Vzor smlouvy

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Vzor smlouvy

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 8 let, 9 měsíců.

• Autor

Karel Kysela

Dobrý den

chtěl bych se zeptat, zda by někdo nevěděl odkaz na vzor smlouvy mezi garantem a živnostníkem.

Děkuji

• #48348 Reply

Šárka Kamencová

Dobrý den,

prosím o radu, kde bych našla vzor smlouvy o úvěru, který by byl použitelný pro úvěr poskytnutý mezi dvěmi občanskými sdruženími.

Děkuji

Š. Kamencová

sarka.kamen@volny.cz

• #48349 Reply

Mašková Venuše

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda mužu zrušit koupi ojetého os.auta,neboť jsme po koupi zjistili různe závady o kterých jsme se dozvěděli za určitou dobu jízdy.A při dovezení auta domu jsme ho museli dát do opravi a tam nám zdělil další závady,které jsou třeba opravit.Když jsme se pokoušeli spojit s bývalím majitelem,tak nám neodepisuje.

Poradíte nám,zda je to možné?

Děkuji Mašková

• #48350 Reply

bobina.c@email.cz

dobrý den, máme podobný problém, který nevíme jak vyřešit. zajimalo by mne, jak vám odpovedeli. mohla bych vás nějak kontaktovat? česalová 602976201 telefon

• #48351 Reply

Stromský D

Dobrý den.

Mám dotaz,zda nevíte, kde bych našel vzorovou smlouvu o pronájmu garáže na dobu určitou(1 rok),nebo zda je lepší takovou smlouvu uzavřít přímo u notáře nebo kam se mám vlastně obrátit.Garáž je v mém vlastnictví.

Díky předem za odpověď.

davidstr@centrum.cz

• #48352 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, k notáři určitě jít nemusíte, to je úplně zbytečné a finančně náročné. Taková smlouva je úplně jednoduchá. Napište kdo a komu co za kolik a na jak dlouho pronajímá. Tedy, přesně označte sebe jako pronajímatele a druhou stranu jako nájemce. Popište garáž (ulici, město, na jakém je pozemku, příp. pokud je v KN,…), uveďte, že je smlouva uzavírána od … na dobu určitou 1 rok a tudíž že nájemní vztah končí dne …; dále že nájemné činí … Kč měsíčně a je splatné ke každému .. dni v měsíci předem/zpětně. Pak se podepište a uveďte datum podpisu.

Mgr. Lucie Jindrová

• #48353 Reply

Martina Bokova

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda existuje nějaká smlouva, která by byla na principu leasingu, ale na nebytový prostor. Jde o zemědělsku budovu, která stojí na našem pozemku. My bychom ji chtěli postupným nájmem odkoupit. Po uplynutí doby nájmu by budova přešla do vlastnictví nájemce. Děkuji za pomoc.

S pozdravem

Martina Boková

• #48354 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to se dá ošetřit např. nájemní smlouvou spolu se smlouvou o smlouvě budoucí, kde si sjednáte převod nemovitosti do budoucna, cenu a další podstatné náležitosti s tím, že nájemné za dobu nájmu se započte na kupní cenu, pokud by něco zbývalo, doplatilo by se to jednorázově např. po vkladu vlastnického práva do KN. Řešení však mohou být i jiná. Doporučuji tedy zajít za právníkem a nechat si smlouvu sepsat.

Odpověď na téma: Vzor smlouvy
Informace o uživateli: