zapis do katastru nemovitosti

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti zapis do katastru nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 12 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #63698 Reply

  Eva Rusnakova

  Dobry den, resim problem tykajici se vlastnictvi. Matka meho dedecka na nej prevedla veskere nemovitosti darovaci listinou. Problem je, ze katastralni urad na meho dedecka neprepsal vsechny nemovitosti, jelikoz nebyly explicitne v darovaci listine vypsany. Chci se zeptat, zda ma katastralni urad povinnost prevest i majetek, ktery listina vyslovne neuvadi pokud je v ni uvedeno, ze maji byt prevedeny "veskere pozemky" a zda se tedy mohu domahat dodatecneho prevedeni, prestoze dedecek jiz nezije. Doufam, ze jsem svuj dotaz formulovala srozumitelne. Predem dekuji za odpoved.

 • #63700 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, v současné době je základním požadavkem, aby byly převáděné nemovitosti formulovány co nejpřesněji. Je však otázka, jako postupoval katastr v době, kdy prováděl zápis vlastnických práv Vašeho dědy. To by vyžadovalo kontrolu tehdy platných předpisů, což je mimo tuto poradnu. Celou věc projednejte na KÚ a požádejte o uvedení zápisů do souladu se skutečností, popř. si nechte odůvodnit proč to KÚ neučiní. Pak budete muset k právníkovi a zvážit jestli bude reálné domáhat se zápisu soudní cestou.

Odpověď na téma: zapis do katastru nemovitosti
Informace o uživateli: