Zaměněné doklady k vozidlu

Forum Fóra Ostatní Obecné Zaměněné doklady k vozidlu

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jitka Letáčková a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Jitka Letáčková

Dobrý den,v únoru jsem si přihlašovala nově koupené vozidlo dovežené z ciziny na své jméno.Pracovník na úřadě doklady vystavil do dvou dnů,ale když jsem si je došla vyzvednout,řekl,že je omylem vydal někomu jinému.Situaci začal řešit až druhý den po mém urgování.Doklady dovezl pán,kteý je omylem dostal.Po předání svých dokladů jsem zjistila,že jsou špatně vyplněné(SPZ)na velkém i malém techničáku.Úředník odmítl vystavit velký TP,pouze ho opravil.Doklady o vozidlu,které zůstávají na úřadě byly také špatně(bydliště).Po všech opravách jsem se dočkala svých dokladů.Nechala jsem si vytavit doklad o tom,že k tomu došlo.Nedávno jsem zjistila,že muž ke kterému se mé doklady dostali je souzen za prodej kradeného auta a zároveň nakupoval kradená auta na jména cizích lidí a ve smlouvách figuroval pouze jako prosředník.Vše jsem ohlásila na policii.Bylo mi sděleno,že se nic nestalo,takže to nemohou přijmout jako oznámení.Mohu se tedy nějak bránit proti zneužití osobních údajů?Děkuji za odpověď

• #75559 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, policista musí trestní oznámení přijmout vždy. Jeho "dojem", že se nic nestalo nemění nic na tom, že oznámení přijmout musí. Jestli nevíte jak sepsat řádné trestní oznámení, pak si zajděte za právníkem. Z čeho však vycházíte, když píšete o zneužívání Vašich osobních údajů, to zřejmé není.

• #75560 Reply

Jitka Letáčková

Dobrý den,děkuji za odpověď.Domnívám se,že muž ke kterému se mé doklady s osobními údaji(r.č.,adresa,telefon,č.OP)dostastaly,by mohl zopakovat to,co už zřejmě někdy udělal,což je nákup a nebo prodej kradeného vozidla,přičemž do smlouvy uvede mé údaje,jako prodávajícího či nakupujícího.Chtěla bych předejít případným problémům a tak by mě zajímalo,pokud by k něčemu došlo,jestli mi bude stačit vystavené potvrzení od úředníka,že došlo k záměně dokladů s tímto mužem,nebo jestli mám např.podávat již zmíněné trestní oznámení,nebo oficiální stížnost na daného úředníka a od nadřízeného si vyžádat opět nějaké potvrzení.Děkuji moc za odpověď.

Odpověď na téma: Zaměněné doklady k vozidlu
Informace o uživateli: