvou o smlouvě budoucí, kde si sjednáte převod nemovitosti do budoucna, cenu a další podstatné náležitosti s tím, že nájemné za dobu nájmu se započte na kupní cenu, pokud by něco zbývalo, doplatilo by se to jednorázově např. po vkladu vlastnického práva do KN. Řešení však mohou být i jiná. Doporučuji tedy zajít za právníkem a nechat si smlouvu sepsat.

Odpověď na téma: Vzor smlouvy
Informace o uživateli: