Zálohová faktura

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Zálohová faktura

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

• Autor

Zdeňka F.

Dobrý den,zajímal by mě Váš názor na tuto situaci:

v roce 2007 jsem zaplatila zálohovou fakturu na opravu střechy. ve smlouvě bylo uvedeno, že oprava bude provedena v 10/2007. oprava však provedená do konce roku nebyla. bylo mi slíbeno, že konečná faktura bude v roce 2008 v 5% sazbě DPH a budu mít nárok na slevu za nedodržení termínu. Dnes mi přišla faktura, ve které vůbec nepoznám za co jsem platila. nejsou zde uvedené žádné ceny za metry atd. položky jsou fakturovány s 9% sazbou, sleva není nikde uvedena. datum vystavení na faktuře je 24.4.2008, datum splatnosti 2.5.2008. Fakturu jsem objevila ve schránce 28.4.2008 a na faktuře je uvedeno, že pokud nedodržím datum splatnosti, bude mi účtována smluvní pokuta. Jak se v takovém případě zachovat nebo na koho se s tímto dotazem obrátit? Děkuji předem za odpověď.

• #49020 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestliže s fakturou nesouhlasíte, můžete ji u toho, kdo ji vystavil reklamovat. Optimální by bylo projednat celou věc v advokátní kanceláři, kde by posoudili smlouvu o dílo i fakturu a vyhotovili by právní vyjádření, v čem je spatřována nesprávnost jejich postupu, o jakou částku je navrhováno snížení ceny za dílo v důsledku jimi nedodržených povinností a podobně, které by pak adresovali firmě.

Odpověď na téma: Zálohová faktura
Informace o uživateli: