zákaz řízení motorových vozidel

Forum Fóra Trestní právo Trestní řízení zákaz řízení motorových vozidel

Zvolené téma obsahuje celkem 28 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  josef a poslední změna je stará 1 rok, 3 měsíce.

• Autor

Radim Málek

Dobrý Den.Byl jsem obviněn z trestného činu podvodu.tento trestný čin jsem provedl v podmínce za řízení pod vlivem alkoholu,současne jsem měl zákaz řízení motorových vozidel.Žádal jsem o prominutí zbytku trestu,ale odezva tak 5 měsíců žádna.

Během toho mi soudce udělil trestní příkaz kde mně za podvod odsoudil a dal mi znovu zákaz řízení motorových vozidel a zrušil všechna rozhodnutí soudu,který mi zákaz udělil.Jenomže já se proti trestnímu příkazu odvolal.Nenabilo právní moci.Několik dní nato mně soud,který mi udělil zákaz řízení, předvolal a u veřejného zasedání mi zbytek trestu prominul s roční zkušební dobou.Nýní má proběhnout hlavní líčení ve věci mého obvinění z tr.č. podvodu a ja se chci zeptat,zda soudce může opět udělit zákaz řízení motorových vozidel,ikdyž jiný soud mi zákaz zrušil.Druhá otázka zní jestli se mohu i potomto hlavním líčení odvolat a kam.Kdybych s trestem nebo víší škody nesouhlasil.

Děkuji a Zdravím

• #53902 Reply

Josef Smola

Dobrý den.Byl mi odebrán řidičský průkaz na 2 roky.Chtěl bych informace o vydání řidičského průkazu dříve než v tomto termínu.Jakou mám možnost,kdybych splnil tyto podmínky:potvrzení od zaměstnavatele, ze zdravotních důvodů,protože jsem po úraze levé ruky a nemůžu vykonávat náhradní práci, nebo musím mít částečný invalidní důchod a atd.Prosím o zadání možností, které musím splnovat, aby mi byl navrácen řidičák dříve.

Děkuji a Těším se na odpověd

• #53903 Reply

robert lefky

Dobry den,chtel bych se zeptat jestli je mozne si udelat řidicky prukaz na slovensku nebo v polsku a u nas ho beztresne pouzivat potom co jsem dovrsil 12 bodu a řp jsem odevzdal. dekuji

• #53904 Reply

Petr Petr

To vám nepomůže, neboť v případě dosažení 12ti bodů dochází ke ztrátě řidičského oprávnění ze zákona (tedy nikoliv z rozhodnutí nějakého orgánu) a zákon jednoznačně stanoví, že řidič přijde o oprávnění řídit vozidlo na celý rok. Tzn. pokud vás hlídka policie zastaví např. s polským ŘP tak vás normálně oznámí a bude s vámi vedeno řízení s následnou sankcí.

• #53905 Reply

Radim Málek

Dobry den..před dvěma mesíci mi bylo podmíněně upuštěno od zbytku zákazu řízení motorových vozidel.Původní zákaz byl na 2 roky.Během zákazu jsem byl v podmínce.Nyní jsem byl jiným okresním soudem uznán vinným z jineho trestného činu,který jsem ale spáchal v podmince za řízení pod vlivem alkoholu.Tento soud mi udělil jako trest opět zákaz řízení motorových vozidel v délce 2roků.To i přesto že předešlé prominutí zbytku zákazu již nabylo právní moci.Je tohle běžný postup a je možné podat odvolaní??

Děkuji a Zdravím

• #53906 Reply

Radin Bělák

Dobrý den, byl mě za vysokou rychlost v obci udělen zákaz řízení na 12 měsíců, po 1/2 která bude již za 2 týdny zažádám o vrácení ŘP. Vrátí mi na úřadě ŘP i přesto, že někdo anonymně opakovaně hlásil, že mě vidí jezdit v autě a ví, že jsem v zákazu řízení a není to pravda? Na celou dobu zákazu jsem si najal řidiče a nikde nejezdím že bych řídil. Děkuji za odpověď. Radim

• #53907 Reply

Petr Janás

Dobrý den

potřeboval bych poradit. Rozsudkem z června 2007 jsem byl OS odsouzen k zákazu řízení mot. vozidel na dobu 18-ti měsíců, dále v měíci listopadu 2007 jsem byl opět OS odsouzen k zákazu řzení mot. vozidel na dobu 24 měsíců (ŘÍZENÍ V ZÁKAZU).

Nevím kdy přesně si mohu požádat o prominutí poloviny trestu, jak se tato polovina počítá u dvou zákazů. Finanční tresty jsem uhradil ve lhůtě.

Děkuji za odpověď.

• #53908 Reply

Patrik Čertok

Dobrý den, soudním trestním příkazem mi byl uložen trest zákazu řízení mot.vozidel v délce trvání 1 rok, který vyprší 18.5.2009 a současně penežitý trest, který jsem ihned zaplatil. Obsah alkoholu jsem měl 1,09 promile. Pročetl jsem na internetu značné množství fundovaných článku z odborných webů, jako je ten Váš, i dotazů a odpovědí v různých diskuzních fórech, nenašel jsem však odpověď na moje dvě následující otázky, proto si Vás uctivě dovoluji požádat o jejich zodpovězení, za což bych Vám chtěl předem srdečně poděkovat.

1/ je tento tresný čin uvažován jako nedbalostní nebo úmyslný (ohledně zahlazení v rejstříku trestů)?

2/ platí zákaz řízení výlučně na území ČR nebo i v rámci celé EU (jedu 5.února do Rakouska na hory s přítelkyní)?

Je-li to možné,zašlete mi odpověď na moji e-mailovou adresu pcertok@nbox.cz.

Ještě jednou moc děkuji za Vaši pomoc a brzkou odpověď před odjezdem do 5.února.

Příjemný den přeji Patrik Čertok

• #53909 Reply

Marián Končík

Dobrý deň, som občanom SR , v ČR som prechodne už 3 roky, cez víkend ma zastavili a nadýchal som 1.45, napodruhe 1.62, čo bolo divné i príslušníkom, vzhľadom na moj normálny prejav. Choval som sa slušne a dobrovoľne som navrhol močový test/odber krve mi nerobí dobre/, odviezli ma na odber moču ale nedostal som na mieste výsledky/je to normálne?/. Slovenský vodičák ani nechceli vidieť, v evidencii nemám žiaden záznam. Možem do nejakého oficiálneho rozhodnutia viesť motorové vozidlo v CR? Ake sankcie mi možu byť uložené? Može byť spochybnená správna funkčnosť testeru?

Srdečná vďaka za odpoveď.

S pozdravom,

M.Končík

• #53910 Reply

Zdeněk Javůrek

Dobrý den,mám problém na který nemohu najít řešení.zkoušel jsem již různé poradny a fóra ale pořád jsem se nedopátral výsledku. Byl mi uložen zákaz řízení na 3 roky za autonehodu a teď mám za sebou půlku trestu a nevím jak požádat o prominutí trestu. Můžete mi poradit jak a co do dopisu napsat a komu to poslat? byl bych Vám moc vděčnej. děkuji Javůrek Javor2@seznam.cz

• #53911 Reply

Jan Šíma

Vzor žádosti o podmíněné upuštění od zbytku výkonu trestu ZČ máte zde na této stránce v části vzory smluv. Tuto žádost pošlete příslušnému soudu, který rozhodl vašem zákazu činnosti. Dále v žádosti popište soudu proč žádáte zpět vrácení ŘO, např. pracovní příležitost, nutnost řídit a trošku obhájit svůj návrh na upuštění..Do 2měsíců Vás soud kontaktuje o dostavení se k řízení a rozhodování ve věci zákazu činnosti..

• #53912 Reply

Jan Šíma

Dobrý den

zpochybnit přístroje Dräger, kterými Policie koná orientační dechové zkoušky můžete jen vyžádaným lékařským vyšetřením, tedy odběry moče-krve-slin. Výsledky z těchto odběrů nemůžete ihned dostat na místě výkonu odběru, neboť to není technicky možné. Tyto vzorky jsou odesílány do laboratoří ve speciálních ústavech či specializovaných nemocnicích. Je podivné, že policie nectěla vidět ŘP-SR. Ovšem, jestliže Vám předtím zadržela ŘP-ČR, je to jasné. Jestliže Vám Policie nevystavila protokol o zadržení řidičskho průkazu a nedostal jste Úředně od obecního úřadu potvrzeno zadržení ŘP a ztráty řidičského oprávnění, řídit můžete.

Co se týká sankcí, ta Vaše je prozatím dle testeru trestný čin, za který můžete očekávat odnětí svobody ve výši 1roku a zákaz činnosti řízení MV na rok až deset let a 7bodů. V přestupkovém jednání to je pokuta 25-50tis., zákaz ŘMV na 2roky a méně a 7bodů.

• #53913 Reply

Jan Šíma

Pokud máte jen euro ŘP Slovenské republiky, bude Vám vysloven zákaz řízení na území ČR. Ještě dodatek, pokud bude hodnota alkoholu v dechu či moči do jedné promile, jedná se o přestupek. Pokud bude nad, jedná se o trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

• #53914 Reply

Jan Mrkvička

Dobrý den.

Dne 15.8.2010 jsem nadýchal a byl mi na místě odebrán řidičský průkaz. Od té doby mi běžel zákaz řízení. Dne 15.10.2010 mi byl rozsudkem soudu udělen trest Zákaz činnosti řízení na dobu 18ti měsíců, plus 200hodin věřejně prospěšných prací. Cca. 3 měsíce na to, mi přišlo od městského úřadu vyjádření, že jsem docílil plneho počtu dvanácti bodů a proto mi Městský úřad ukládá trest 12 měsíců, zákazu činnosti řízení, od doby, kdy rozhodl pravomocně soud. To jest 15.10.2010. Dnes 13.6.2011, jsem na dále než za půlkou trestu – od soudu a chci žádat o upuštění zbytku trestu.

Zajímá mne, jak to bude dál, pokud mi soud zbytek trestu promine, tak bych měl podle svých úsudků čekat do 15.10.2011, kdy to bude zase rok od přidělení trestu městského úřadu a řidičák by mně měl být vrácen. Je to tak?

• #53915 Reply

Jan Šíma

Dobrý den. Pokud jste vybodován, po dobu trestu zákazu činnosti neběží roční lhůta nutná ke vrácení ŘP v případě dosažení 12b. Toto neplatí, pokud trest zákazu čin. je delší nežli 12měsíců. To znamená, že soud Vám sice podmíněně upustí od zákazu. Ovšem od právní moci soudního upuštění Vám začne běžet roční lhůta pro odečtení prvních bodů tak, aby Vám mohl být vrácen ŘP. Tím pádem pro Vás bude výhodnější počkat a vykonat trest v délce 12měsíců tak, aby byla splněna vyjímka průběhu lhůty při dosažení 12b., která přes zákaz činnosti neběží. Pak teprve požádejte soud o upuštění od zákazu činn. Až soud upustí, dostavte se do autoškoly kde budete muset vykonat odbornou způsobilost, tedy znova jít na testy a dále budete muset zajít k doktorovi, aby posoudil Vaší zdravotní způsobilost. Stěmito doklady ne staršími 30dní pak zažádejte odbor dopravy, který Vám vydal ŘP o vrácení řidičského oprávnění..

• #53916 Reply

michal kolda

dobrý den,v roce 2008 mi byl odebrán řidičský průkaz na 24 měsíců.Od této doby jsem neřídil.Pokud chci ŘP zpět,co všechno je třeba podniknout?děkuji

• #53917 Reply

Luboš Kolařík

Přezkoušení v autoškole. Neabsolvuje se celá znova, jen se udělají závěrečné zkoušky. Jinak nic nemusíte dělat. Jen pozor, aby jste závěrečné zkoušky dělal po uplynutí doby zákazu, jinak by jste porušil zákaz a spáchal tak trestný čin.Jinak pro poradu a pomoc je bezplatná služba probačních pracovníků, kteří jsou v každém okresním městě a starají se právě o zákazy, podmínky a podobně. Myslím, že by Vám k tomu mohli něco říct

• #53918 Reply

karel hrasl

Dobrý den,

strašně moc bych vás chtěl poprosit o radu, byl mi zabaven řp, ale teďka už mám po půlce tak jsem přesně jeden den po půlce jel žádat o upuštění zbytku trestu. Příslušný úřad mi zbytek prominul tak jsem jel do prahy na magistrát a tam mě nechali vyplnit formulář na vrácení pozbytého řp a řekli mi že prý mají 30 dní na to mi ho vydat. Přitom rozhodnutí o upuštění už nabylo právní moci jen mi to zdržujou na úřadě prý jich žádá hodně o vrácení.

Prosil bych o radu zda teda mi to můžou takhle zdržovat nebo zdali můžu něco činit jednat.

děkuji

• #53919 Reply

Jaroslav Leroch

Dobrý den.Chtěl bych Vás požádat o odpověd na mou otázku.Byl mi odebrán řidičský prukaz na dobu 14měsícu a byla mi udělena pokuta ve výši 25 000kč.Byl jsem požádat o splátkový kalendář kde mi vyměřili splátky 1500kč měsíčně.Muj dotaz zní,když si pujdu po polovině trestu zažádat o prominutí zbytku zákazu,musí být celá pokuta 25 000kč zaplacena a nebo mohu pokračovat v měsíčních splátkách?Děkuji za odpověd.Leroch

• #53920 Reply

Jiří Gardoň

Dobrý den,lze řídit na polský řidičák v česku.Když v ČR jsem vybodovaný a mám zákaz řizení.

Děkuji za odpověď.

• #53921 Reply

Jiří Gardoň

Dobrý den,lze řídit na polský řidičák v česku.Když v ČR jsem vybodovaný a mám zákaz řizení.

Děkuji za odpověď.

• #53922 Reply

hans peter baxter

dobry den vsem , chtel bych se jen zeptat kam mam poslat zadost o vraceni ř.p. pokud mi byl zabaven policii a soudem vydan zakaz rizeni , jelikoz uz budu mit polovinu trestu za sebou tak by me to zajimalo , predem diky za odpoved

• #53923 Reply

Přemek Podlaha

Zdravim mamm dotaz.Byl mne ulozen zakaz rizeni na dobu 3 let.zajima mne jestli ten zakaz plati jen v cr nebo cele eu?popripade jestli si muzu udelat ridicak na slovensku a jezdit jen tam?moc dekukju za radu!

• #53924 Reply

imrich heka

dobry den chtel bych jse zepat.. v roce 2009 mi byl odebran ridicky prukaz ,ale v roce 2010 mi mel bit vracen ,bohuzel jsem nemel cas na prezkouseni nebyl jsme totis v cz,,asi pred 5 mesici jsem sedl do auta pilicie ceske republiky me zkontrolovala a bylo zjisteno ze nemam ridicky prukaz ,ale zakaz jsem uz nemel protoze mi skoncil , chtel bych ridicak odebrali mi ho zpet na 20 mesicu chtel bych dostat ridicak zpet , tak me napadlo kdybych zaplatil vyssi pokutu jestli je mozne ho nak dostat zpet dekuji

• #53925 Reply

Jiří

Dobrý den,

byl mi uložen zákaz řízení všech motorových vozidel na 7 let za opakované maření soudního rozhodnutí(nerespektování zákazu)

Je možné si udělat řidičský průkaz v cizině a zde v ČR ho použivat?

• #53926 Reply

Potrestaný řidič

Dobrý den, za překročení rychlosti jsem dostal ZŘMV na 6 měsíců. Udělal jsem chybu, z vážných důvodů řídil a bych kontrolován. Ve zkráceném řízení jsem za Maření úředního rozhodnutí dostal Trestní příkaz Zákaz řízení na 18 měsíců. Jak se počítá začátek tohoto trestu? Od přistižení za volantem a nebo od nabytí právní moci Trestního příkazu (a ten nabývá kdy právní moci?)?

• #53927 Reply

Antonin Kuru

Dobry den.Mam zakaz rizeni v cr a chtel bych se zeptat jestli je mozny si udelat ř.p. v cizine a jezdit s nim do CR.Dekuji.

• #109115 Reply

Tamara

Dobry den,chtela bych se zeptat. Manzel loni ridil bez RP zaplatil pokutu 15000-, a dostal zakaz rizeni..ale do pul roku ho zastavili jeste 2x. Ve stredu ho policajti odvezli do veznice v Brne Bohunich. Netusim jestli je ve vazbe nebo uz obvineny..nikdo mi nechce nic rict..ale ma otazka zni..co s toho muze mit? Vim ze ho zavrou pokud to jeste neudelali ale na jak dlouho? popr. Da se s tim neco delat? mame 2 male deti jeden ma 3 roky a druhy rok a pul..nervove jsem na zhrouceni..mohl by si zkusit pozadat o nejake prominuti nebo proste o cokoliv aby se nam brzy vratil? Dekuji

• #109135 Reply

josef

dobry den chci se zeptat zapocitava se zakaz rizeni pri vykonu domaciho vezeni dekuji

Odpověď na téma: zákaz řízení motorových vozidel
Informace o uživateli: