Zabavení pracovního mailu

Forum Fóra Pracovní právo Různé Zabavení pracovního mailu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Michal

Den po dání výpovědi mi byl bez předchozího upozornění zrušen přístup (změnou hesla) k mému pracovnímu mailu. Tento mail však nebyl zrušen, ale přístup k němu má dnes pouze můj šéf. Momentálně čerpám zbylou dovolenou a ještě měsíc a půl budu zaměstnancem dané společnosti. Mám právo získat opětovně přístup k mé původní mailové schránce a veškerou poštu, která došla v době, kdy jsem tento přístup neměl? Upozorňuji, že jde o profesi, kde je mailová komunikace poměrně významnou součástí výkonu práce. Můj pracovní mail byl často uváděn na různých místech a dodnes je uveden na webových schránkách společnosti u mého profilu. Málokdo však tuší, že v případě použití tohotou mailu nekomunikuje se mnou, ale s mým šéfem, který je navíc v širokém okruhu osob znám jako poměrně kontroverzní osoba.

• #38654 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, mailovou adresu Vám přidělil zaměstnavatel. Z určitých důvodů se rozhodl Vám přístup k ní zamezit. Vám z toho však žádný nárok na znovupřidělení adresy nevyplývá. Je to organizační rozhodnutí zaměstnavatele a Vaše vyjádření o osobě vedoucího zaměstnance na tom nic nemění. Maximálně se můžete domáhat, aby uvedli údaje na www stránkách do souladu se skutečností, ale kdy a jestli vůbec to nějaký správce zařídí, nelze odhadnout.

Odpověď na téma: Zabavení pracovního mailu
Informace o uživateli: