zahájeni dědictvi

Forum Fóra Občanské právo Dědictví zahájeni dědictvi

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mojmir Tulec a poslední změna je stará 3 roky, 8 měsíců.

• Autor

Zora

Může notář u kterého je holografni závět v úschově ,zahájit dědické řizeni nebo musí počkat na soud až ho požádá?

• #72750 Reply

Notářské Služby

Dědické řízení zahájí notář z pověření soudu. Soud přiděluje spisy podle dědického rozvrhu, nikoliv podle toho, kde je uložena závěť.

http://pravni-poradna-zdarma.blogspot.cz/2012/11/jak-probiha-dedicke-rizeni.html

• #72751 Reply

Zora

Tak jestli tomu dobře rozumím,tak soud pověří notáře k vyřizeni dědictvi a ten notář požádá potom notáře u kterého je uložena závět ,aby mu závět zaslal.

Když notář u kterého je závět v uschově uložena posílá závět notáři k dědickému řízeni, dává na závět nějaké razitko notář na orig.závěti?

• #72752 Reply

Notářské Služby

Notář, u kterého byla závěť uložena, provede prohlášení závěti – t.j. sepíše protokol o zjištění stavu a obsahu závěti a tento protokol zašle notáři, který vyřizuje dědické řízení. Originál závěti odešle příslušnému soudu. Pokud byla závěť sepsána notářským zápisem, pak postup je stejný, ale notářský zápis se nikam neodesílá, zůstává u notáře.

• #72753 Reply

Zora

Když notář udělá tedy prohlášeni závěti,tak na originál závěti dává nějaké razitko nebo piše nějakou doložku,než odešle orig.závěti soudu?

Děkuji za odpověd

• #72754 Reply

Notářské Služby

Ano, aby bylo patrno, že tato závěť již byla prohlášena.

• #72755 Reply

Mojmir Tulec

Když notář dává na závět razitko na originál když chce závět tedy prohlásit,to je jaká doložka osvědčovaci?

• #72756 Reply

Notářské Služby

Z Vašich dotazů není zřejmé o jaký konkrétní právní problém Vám jde. Formální náležitosti soudní praxe se u jednotlivých soudů liší.

• #72757 Reply

Mojmir Tulec

Zustavitel zemřel a já donesu nebo pošlu poštou závět k notáři ,co jsem našel doma,Závět je holografni.Chtěl jsem se zeptat na postup notářu,když donesu nebo přijde jim závět poštou zustavitele,ktery již nežije jestli dává notář na original závěti nejaké razitko.

Odpověď na téma: zahájeni dědictvi
Informace o uživateli: