Zastavení běhu výpovědní lhůty

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Zastavení běhu výpovědní lhůty

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 4 roky, 3 měsíce.

• Autor

Dana

Ráda bych požádala o radu. Jsem nyní rodičovské dovolené, budu nastupovat na druhou mateřskou a následně RD. Pokud bych si vybírala mezi MD a RD řádnou dovolenou a zaměstnavatel mi dal v době dovolené výpověď, přičemž by mi nestihla během této dovolené doběhnout celá výpovědní lhůta (např. výpovědní doba do konce října, ale dovolená čerpána pouze do 15. října a poté od 16. října nástup na RD), jak se potom řeší doběhnutí výpovědní lhůty? Spočítá se, kolik dní do konce výpovědní lhůty zbývalo, a ty doběhnou po nástupu z RD zpět do práce?

A ještě by mě zajímalo, zda v této situaci může dát zaměstnavatel zaměstnankyni výpověď z důvodu nadbytečnosti? (jak může vědět, že po třech letech RD bude skutečně nadbytečná, navíc když se zaměstnankyně nyní do práce vrátit nechce a nežádá o to?)

Předem moc děkuji za rady.

• #46773 Reply

ivzez

Odpověď na obě otázky: ano.

Obáváte-li se výpovědi v době čerpání dovolené, odložte dovolenou až po RD. Dovolená se sice bude krátit, ale budete mít po RD alespoň nějaký příjem (náhradu mzdy za dovolenou, výdělek za výpovědní dobu) před případneou registrací na ÚP. Jinak byste mohla skončit s podporou pohybující se od cca 4.500 do cca 3.000 Kč měsíčně.

• #46774 Reply

Dana

Dobrý den,

děkuji za informaci. Ještě se chci tedy ujistit ohledně té podpory v nezaměstnanosti, zda nestačí, když mi po RD doběhne právě těch pár dní výpovědní lhůty, které nestihly doběhnout před nástupem na RD. Potom by se mi měla podpora počítat z příjmu za těchto několik dní, nebo je tomu jinak?

Předem moc děkuji.

• #46775 Reply

ivzez

Otázkou je, jestli byste v těch pár dnech nějakého příjmu dosáhla. Pokud pro Vás zaměstnavatel nebude mít práci, může Vás nechat "na překážkách" a potvrdit Vám pro pravděpodobný příjem, k němuž ÚP není povinen přihlížet.

Za poslední zaměstnání by se považovala vyloučená doba (doba péče o dítě) a podpora by se pohybovala od cca 3.600 Kč do cca 2.600 Kč měsíčně.

Odpověď na téma: Zastavení běhu výpovědní lhůty
Informace o uživateli: