zástavní právo finančního úřadu

Forum Fóra Správní právo Katastr nemovitostí zástavní právo finančního úřadu

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Luboš Svoboda a poslední změna je stará 8 let, 7 měsíců.

• Autor

Božena Matysová

Dcera chce koupit byt v soukr.vlastnictví, ale z výpisu kat. úřadu zjistila, že na něm vázne zástavní právo finančního úřadu z roku 1997.Lze v takovém případě uplatnit promlčecí právo u finančního úřadu? Ať už současným majitelem pokud s ním bude domluva,nebo dcera sama po realizaci koupě? Bohužel už zaplatila nemalou zálohu.Děkuji za rychlou odpověď.

• #52047 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, §70 odst. 5 zákona č.337/1992 Sb., o správních poplatcích, stanoví: "Je-li daňový nedoplatek zajištěn zástavním právem na nemovitostech zápisem v příslušné evidenci, nelze do třiceti let po tomto zápisu proti uplatnění zajištěného práva namítat promlčení nedoplatku.". Takže jak vidíte, žádnou účinnou námitku promlčení neuplatníte. Kontaktujte přímo finanční úřad a požádejte o informace, jak postupovat. Bylo by možné například požadovat snížení kupní ceny, protože každé takové omezení na převáděné nemovitosti její cenu snižuje.

• #52048 Reply

Pavlína Krejzová

dobrý den mám velký problém se zástavním právem ohledně rodinného domu.Manžel uzavřel v roce 1991 s ekoagrobankou smlouvu o zřízení zástavního práva na náš rodinný domek.Úvěr byl splacen ale zástavní právo stále trvá a jelikož ekoagrobanka již neexistuje nevím co mám dělat.Zkoušela jsem hledat různé kontakty ale bohužel marně.Prosím poraďte mi děkuji

• #52049 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, spojte se s právním oddělením na příslušném katastrálním úřadu. Tam by Vám měli doporučit, jak tuto záležitost vyřešit.

• #52050 Reply

Karel Nový

Dobrý den, prosím o radu. Jedná se o dvougenerační dům, kde jedna osoba vlastní ideální polovinu a druhá rodina vlastní druhou polovinu (1/3 ideální poloviny vlastní matka, další dvě dva synové). Druhá ideální polovina je tedy rozdělena na třetiny. Jeden ze synů má dluh vůči finančnímu úřadu (sociální a zdravotní) a došlo k zástavě jeho "jedné třetiny ideální poloviny". V případě, že dluh řádně nesplatí a dojde k exekuci, bude mít předkupní právo jeho matka a bratr, kteří mají každé po jedné třetiny ideální poloviny, nebo druhá rodina (osoba), která vlastní celou zbylou ideální polovinu? Může onen majitel jedné poloviny nějak druhou rodinu připravit o podíl, který je zastaven? Díky moc za odpověď. K.

• #52051 Reply

Luboš Svoboda

Dobrý den,dělám obchody na serveru ebay.com ve větším množství a mé výdělky jsou v řádech desetitisících.Vzhledem k tomu,že obchody a posílání peněz probíhají na internetu tak nedojde ke zdanění.Na internetu jsem se dočetl, že pokudˇ na mém účtě je větší obrad než 100 000Kč, začne se o mě zajímat finanční úřad,kde sem peníze vzal,jak to že je nedanim apod.Prosim vás,poraďte mi, jak mám takovou situaci řešit?Není mi ještě 18 let abych si mohl zařídit živnostenský list.Děkuji předem za vaši reakci,Svoboda.

Odpověď na téma: zástavní právo finančního úřadu
Informace o uživateli: