Zanedbání péče lékaře s trvalými následky

Forum Fóra Ostatní Obecné Zanedbání péče lékaře s trvalými následky

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  petra a poslední změna je stará 5 let.

• Autor

Alena Pokorná

Dobrý den, koncem dubna 2005 jsem byla hospitalizována s trombozou až do malé pánve a plicní embolií, 2 dny předtím lékařka podcenila moje potíže připomínající infart a odměřeně mě vyhodila, nějaký čas předtím podcenila i otok lýtka.

Zajímá mne zda mám šanci na odškodnění soudní cestou, když ve propouštěcí zprávě mám uvedeno, že jsem byla hospitalizována s ne zcela čerstvou flebotrombozou atd.

Mám doživotní následky, výsoké náklady na léčbu, i malý úraz pro mne může znamenat vážný problém, doživotní užívání léků na ředění krve a v podstatě mám velký problém se zařadit do pracovního procesu. Velmi děkuji za odpověď. Alena P.

• #75466 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, toto jsou velmi obtížné spory, to bezplatná poradna nevyřeší. Je to otázka znalců z oboru lékařství, avšak prokazování jakéhokoliv lékařského pochybení je neobvykle náročné. Doporučuji vyhledat advokáta, který má zkušenosti s právem ve zdravotnictví a celou věc s ním projednat, eventuálně si nechat věc posoudit i jiným lékařem. Jestliže nebudou shledány důvody pro žalobu, pak je zbytečně jí podávat. Stojí to nervy, čas a peníze a výsledek bývá často nejistý.

• #75467 Reply

petra

Dobrý den,

na vlastní rozhodnutí a podezření jsem šla ke specializovanému lékaři a ten mi sdělil,že mám obrovský nádor,který mi roste určitě od dětství a můj lékař si jej měl dávno všimnout u běžných kontrol a léčit jej.Můj lékař se tomu vůbec nevěnoval i když vše pro nádor svědčilo.Můžu proti němu podniknout nějaké právní kroky?

Odpověď na téma: Zanedbání péče lékaře s trvalými následky
Informace o uživateli: