záruka na práci na domku

Forum Fóra Pracovní právo Způsobení škody záruka na práci na domku

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Petr

Podál jsem si inzerát,že hledám firmu na provedení zednických prací,podlahy,dlažby,izolace,omítky,fasádu atd.Přijeli a ůstně mi potvrdili ,že jsou firma a tyto práce dělají.Napsali jsme si smlouvu o dílo a po dodělání jsme vyhotovili doklad o zaplacení a záruku za provedené práce.Za několik měsíců se vyzkytly závady a ty jsem chtěl reklamovat.Napsal jsem 3 X písemně reklamaci.Dotyčný ji osobně převzál a nereaguje na ni.Mám potvrzení od pošty na osobní převzetí.Nahlásil jsem to na ČOI a oni zjistili,že nikdy neměl ŽL,a proto,že sními nic nemůžou udělat.Doporučili mi obrátit se na živnosténský odbor,udělal jsem to a tam jsem předal dokumentaci a řekli,pokud nemá Žl,že mi nepomůžou,že se musím obrátit na soud.Já jsem si najal v dobré víře firmu,a jim se opravdu nic nestane?Není žádná instituce,která to nařídí?S čím se obrátit,když nic nepřebírají,děkuji,Petr.

• #56981 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pracovníci živnostenského úřadu se věcí měli začít zabývat pro podezření ze spáchání správního deliktu neoprávněného podnikání. Je pravda, že Vám osobně sice nepomohou, ale správní řízení proti dotyčnému by mělo být zahájeno. Pokud však druhá strana neplní své závazky dobrovolně, pak jedinou institucí, která má dostatečnou autoritu, aby plnění povinností vynutila, je soud. Budete se tedy muset obrátit na něj a eventuálně požadovat náhradu škody, jestliže Vám nějaká díky jednání protistrany vznikla. Pokud jde o státní úřady, ty mají pravomoc ke kontrole a ukládání pokut za porušení příslušných právních předpisů, ale Vaše práva za Vás vymáhat nebudou.

Odpověď na téma: záruka na práci na domku
Informace o uživateli: