zástavní právo na nemovitosti

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti zástavní právo na nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Květoslava Válková a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

dana

Potřebovala bych poradi:

Chceme prodat nyní byt v OS přes RK – k nastěhování 07/2008. Požadujeme asi 1/2 částky splatit před vložením KS na katastr ( částku chceme použít na dostavbu RD). Zbytek při podepsání KS.Zájemci požadují uzavřít budoucí KS ( to akceptujeme) pro vyřízení hypotéky a čímž s naším svolením by byla zapsána zástava na naší nemovitosti, a v tom vidím problém, na který se nám nechce přistoupit. Je jiná možnost? Dokud budeme majiteli my, nechci se k ničemu takovému zavazovat.

Děkuji DD

• #62184 Reply

Květoslava Válková

Vlastním rodinný dům.V té době mému příteli, který má trvalé bydliště v tomto domě, jsem poskytla tento dům do zástavy peněžnímu ústavu.Finance poskytl svému příteli, který v té době byl v konkursu. V období, kdy měl vrátit finanční částku peněžnímu ústavu, došlo mezi námi k neshodám a můj přítel, v dnešní době bývalý, finanční částku nevrátil a pohledávku odkoupil jejich společný kamarád. Vše je domluveno, abych nemohla s nemovitostí manipulovat.Bývalý přítel bydlí v mém domě a komplikuje mi život.

Prosím o právní radu, jak mám postupovat. Mohou můj dům prodat v aukci? Jak se mám bránit?

Děkuji za odpověď.

Válková

Odpověď na téma: zástavní právo na nemovitosti
Informace o uživateli: