ŽALOBA NA OCHRANU OSOBNOSTI

Forum Fóra Občanské právo Různé ŽALOBA NA OCHRANU OSOBNOSTI

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 3 měsíce.

• Autor

Sniper

Dobrý den,chtěl bych vědět zda tisk může otiskonout omě článek bez mého souhlasu.Byl jsem obviněn s tr.činu,kde se ukázalo při soudu že tr.čin jsem nespáchal,tisk mě v článku popsal otřesným článekem a napsal i to co v žalobě nebylo,tedy tisk si článek i sám nafouk.Ten to článek mi způsobil,strátu přátel i rodiny,je zde § 12 odst.1,2,3 zákona č.40/1964Sb.Může te mi poradit jak mám postupovat?Děkuji mockrát.

• #33419 Reply

Marcela Brothánková

Dobrý den,

jsem členkou kynologického klubu,klub je rozdělen na sekce podle plemen (sdružuje více plemen) a já jsem byla označena výborem klubu veřejně na klubových webových stránkách ( a s největší pravděpodobností i v tiskovině a to klubovém zpravodaji, který by měl každým dnem vyjít) , že jsem nevybíravě verbálně( na Internetu) napadla vedoucí sekce a že výbor klubu se distancuje od mého hyenismu.Ničeho takového jsem se nedopustila ( diskuzi na Internetu mám uloženou) a žádala jsem výbor o vysvětlení, čím jsem se toho podle nich měla dopustit a chtěla jsem omluvu. Výbor klubu mi odpověděl, že se k onomu nevybíravému verbálnímu napadení vyjádřil a odsoudil ho a považuje záležitost za uzavřenou. Jak se můžu bránit? Skutečně jsem se ničeho takového nedopustila .

• #33420 Reply

J.B.

Dobrý den, prosím o jednoduchou radu:

Mé dobré jméno bylo poškozeno jistým písemným vyjádřením kontrolní komise nejmenovaného subjektu. Zmíněný dokument je podepsán 3-mi kompetentními osobami. Nejsem si jist, jestli příp. žalobu na ochranu osobnosti mám podat na subjekt kontrolní komise, nebo na 3 fyzické osoby najednou, nebo 3 žaloby na každého člena orgánu zvlášť.

Děkuji za odpověď.

• #33421 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

vzhledem k náročnosti těchto řízení doporučuji před podáním žaloby navštívit advokáta a nechat se jím zastupovat. Možná Vám ušetří mnoho peněz.

Odpověď na téma: ŽALOBA NA OCHRANU OSOBNOSTI
Informace o uživateli: