zadržování cizí věci

Forum Fóra Občanské právo Různé zadržování cizí věci

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ja osobne a poslední změna je stará 7 let, 4 měsíce.

• Autor

Radka Kokešová

Dobrý den, chci se zeptat. Půjčila jsem svému známému kolo, ten byl v té době ubytovaný v podnájmu u třetí osoby. Která kolo zadržela kvůli údajnému dluhu na nájmu. Vše jsem oznámila na policii, ta však věc předala dále. Protože nemám ke kolu již účtenku a nevím výrobní číslo. Přesto jsem doložila alespoň jeho fotografii, popis jak vypadá a mám též klíček od jeho řetězu. Byla jsem na Městském úřadě k podání nějakého bližšího vysvětlení. Ale nic nového jsem poskytnout nemohla. Bylo mi zděleno, že věc se možná postoupí až k soudnímu řízení. Můžete mi prosím sdělit jestli je tento postup správný a co vše je potřeba případně doložit, aby mi bylo kolo vráceno. Děkuji Kokešová

• #35817 Reply

ja osobne

Nejlépe nákupní doklad nebo záruční list s výrobním číslem toho kola. Jestli bude ale ten tvůj známej tvrdit, že to kolo koupil a ne že ho má půjčené, tak máš smůlu. U půjčky máš mít buď písemnou smlouvu anebo alespoň svědka.

Odpověď na téma: zadržování cizí věci
Informace o uživateli: